احمدی نژاد ضمن تاکید بر بی اطلاعی خود و عدم هماهنگی بقایی با وی برای ورود به انتخابات، گفت: «درخصوص آقای بقایی، نه تایید می‌کنم و نه رد؛ موضع و دیدگاه رسمی من، همانی است که در ۱۳ آبان و در اطلاعیه رسمی ۲۳ بهمن ۹۵ گفتم».

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی 724، محمود احمدی نژاد عصر روز گذشته در جریان نشست دبیران و نایب دبیران «شورای بازخوانی و نشر گفتمان و خط نورانی امام و رهبری» سراسر کشور که در محل دفتر وی برگزار گردید، نکات مهمی را در مورد انتخابات پیش‌رو و کاندیداتوری بقایی مطرح کرد و گفت: «آقای بقایی بدون اطلاع و هماهنگی با من وارد عرصه انتخابات شده است».

وی با بیان اینکه اعضای شوراها در خصوص حمایت از کاندیداها مختار هستند، بیان کرد: «ولی اگر قرار بر حمایت از کاندیدایی خاص باشد، در قالب شورای بازخوانی نباید صورت پذیرد».

رئیس جمهور سابق کشورمان در ادامه گفت: «هر کسی آزاد است در انتخابات کاندیدا شود؛ نمی‌شود کسی را از حضور منع یا محروم کرد؛ اینکه کسی بگوید احمدی نژاد را دوست دارم، جرم نیست؛ ولی این به معنای حمایت من از آن فرد نیست».

احمدی نژاد ادامه داد: «در ۱۳ آبان گفتم هر کس از نزدیکان برای شرکت در انتخابات از من مشورت خواست، از این کار منع می‌کنم؛ هنوز هم می گویم؛ اما آقای بقایی برای اعلام حضور با من مشورت نکرد».

وی با بیان اینکه در دولت نهم تلاش کردیم مبانی نظری گفتمان امام و انقلاب را تدوین، منتشر و تبیین کنیم، افزود: «آقایان با طرح سه فوریتی و استیضاح و دادگاه جلوی ما را گرفتند؛ من هم به آنها گفتم دارید به انقلاب خیانت می‌کنید».

احمدی نژاد اضافه کرد: «به فضل الهی بزودی سیلی‌های پی در پی برای متقابلین با گفتمان امام و انقلاب خواهد آمد و دارد می‌آید».

وی عنوان داشت: «اینکه رهبری گفتند "سکوت" یا "در انتخابات نباش"، معنایش این نیست که بنده نسبت به مسائل مملکت و خیانت‌ها بی تفاوت باشم».

وی با بیان اینکه از امروز تصمیم دارم سکوتم را فعلا در حوزه پاسخگویی به تهمت‌ها و دروغ های منتسب به دولت ای نهم و دهم بشکنم، گفت: «هر چند هنوز در خصوص مسائل روز موضع سکوت را ادامه خواهم داد».

احمدی نژاد اضافه کرد: «شاید تکلیف من در آینده نسبت به انتخابات عوض شود».