هنر برای هر کسی معنا و مفهوم خاصی دارد؛ در واقع هر کسی برای بیان دنیای ذهنیش، راه و روشی متفاوت را برگزیده و شاید به همین خاطر است که در دنیای مدرن امروزی، هنر نیز هر روز به شکلی خاص و غیر قابل پیش‌بینی تجلی یافته است. هنرمند امروز ما نیز از این راه و روش استفاده کرده است.

برای هر کسی سخت است که امنیت شغلی و حقوق و مزایا را راها کرده و به دنبال ایده‌آل قلبی خود برود؛ اما هنرمند ترک تبار «سنا رونا» (Sena Runa) این چالش را با جان و دل پذیرفته است. او سال گذشته شغل خود را رها کرد و به سراغ دنیای کاغذهای رنگی رفت؛ کاری که این روزها به شغل تمام وقت او تبدیل شده است.

در واقع آفرینش هنر از همان جایی آغاز می‌شود که شما باور کنید توان تولید چیزی زیبا و متفاوت را دارید؛ قدم‌های اول شاید سخت و دشوار برداشته شوند، اما زمانی که شاهد مقبولیت آثار خود و جلب توجه دیگران باشید، ادامه‌ی مسیر کاری سهل و آسان است. البته هنوز هم شما به ذوق و سلیقه و پشتکار نیازمندید؛ اما اگر از عنصر خلاقیت هم بهره‌مند باشید، درهای بیشتری به روی شما گشوده می‌شود. این نظر این هنرمند خوش فکر است که می‌گوید این کار را ادامه خواهد داد و از انجام آن قلبا راضی است.

این هنر بازی با کاغذ که به نام "Quilling" شناخته می‌شود، شاخه‌ای از دنیای هنر است که با ورق‌های کاغذی سروکار دارد که رول شده و با چسب محکم می‌شوند و در نهایت از ادغام آنها، اشکال متنوعی تولید می‌شود که برای تزئینات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگرچه این هنر در خلال قرن هجدهم و  عصر رنسانس بسیار مورد توجه بود، اما این روزها بیشتر برای تفنن و سرگرمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در ادامه از شما دعوت می‌کنم به تماشای گوشه‌ای از آثار این هنرمند خوش ذوق و قریحه بنشینید.

quilling-1
quilling-10
quilling-11
quilling-12
quilling-13
quilling-14
quilling-2
quilling-3
quilling-4
quilling-5
quilling-6
quilling-7
quilling-8
quilling-9