علت انتقال گاز رایگان از ایران به ترکیه/ اعلام گزارش مشروح از سوى وزارت نفت

نوبخت

سخنگوی دولت بابیان اینکه انتقال گاز رایگان به ترکیه در ارتباط با قرارداد صادرات گاز است، گفت: «در این زمینه گزارش مشروح از سوى وزارت نفت اعلام می‌شود».

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی 724،محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری هفتگی خود با اصحاب رسانه که امروز سه‌شنبه (9 خرداد ماه) برگزار شد، در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان پیرامون صدور روزانه 30 میلیون مترمکعب گاز رایگان به ترکیه، گفت: انتقال گاز رایگان به ترکیه در ارتباط با قرارداد صادرات گاز است و در این زمینه گزارش مشروح از سوى وزارت نفت اعلام می‌شود.

  وی ادامه داد: تاکنون یک میلیون و 964 هزار تن گندم به ارزش دو هزار و 571 میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده است.

سخنگوی دولت تصریح کرد: 11 میلیون تن گندم در سال جارى با مبلغى بالغ بر 15 هزار و 250 میلیارد تومان خریدارى می‌شود.

  نوبخت ادامه داد: مهندسی آرا را تکذیب می‌کنم، انتخابات تحت نظر شوراى نگهبان انجام شده، همچنین وزارت کشور مجرى و شوراى نگهبان ناظر بر انتخابات بود، شمارش آرا هم به درستى انجام شده است.

وی گفت: کاندیداى انتخابات، قبل از 29 اردیبهشت از برنامه هاى خود دفاع کردند، اما برخى از آنها مرزهاى اخلاق را در نوردیدند.

نوبخت اظهار داشت: براى اینکه تا پایان برنامه ششم توسعه به رشد 8 درصدى برسیم باید 770 هزارمیلیارد تومان سرمایه‌گذارى و 955 هزار فرصت شغلى در کشورمان ایجاد کنیم.
سخنگوی دولت با اشاره به میزان نرخ تورم در اردیبهشت 96 تصریح کرد: تورم در اردیبهشت ماه 7.1 درصد بوده است.

معاون رئیس جمهور گفت: دولت در حال تنظیم لایحه مدیریت خدمات کشورى است تا به این شکل به نوعى به کسانى که بصورت قراردادى در ادارات مشغول کار هستند، امنیت شغلى داده شود.

سخنگوی دولت تاکید کرد: زمان مراسم تحلیف روحانى مشخص نیست.

نوبخت در ادامه نشست خبری خود در واکنش به اعتراضات سپرده گذاران موسسات کاسپین و آرمان گفت: امیدواریم با برنامه ریزی بانک مرکزی مشکل سپرده گذاران موسسه کاسپین و آرمان در آینده نزدیک حل شود.

مطالب مرتبط:

علت انتقال گاز رایگان از ایران به ترکیه/ اعلام گزارش مشروح از سوى وزارت نفت

Top

۷۲۴پرس در شبکه‌های اجتماعی

Close

برای اطلاع از آخرین اخبار و مقالات سایت، ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید