ادواردو آنیلی، فرزند سناتور جیانی آنیلی، میلیاردر ایتالیایی است که به ثروت افسانه ای پدرش پشت می‌کند و مسلمان می‌شود؛ اگر چه این کار زمینه‌ساز توطئه‌ای شوم برای به شهادت رساندن وی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی 724،  به مناسبت سالروز تولد شهید ادواردو آنیلی فرزند میلیارد ایتالیایی، گذری بر زندگینامه او خالی از لطف نیست.

ادوارد آنیلی در  6 ژوئن 1954 در نیویورک و در یک خانواده پولدار چشم به جهان گشود؛ پدر او صاحب کارخانه‌های ماشین سازی فیات، فراری، اوبکو، لامبورگینی، لانچیا، آلفارمو، چندین کارخانه صنعتی، بانک‌های خصوصی، شرکت‌های طراحی مد و لباس، روزنامه‌های لاستامپا، کوریره، دلاسرا و باشگاه فوتبال یوونتوس بود.

گفتنی است پدر او کاتولیک و مادرش یهودی بود.

وی تحصیلات ابتدایی را در ایتالیا و سپس دکتری خود را در رشته فلسفه شرق از دانشگاه  پرینستون آمریکا به اتمام رساند.

یهودیان که به دنبال منافع شخصی خود و در راستای تصاحب اموال آنیلی بودند با خانواده وی وصلت کردند. خواهر ادوارد با یک خبرنگار یهودی به نام الکان ازدواج و صاحب چهار فرزند می شود که این ازدواج بعدها با طلاق مواجه می‌شود.

به دنبال این طلاق خواهر ادواردو با یک مسیحی ازدواج و از این جا بود که رقابت بر سر تصاحب اموال میلیاری خانواده ادواردو بین یهود و مسیحیت در مورد فرزندان خواهران ادواردو به وجود می‌آید.

از آنجا که ادوارد آنیلی که علاقه ای به نگهداشتن ثروت افسانه ای پدرش نداشت، پدر او اموالش را به ادواردو نسپارد و سپس، پسر برادرش را به جانشینی خودش تعیین کرد. پس از این جانشینی، پسر عموی ادواردو بر اثر سرطان درگذشت که هنوز هم از جمله مرگ های مشکوک خاانواده آنیلی به حساب می‌آید.

ادواردو که با دیدن قرآن و کنجکاوی در آن، به دین اسلام علاقه مند شده بود، پس از چندی مسلمان شد و به ایران سفر کرد.

وی برای نخستین بار از طریق مصاحبه با محمدحسن قدیری ابیانه، رایزن مطبوعاتی سفارت ایران در ایتالیا (در سال‌های ۵۸ تا۶۱)، که از طریق تلویزیون ایتالیا پخش شد، تصمیم به ملاقات وی در سفارت ایران در ایتالیا می‌گیرد که این خود مقدمه‌ای برای ارتباط ادواردو با ایران شد.

قديری ابيانه درباره ملاقاتش با ادواردو می گوید: ادواردو با یک موتور دست دوم به ملاقات من آمد و گفت: با این موتور آمده ام که شناخته نشوم.

وی می گوید: ادواردو به من گفت که بنده مصاحبه شما را دیدم و مسلمان هستم.

قدیری ابیانه گفت: از وی پرسیدم چه زمان است که مسلمان شده ای؟ گفت چهار سال قبل.

قدیری ابیانه می‌گوید: ادواردو پس از رفت و آمد با من و توضیحاتی که در خصوص تشیع به او دادم، مشتاق شیعه شدن شد و سپس شهادتین را به زبان آورد و نام خود را مهدی گذاشت. 

ادواردو در نخستین سفرش به ایران به ملاقات امام خمینی (ره) رفت که در این دیدار  آیت‎الله خامنه‎ای، آقای هاشمی، سیداحمد خمینی و فخرالدین حجازی حضور داشتند.

ادواردو بعد از چند بار سفر به زیارت امام رضا (ع) مشرف و در نماز جمعه ای به امامت رهبری شرکت می‌کند.

در همین سفر ادواردو با بنيان‌گذار جمهوری اسلامی ايران دیدار کرده و حضرت امام پیشانی ادواردو را می‌بوسد.

ادواردو با اینكه به دلیل موقعیت مالی و سیاسی خانوده‌اش با بسیاری از رهبران سیاسی و مذهبی جهان ملاقات كرده بود، در ملاقات با حضرت امام(ره) به شدت شیفته سادگی، عظمت و معنویت ایشان شده بود. این ارتباط عملاً مسیر زندگی ادواردو را عوض كرد.  

می‌دانست اگر می‌خواهد مسلمان بماند خبری از ارث نیست

ادواردو از ابتدای اسلام آوردن توسط والدینش تهدید شد که اگر می‌خواهد مسلمان بماند خبری از ارث نیست. طبق گفته آقای عبدالهی این فشار تا قدری بود که گاهی او حتی کرایه تاکسی هم نداشت و این اواخر که دیگر مطمئن شد که راهی برای رسیدن به ارث وجود ندارد الا دست کشیدن از اسلام، تصمیم گرفت به قم برود و طلبه شود تا از این طریق به گسترش اسلام کمک کند که دیگر مهلتش ندادند.  

آشنایی شهید آنیلی با امام خمینی(ره)

شهید آنیلی به شدت علاقمند به امام خمینی(ره) بود. این آشنایی او هم بر می‌گشت به اخباری که از ایشان و جریان انقلاب اسلامی در رسانه های اروپایی منتشر می شد. او می‌گفت انسان صالحی را که قرآن از او نام می برد من در امام خمینی(ره) می‌بینم. 

اعمال فشار به ادواردو برای بازگشت به مسیحیت

خانواده آنیلی برای آنکه ادواردو را از ارث محروم کنند، سعی زیادی در دیوانه جلوه دادن وی داشتند. به همین منظور وی را در بیمارستانی روانی بستری کردند که به گفته ادواردو، همه کارکنان آن یهودی بودند. ادواردو به خاطر ترس از شستشوی مغزی در آن تیمارستان سعی کرد تا از آنجا فرار کند. 

فعالیت‎‎های ادواردو در ایتالیا

ادواردو به عنوان فرزند ارشد دانيلی با اعمال نفوذش سعي داشت در قراردادی با يکیاز کانال‌های تلويزيونی ايتاليا فیلم مستندی راجع به کشور‎های اسلامی بسازد و تهيه کنندگي آن را نيز خودش به عهده بگيرد.

قدیری ابیانه درباره وی می‌گوید: ادواردو نمی‌توانست در قبال توهين به مقدسات سکوت کند،‌ وی همچنین در برابر جنایات اسراییل در فلسطین طاقت نمی‎آورد و به نخست‎وزیر و رییس‎جمهوری و حتی سران کشور‎های دیگر زنگ می‎زد و خواستار جلوگیری از این اقدامات می‎شد که من به او گفتم داری با این کار‎ها شهادتت رو جلو می‎اندازی. صهیونیست‎ها دست از سر تو بر نخواهند داشت، از این کار‎ها پرهیز کن.

راز شهادت ادورادو آنيلي و توطئه يهوديان

۱۵ نوامبر سال ۲۰۰۰ (۲۴ آبان ۱۳۷۹) جسد ادواردو در زیر پل ژنرال فرانکو رومانو پیدا شد، ظاهر قضیه نشان می‌داد که وی از روی پل به پائین پرت شده ‌است.

دكتر باوا می‌گويد: ادواردو تصميم داشت با ايجاد تغييراتی اساسی در قسمت مديريت تجاري شركت فيات به زد و بندها پايان دهد.

نكته ديگر اين است كه به غير از دادستانی ايتاليا، گزارش اداره پليس جنايی ايتاليا در دست من است كه با ارائه شواهدی سعي كرده‌اند قتل وی را خودكشی جلوه دهند. شواهد صحنه قتل همگی حكايت از غيرواقعی بودن خودكشی دارند.

به عقيده من كسی از آشنايان خانواده آنيلی يا افرادی كه در منزل آنها رفت و آمد می‌كرده‌اند، ادواردو را در خانه به قتل رسانده و سپس جنازه وی را به زير پل انتقال داده‌اند.

جالب این‌جاست كه جورجو برادر سناتور آنیلی نیز در سن ۳۶ سالگی به مرگ مشكوكی در سال‌های دور كشته شده و سهم او بین بقیه تقسیم بندی شد.

شورای رهبری نیز "جاكوب الكان" خواهرزاده وی که از پدری یهودی بود را به جانشینی انتخاب كرد. این انتخاب ادواردو را به شدت ناراحت كرد. او این بار سكوت نكرد و حتی با قدرت در مقابل خانواده‌اش كه تصمیم داشتند نام خانوادگی جان الكان را به آنیلی تغییر دهند، ایستاد و اجازه این كار را نداد.

وی مصاحبه‌ای با روزنامه «مونیفست» كه متعلق به حزب چپ ایتالیا و به لحاظ سیاسی مخالف پدرش بود انجام داد و به شدت انتقاد كرد.

وی در این مصاحبه گفته بود که درست بعد از تشییع جنازه پسر عمویش، جاكوب الكان كه هنوز ۲۲ سالش نشده به سمت هیات مدیره فیات منسوب شده بوده و او فكر می‌كند که این انتخاب، یك سقوط برای دم و دستگاه در برداشته باشد.

پدرش وی را تهدید به محرومیت از ارث در صورت عدم ترك اعتقاد به اسلام كرده بود و او برای حفظ دینش حاضر به گذشت از میلیاردها دلار ثروت شده بود و به خاطر اسلام آوردن، به شدت تحت فشار خانواده بود تا دست از اسلام بكشد.

ادواردو در خانه خیلی تنها بود. حتی نامزدش به خاطر اعتقاداتش او را ترك كرده بود. ادواردو خیلی تلاش كرد كه وی را مسلمان كند، ولی علیرغم تلاش‌هایش، وی مسلمان نشد.

وی مایل بود كه با یك دختر مسلمان ازدواج كند، ولی با فشارهایی كه خانواده‌اش به او می‌آوردند و روزها و ساعت‌ها او را در منزل خودش محبوس می‌كردند، وی به خودش اجازه اینكه كس دیگری را وارد این همه عذاب كند، نداد.

ادواردو نگران سوء‌قصد از سوی صهیونیست‌ها بود و به آقای قدیری گفته بود كه آن‌ها او را به خاطر اسلام آوردنش خواهند كشت و قتل او را به خودكشی، حادثه غیرمترقبه یا بیماری نسبت خواهند داد و حتی او را به زور در یك درمان‌گاه روانی خصوصی ویژه میلیاردرها در نزدیكی مرز سوئیس به طور كاملاً مخفی بستری كرده بودند و بالاخره همان‌طور كه خود ادواردو حدس می‌زد، در ۱۵ نوامبر سال ۲۰۰۰ (۲۴ آبان ۱۳۷۹) در یک واقعه مشكوک در سن ۴۶ سالگی به شهادت رسید.

در آن روز معاون شبكه حمل و نقل تورینو ساوونا، در حال گشت‌زنی روزانه‌اش بود كه در میانه راه به اتومبیل فیات كرومای خاكستری ‌رنگی برخورد كه در وسط پل رومانو بدون سرنشین پارك شده بود.

چراغ راهنمای ماشین روشن بود و درها قفل نشده بودند. او ابتدا فكر می‌كند كه اتومبیل دچار نقص فنی شده و راننده آن پای پیاده به تعمیرگاهی در حوالی آن‌جا رفته است، اما وقتی پرسنل تعمیرگاه از مراجعه چنین شخصی اظهار بی‌اطلاعی می‌كنند، فرانكلینی متوجه می‌شود كه باید اتفاق وحشتناكی افتاده باشد.

به محل پارک اتومبیل بازمی‌گردد و به آرامی از نرده‌های پل به پایین نگاه می‌كند و جسد مردی را در ارتفاع یک و نیم متری می‌بیند كه با صورت بر روی زمین افتاده است. او به سرعت نیروی پلیس را خبر می‌كند.

ساعت ۱۱ نیروهای پلیس بالای سر جسد می‌رسند. صورت مرد در اثر ضربه به شدت مجروح شده است. اما كارت شناسایی‌ای كه در جیب كتش یافت شد، متعلق به ادواردو آنیلی، تنها پسر سناتور جیووانی آنیلی است كه در زیر پل "ژنرال فرانكو رومانو" پیدا شده است.

ظاهر قضیه نشان می‌داد كه وی از روی پل به پایین پرت شده است و رسانه‌ها عمدتا خودكشی را به او نسبت دادند، موضوع مرگ وی از همان روز اول تا چند روز در را‌س اخبار قرار گرفت و هزاران سایت اینترنتی، روزنامه‌ها و شبكه‌های تلویزیونی در مورد درگذشت‌اش اخبار را پخش كردند.

این رسانه‌ها، "ادواردو" را فردی حساس، گوشه‌گیر، منزوی‌، خجالتی، معتاد و بیمار توصیف كردند، اما در میان حجم عظیم اخبار منتشره، خبری از انجمن فارغ‌التحصیلان ایتالیا منتشر شد كه ادواردو را یك مسلمان شیعه معرفی كرد و ادعا نمود كه وی توسط عوامل صهیونیست به شهادت رسیده است. اما علیرغم ارسال این خبر برای رسانه‌های مختلف، هیچ‌كدام حتی اشاره‌ای هم به آن نكردند.

قاضی پرونده، یك روز پس از مرگ وی اعلام كرد كه او خودكشی كرده است که بنابراین تحقیقات خاصی انجام نشد و جسد وی بدون كالبد شكافی در همان روز دفن شد.

دكتر "ماركوبا وا" كه یكی از دوستان ادواردو است، می‌گوید: برای من عجیب است كه چه‌طور وی را كالبد شكافی نكردند در حالی كه این‌جا اگر سگ‌ها و گربه‌ها در كنار خیابان بمیرند، كالبد شكافی می‌شوند.

قدیری ابیانه معتقد است که صهیونیست‌ها، زنان یهودی را در سر راه زندگی مردان ثروتمند قرار می‌دهند تا بدین‌وسیله راه انتقال ثروت به جامعه یهودی را باز كنند.

حتی ازدواج مادر ادواردو كه یك پرنسس یهودی بود و ازدواج اول خواهر ادواردو هم حساب شده و برنامه‌ریزی شده است و مرگ‌های مشكوكی كه در این خانواده‌های ثروتمند رخ می‌دهد، در جهتی است كه در تقسیم ارث در نهایت، قدرت و ثروت، هر چند در طول زمان طولانی، به یهودیان منتقل می‌گردد.

با مرگ جورجو، برادر سناتور آنیلی نیز در سن ۳۶ سالگی و با فوت مشكوک جوواننینو، پسرعموی ادواردو آنیلی و كشته شدن خود ادواردو كه عنوان خودكشی بر آن گذاشته شده بود، مدیریت و عمده ثروت فیات (با توجه به فوت پدر ادواردو که بعد از فوت ادواردو رخ داد)، از دست كاتولیك‌ها خارج و به دست یهودی‌ها افتاد.

بالاخره پزشک قبرستان فوسانو، بدون کالبد شکافی و کم‌ترین تحقیقی، گواهی دفن ادواردو را صادر کرد و پیکر او را در کلیسایی در روستای ویلارروزا در آرامگاه خانواده آنیلی به خاک سپردند.

برداشت شهید ادواردو آنیلی از سوره کهف

از این (آیات) واضح است که آخرین پیامبر (سلام بر او) محمد [ص] است، زیرا که آخرین قوانین الله است که به زمین قبل از روز جزا (قضاوت جهانی) نازل شده و خواهد شد. بنابراین بعد از اسلام دین جدیدی نخواهد آمد.

متن زیر قسمت پایانی نامه‌ای است كه ادواردو مهدی آنیلی در تاریخ 3 می 1980 نوشته است.

امیدوارم الله شما را هدایت كند. امیدوارم او شما را حفظ كند، لطفاً محتاط باشید؛ زیرا من امروز احساس قوی‌ای نسبت به شما دارم. امیدوارم الله همیشه با ما باشد.