واکنش آیت الله مکارم شیرازی به اظهارات عجیب روحانی: درست نیست با یک صفحه از نهج البلاغه، حکومت اسلامی را دگرگون جلوه داد

مکارم شیرازی

آیت‌الله مکارم‌ شیرازی به دنبال اظهارات حسن روحانی مبنی بر اینکه مبنای ولایت از دیدگاه امام علی (ع)، نظر مردم بود، گفت: «باید صفحات دیگر نهج البلاغه را هم دید؛ با یک صفحه از این کتاب، نباید نظام حکومت اسلامی را دگرگون نشان داد».

استاد حوزه علمیه قم در مراسم احیای شب قدر در مدرسه علمیه امام کاظم (ع) نسبت به سخنان حسن روحانی واکنش نشان داد و گفت: امام با رای مردم انتخاب نمی‌شود.

آیت الله مکار شیرازی با اشاره به سخنان روحانی در خصوص اینکه دموکراسی، میراث امام علی(ع) است و مبنای ولایت از دیدگاه این امام معصوم، مردم است، گفت: اینگونه حرف ها عجیب است. 

وی با بیان اینکه امام و پیشوا را خدا تعیین می‌کند نه مردم، افزود: شیعه و سنی در ایران با هم برادرند و با صلح در کنار هم بردوار زندگی می‌کنند؛ ولی مذهب رسمی کشور، شیعه است.

این استاد فرهیخته همچنین با بیان این مطلب که ولی و جانشین را خدا تعیین می‌کند، گفت: در این خصوص می‌توان به آیه ولایت در قرآن مراجعه کرد.

آیت الله مکارم شیرازی طبق فرموده رسول خدا (ص) مبنی بر اینکه "تعیین جانشین من با خدا است و خدا به هر کسی که خواست ولایت می‌دهد"، اظهار کرد: می‌توان در این خصوص به کتاب های حوزه غدیر و ولایت مراجعه کرد. 

وی دموکراسی را مناسب برای غرب دانست و افزود: حکومت غرب هم مردمی نیست؛ چرا که یک نامزد با ثروت فراوانی که دارد و با تبلیغات انبوه و شست و شوی مغزی مردم، رای جمع می‌کند.

استاد حوزه و دانشگاه خاطر نشان کرد: انسان باید به یقین برسد و نعمتی بالاتر از این برای انسان نیست.

مکارم شیرازی افزود: با یقین بر روز قیامت و پاداش و جزای انسان، زندگانی انسان مملو از ایمان و یاد خدا می‌شود.

وی ادامه داد: اصحاب امام حسین (ع) نمونه‌های انسان‌های بایقین بودند؛ آن‌ها در شب عاشورا خوشحال بودند که در روز عاشورا به شهادت می‌رسند و ما امروز بعد از گذشت قرن‌ها شاهد هستیم سال به سال دامنه مراسم‌های گرامیداشت قیام کربلا در جهان گسترش پیدا می‌کند.

مطالب مرتبط:

واکنش آیت الله مکارم شیرازی به اظهارات عجیب روحانی: درست نیست با یک صفحه از نهج البلاغه، حکومت اسلامی را دگرگون جلوه داد

۱۱ حقیقت در مورد افراد سحرخیز که شما را تشویق می کند تا یکی از آن‌ها باشید

آشنایی با درخت انگوری عجیب

اپ وان‌درایو مایکروسافت برای اندروید، ایجاد فایل‌های آفیس را ممکن می‌کند

Top

۷۲۴پرس در شبکه‌های اجتماعی

Close

برای اطلاع از آخرین اخبار و مقالات سایت، ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید