بالاخره فصل زمستان از راه رسید؛ فصلی که شاید به جز سرمای هوا، با بارش‌های گاه و بیگاه برف شناخته شود. ساختن آدم برفی اگر چه نه به صورت کامل، اما شاید به عنوان فعالیتی هنری در نظر گرفته شود. البته این روزها وجه هنری این آفرینش برفی بیش از پیش نمایان شده است؛ آفرینشی که با کمی شوخ طبعی، حتی به مراتب جذاب‌تر هم شده است.

یکی از اصلی‌ترین جذابیت‌های فصل زمستان بارش برف است؛ این دانه‌های سفید خنک که ذره ذره روی هم جمع شده و مناظر پیرامون‌مان را در بر می‌گیرند. اما فارغ از بحث زیبایی چشم‌اندازها به واسطه‌ی پوشش سفید برف، این بارش‌ها اغلب زمینه را برای هنرنمایی افرادی مهیا می‌کنند که برای نمایش هنر و مهارت خود به ساختن آدم برفی روی میآورند. این مسئله به ویژه برای کوکان جذابیت دارد؛ این که در کنار والدین خود اثری هنری خلق کرده و ساعتی را به شادی و خنده بگذرانند. 

اگر شما هم فرزندی دارید و در مناطقی زندگی می‌کنید که در طول روزهای اخیر بارش برف را تجربه کردند، حتماً این مسئله را به عینه مشاهده کرده‌اید. بعد از پرتاب گلوله‌های برفی به سمت یکدیگر، نوبت ساخت آدم برفی می‌رسد. اگرچه بسیاری از ما از قرار دادن روی هم دو گلوله برفی با اندازه‌های مختلف، اولین آدم برفی خود را ساختیم، ولی هنرمندان عصر جدید در عین تأسی‌ از این روش قدیمی، نوآوری‌های بانمکی را نیز چاشنی کار خود کرده‌اند، که زیبایی دیگری به اثر نهایی بخشیده است.

در ادامه از شما عزیزان دعوت می‌کنیم به تماشای شماری از این مخلوقات برفی بامزه بنشینید که قواعد این دنیای سرد و سفید را دگرگون کرده‌اند. شاید آنها الهام‌بخش شما برای ساخت نمونه‌های متفاوت‌تری از این آدمک‌های برفی باشند.

snowman-1
snowman-10
snowman-11
snowman-12
snowman-13
snowman-14
snowman-15
snowman-16
snowman-17
snowman-18
snowman-2
snowman-3
snowman-4
snowman-5
snowman-6
snowman-7
snowman-8
snowman-9