روانشناسی - 724پرس

 • رابطه میان استفاده از گوشی‌های هوشمند و بروز اختلالات عصبی یا روانی در کودکان

  رابطه میان استفاده از گوشی‌های هوشمند و بروز اختلالات عصبی یا روانی در کودکان

  این روزها شبکه‌های اجتماعی مختلفی در اقصی نقاط جهان در حال فعالیت هستند که از چند صد هزار تا چند صد میلیون مشترک دارند. مشخص است که بسیاری از نوجوانان و جوانان هم عضو این شبکه‌های اجتماعی هستند. باوجود اینکه امکانات این شبکه‌ها به آشنایی و درک بیشتر کودکان از جهان اطراف خود کمک می‌کنند، بااین حال باید ملاحظاتی را هم برای استفاده آنها در نظر گرفت. درادامه با ۷۲۴پرس همراه باشید.

 • مراقب افسردگی کودکان باشید

  مراقب افسردگی کودکان باشید!

  زمان افسردگی‌های فصلی فرا رسیده است. کودکان نیز ممکن است تحت‌تاثیر این اختلالات فصلی قرار بگیرند؛ پس امکان ابتلای کودکان به افسردگی نیز وجود دارد. بسیاری، اضطراب را در وجود کودک خود تشخیص می‌دهند اما افسردگی را خیر. برای پیشگیری  از افسردگی کودکان باید علائم آن و راه‌های در مان را بشناسیم. با ۷۲۴پرس همراه باشید.

 • استرس مالی چیست؟ نشانه ها، عوارض و راه های مقابله با آن

  استرس مالی چیست؟ نشانه ها، عوارض و راه های مقابله با آن

  این روزها که اوضاع اقتصادی چندان مناسب نیست و مردم به صورت روزمره با مشکلاتی همچون گرانی کالاهای اساسی، تورم و کاهش ارزش پول ملی مواجه هستند، طبیعی است که بسیاری از ما نوعی جدید از استرس را تجربه کنیم که با عنوان استرس مالی (Financial Stress) شناخته می‌شود. اما آیا تاکنون نام این نوع استرس به گوش‌تان خورده است؟ از نشانه‌های بروز، عوارض و راه‌های مقابله استرس مالی چه می‌دانید؟ برای آشنایی بیشتر در این مرور با ۷۲۴پرس همراه باشید.

 • مرور عادات مفید برای شادتر بودن

  عادات هفتگی، ماهانه و سالیانه که می‌‌توانند زندگی شما را شادتر کنند

  شادی مفهومی است که می‌تواند به شکلی عمیق زندگی ما را تحت‌الشعاع خود قرار دهد. زندگی انسان مملو از فراز و نشیب‌هایی است که می‌توانند این مفهوم را در زندگی ما کمرنگ و کمرنگ‌تر کنند. اما ما برای ادامه مسیر زندگی، به وجود شادی در زندگی نیاز داریم و به‌همین خاطر مهم است که یاد بگیریم چطور می‌توانیم به زندگی‌مان حال‌وهوایی شادتر ببخشیم. دراین مرور با ۷۲۴پرس همراه باشید تا با عادت‌های مؤثر شاد زیستن آشنا شویم.

 • چطور زندگی شادتری داشته باشیم

  چطور زندگی شادتری داشته باشیم؟

  این روزها زندگی چندان روی خوشی به بسیاری از ساکنان این کره خاکی نشان نمی‌دهد. به موازات پیشرفت‌های علمی که قرار بود زندگی بشر را آسان‌تر کنند، مشکلات و گرفتاری‌های زندگی مدرن هم از راه رسیدند تا این آرامش خیلی زود جای خود را به تجربه استرس و نگرانی‌های روزمره و دلمشغولی‌های خسته کننده‌ای بدهد که زندگی را برای بسیاری تلخ کرده‌اند. اما هنوز هم می‌توان شادی را مهمان زندگی خود کنیم، چگونه؟ در این مرور با ۷۲۴پرس همراه باشید.

 • اضطراب پاییزی چیست

  اضطراب پاییزی چیست؟

  درحالی‌که فرا رسیدن فصل پاییز برای گروهی از مردم منبعی از احساسات خوب و خوشایند است، گروهی دیگر با نگاهی سرشار از نگرانی و اضطراب به استقبال این فصل می‌روند. گروه اول روزهای سرد پاییزی را با شادی سپری می‌کنند، درحالی‌که گروه دوم با مشکلاتی همچون استرس و افسردگی دست به گریبان هستند. آیا شما هم در مورد اضطراب پاییزی چیزی شنیدید؟ از دلایل بروز یا راه‌های درمان آن مطلع هستید؟ در این مرور با ۷۲۴پرس همراه باشید.

 • تفاوت حمله عصبی و حمله اضطراب

  تفاوت حمله عصبی و حمله اضطراب چیست؟

  همه ما در طول زندگی با انواع عوامل استرس‌زا مواجه می‌شویم که می‌تواند ما را از لحاظ روحی و روانی در موقعیتی دشوار قرار دهند. بیشتر ما می‌توانیم به نحوی این نوع موقعیت‌ها را مدیریت کرده و از پس آن‌ها بربیاییم، اما  این برای همه افراد صدق نمی‌کند. شاید شما هم در طول زندگی خود در معرض حمله اضطراب یا حمله عصبی قرار گرفته باشید. اما آیا می‌دانید تفاوت این دو نوع حمله چیست و راه‌های مقابله با انواع حمله‌های عصبی چیست؟

 • دهه 30 زندگی

  اینفوگرافیک: باور کنید دهه ۳۰ زندگی شما می‌تواند جذاب تر از دهه ۲۰ باشد!

  اکثر افراد فکر می‌کنند که دهه‌ی ۲۰ زندگی دهه‌ی رشد و رسیدن به موفقیت است و چنانچه در این دهه اوقات خوبی را تجربه نکرده باشید، شانس موفقیتی در دهه‌ی ۳۰ زندگی نخواهید داشت؛ در حالی که لزوما این‌طور نیست.

 • خودفریبی

  علائمی که نشان میدهند درحال دروغ گفتن به خود هستید

  همه ما در طول  زندگی گاهی به خودمان دروغ گفتیم، به‌عبارت ساده ما در حال گول زدن خودمان بودیم.  اما مشکل زمانی جدی می‌شود که این فریب دادن خودمان، ما را از رسیدن به اهداف و آرزوهای‌مان بازمی‌دارد. درنتیجه ما همیشه در آرزو یا شاید حسرت چیزهایی هستیم که رسیدن به آن‌ها آنقدرها هم دور از دسترس‌ نبود، البته اگر دست از فریب دادن خود برمی‌داشتیم. برای آشنایی بیشتر با مشکل خودفریبی و راه‌های مواجهه شدن با دروغ گفتن به خود با ۷۲۴پرس همراه باشید.

 • اعتماد به نفس

  ۵ استراتژی محکم برای افزایش اعتماد به نفس در کار

  کار کردن با مشکلات، یکی از بهترین راه‌های پرورش اعتماد به نفستان است. هر بار که شما بر یک چالش فائق می‌شوید یا از یک مانع عبور می‌کنید، اعتماد به نفستان را به مقداری بیشتر از قبل هدایت و تقویت می‌کنید. با ۷۲۴پرس همراه باشید تا با پنج روش کاربردی برای ارتقاء اعتماد به نفس آشنا شوید.

Top

۷۲۴پرس در شبکه‌های اجتماعی

برای اطلاع از آخرین اخبار و مقالات سایت، ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید