روانشناسی - 724پرس

 • مدلینگ کودکان؛ یک آسیب یا ارزش؟!

  کودکی در دنیای لایک‌ها و قلب‌های قرمز مجازی/مدلینگ کودکان؛ یک آسیب یا ارزش؟!

  پدیده مدلینگ کودکان یکی از آسیب‌هایی است که اکنون و در دنیای حقیقی و مجازی با آن روبرو هستیم. آسیبی که اگرچه توسط برخی از خانواده‌ها به‌عنوان ارزش دیده می‌شود، اما او را خواسته و ناخواسته در دنیای پر رمز و راز بزرگترها وارد کرده و نمی‌گذارد کودکی کند.

 • تأثیر اضطراب و استرس طولانی مدت روی بدن انسان

  تأثیر اضطراب و استرس طولانی مدت روی بدن انسان

  زندگی  مدرن مملو از مشکلات ریز و درشتی است که بشر امروزی  را درگیر خود کرده‌اند. مدت‌ها است که انسان‌ها درگیر انواع اختلال‌ و وضعیت‌های ناخوشایندی هستند که روح و روان‌شان را تحت‌فشار قرار داده و آنها را چه از نظر جسمی و چه روانی بیمار کرده‌اند. اگرچه تجربه استرس و اضطراب کوتاه مدت مفید است اما اگر این وضعیت دنباله‌دار و طولانی مدت باشد، ممکن است تأثیرات مخربی روی وضعیت جسمانی شما داشته باشد. برای آشنایی بیشتر با ما همراه باشید.

 • علائم و نشانه های افسردگی در مردان

  علائم و نشانه های افسردگی در مردان چیست؟

  افسردگی بیماری است که به جنسیت خاصی وابسته نبوده و هم مردان و هم زنان می‌توانند در مقطعی از زندگی خود این مشکل را تجربه کنند. افسردگی وضعیت جدی است که می‌تواند روی نحوه تفکر، احساسات و اعمال فرد تأثیر بگذارد. اگر دوست دارید با علائم و نشانه‌های افسردگی در مردان آشنا شوید، درادامه با ما همراه باشید.

 • روشهای بهبود سلامت روان

  چطور به بهبود سلامت ذهنی خود کمک کنیم؟

  گاهی اوقات به ظاهر همه چیز در زندگی‌مان روی نظم و ثبات است، بااین‌حال ما احساس خوبی نداریم و به اصطلاح حال دل‌مان خوب نیست. در چنین موقعیتی چه کاری از دست‌مان برمی‌آید که بتوانیم دوباره احساس نشاط و سرزندگی داشته باشیم و از زیبایی‌های زندگی لذت ببریم؟ دراین مرور با ما همراه باشید تا به مرور نکاتی بپردازیم که توجه و به کار بستن آنها می‌تواند به بهبود حال دل خسته و ذهن رنجورمان کمک کند.

 • فواید انجام مدیتیشن صبحگاهی

  چه زمانی از روز بهترین زمان برای انجام مدیتیشن است؟

  درجهان شلوغ و پر ازدحام امروز که  روح و جسم بشر توأمان در معرض فشار و  آسیب‌های متعدد قرار دارد، تجربه روش‌های مختلف رسیدن به حس آرامش و ثبات از اهمیت بالایی برخوردار است. پس اگر شما هم تحت فشار و استرس‌های روزانه قرار داشته و از این وضعیت رنج می‌برید، شاید بد نباشد به‌سراغ مراقبه و مدیتیشن بروید. اما چه زمانی از روز بهترین زمان برای انجام مدیتیشن است؟ برای رسیدن به پاسخ این پرسش در ادامه با ما همراه باشید.

 • راهکارهایی برای زوجین درگیر بیماری آلزایمر

  راهکارهایی برای زوجین درگیر بیماری آلزایمر

  آلزایمر یکی از بیماری‌های عصر مدرن است که میلیون‌ها نفر را در گوشه و کنار جهان درگیر خود کرده است. این بیماری نه‌تنها زندگی فرد مبتلا که زندگی نزدیکان و اعضا خانواده او را هم تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد. ازآنجایی که بسیاری از مردان و زنان ترجیح می‌دهند از همسر و شریک زندگی مبتلا به آلزایمرشان در منزل مراقبت کنند، مهم است که از چشم‌انداز این مسئولیت و راهکارهایی که می‌تواند وضعیت را برای‌شان آسان‌تر کند هم آگاه باشند.

 • اثرات استفاده از توپ ضد استرس

  آیا استفاده از توپ ضد استرس مفید است؟

  زندگی ماشینی و مدرن امروزی، بسیاری از افراد  را با معضل استرس، تنش و اضطراب درگیر کرده است. شاید بدن ما بتواند تاحدی از استرس‌های لحظه‌ای را  مدیریت کند، اما  تحمل استرس و تنش به صورت مرتب و روزمره می‌تواند  به‌تدریج باعث تحلیل رفتن قوای جسمانی و ذهنی ما شده و زمینه ساز بروز انواع بیماری‌های دیگر شود. به‌همین خاطر مدیریت استرس اهمیت زیادی دارد و ظاهرا توپ‌های ضد استرس می‌توانند دراین مسیر کمک کننده باشند.

 • چگونه می‌توان افسردگی دوران بازنشستگی را مدیریت کرد

  چگونه می‌توان افسردگی دوران بازنشستگی را مدیریت کرد؟

  انسان‌ها در طول دوران زندگی خود، مرحله‌های مختلفی را تجربه می‌کنند. از کودکی پا به نوجوانی و جوانی گذاشته و وارد بازار کار و رقابت می‌شوند. سال‌ها پشت هم می‌گذرد و آن‌ها به آرامی در کار و حرفه خود به مهارت می‌رسند و ناگهان در چشم برهم زدنی خود را در آستانه بازنشسته شدن می‌بینند. بااین‌حال درحالی که برخی بی‌صبرانه چشم‌انتظار تجربه این دوران هستند، برخی دیگر باید با عوارض افسردگی دوران بازنشستگی مواجه شوند.

 • اهمیت کنترل والدین روی میزان دسترسی کودکان به شبکه های اجتماعی

  اهمیت کنترل والدین روی میزان دسترسی کودکان به شبکه های اجتماعی

  با پیشرفت تکنولوژی، روش ارتباط برقرار کردن ما با دنیای پیرامون‌مان هم تغییر کرد. اکنون هر کدام از ما یک گوشی هوشمند در جیب داریم که به ما امکان می‌دهد به سادگی از آخرین اخبار در زمینه‌های گوناگون مطلع شویم. در این بین شبکه‌های اجتماعی راهی جدید برای دیدن، شنیدن و تجربه کردن فراهم کردند که شگفت‌انگیز است. اما آیا استفاده از این پلتفرم‌ها برای کودکان و نوجوانان بی‌خطر است؟

 • اعتماد به نفس

  ۵ استراتژی محکم برای افزایش اعتماد به نفس در کار

  کار کردن با مشکلات، یکی از بهترین راه‌های پرورش اعتماد به نفستان است. هر بار که شما بر یک چالش فائق می‌شوید یا از یک مانع عبور می‌کنید، اعتماد به نفستان را به مقداری بیشتر از قبل هدایت و تقویت می‌کنید. با ۷۲۴پرس همراه باشید تا با پنج روش کاربردی برای ارتقاء اعتماد به نفس آشنا شوید.

Top

۷۲۴پرس در شبکه‌های اجتماعی

برای اطلاع از آخرین اخبار و مقالات سایت، ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید