انحلال بنیاد خیریه ایرانی در دستور کار آمریکایی ها!

خیریه علوی

وکیل یک بنیاد خیریه ایرانی در دادگاه، از تلاش دولت آمریکا برای انحلال بنیاد خیریه علوی خبر داد و گفت: «آمریکا درصدد است با ضبط آسمان خراش متعلق به این خیریه، جلوی درآمدهای آن را بگیرد و آن را منحل کند».

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی 724، آسوشیتد پرس نوشت؛ وکیل یک بنیاد خیریه که برای ترویج فرهنگ و تاریخ ایران در آمریکا تأسیس شده است روز سه‌شنبه به اعضای هیئت منصفه دادگاهی در این کشور گفت دولت آمریکا می‌کوشد با ضبط آسمان‌خراش متعلق به این گروه، این خیریه را نابود کند. این آسمان‌خراش نقش مهمی در تأمین درآمدهای خیریه ایرانی ایفا می‌کند.

"جان گلیسون،» وکیل این خیریه در آغاز جلسه دادگاه رسیدگی به سرنوشت یک آسمان‌خراش 36 طبقه در منهتن نیویورک به اعضای هیئت منصفه گفت: «این پرونده نادرست می‌کوشد ما را از روی زمین محو کند. در این مورد، یک جای کار به شدت مشکل دارد.»

وی از اعضای هیئت منصفه خواست استدلال نماینده دولت آمریکا را در خصوص تخطی از تحریم‌های اقتصادی آمریکا به وسیله فعالیت‌های این ساختمان، رد کنند. این تحریم‌ها در سال 1995 بر ضد ایران وضع شد.

دولت آمریکا می‌خواهد درآمد حاصل از فروش این ساختمان و سایر دارایی‌های ایران را در اختیار افرادی قرار دهد که در پرونده‌های موسوم به قربانیان تروریسم، تا کنون از دولت ایران بیش از 5 میلیارد دلار غرامت مطالبه کرده اند. برخی از این افراد، اعضای خانواده‌های قربانیان حادثه 11 سپتامبر سال 2001 هستند که در اقدامی عجیب، ایران را به دخالت در آن متهم کرده اند!

به گفته گلیسون، بنیاد خیریه علوی در دهه‌های گذشته برای ترویج فرهنگ و تاریخ ایران میلیون‌ها دلار صرف کرده است. وی همچنین به مراکز و دانشگاه‌های مورد حمایت این خیریه و موارد اعطای کمک آن به قربانیان توفان‌های شدید در آمریکا و زلزله چند سال پیش کشور هائیتی اشاره کرد. این وکیل در ادامه افزود: «این خیریه برای کل کشور مفید است.»

دولت آمریکا همچنین می‌کوشد چندین ساختمان دیگر در برخی ایالت‌های آمریکا را از تملک بنیاد خیریه علوی خارج کند. این بنیاد در دهه 70 قرن گذشته و پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تأسیس شد. آسمان‌خراش مورد منازعه نیز پیش از پیروزی انقلاب ایران ساخته و ارزش آن در سال 1989، 83 میلیون دلار تخمین زده شد.

مطالب مرتبط:

انحلال بنیاد خیریه ایرانی در دستور کار آمریکایی ها!

Top

۷۲۴پرس در شبکه‌های اجتماعی

Close

برای اطلاع از آخرین اخبار و مقالات سایت، ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید