بالاخره انتظارها به پایان رسید و یکی از متفاوت‌ترین اتفاقات مراسم جوایز گلدن گلوب رقم خورد. اگرچه پاندمی ویروس کرونا این شبهه را ایجاد کرده بود که شاید مراسم گلدن گلوب و اسکار امسال برگزار نخواهند شد، درنهایت دست اندرکاران با کمی تغییر قوانین و نحوه برگزاری مراسم راهی برای اجرای آن پیدا کردند. درنهایت هفتاد و هشتمین مراسم اهدای جوایز گلدن گلوب با تمام فراز و نشیب‌ها به کار خود پایان داده و برندگان در ۲۵ رشته خود را معرفی کرد. در ادام با مرور فهرست برندگان خوش شانس گلدن گلوب 2021 با ۷۲۴پرس همراه باشید.

مطالب مرتبط با کرونا در ۷۲۴پرس

بیش از یک سال از شیوع ویروس مرگبار کووید 19 می‌گذرد، مصیبتی که خیلی زود به عنوان یک پاندمی شناخته شده و جهان را تحت الشعاع خود قرار داد. شیوع گسترده این ویروس باعث شد که نظم زندگی بسیاری از مردم در اقصی نقاط جهان بهم بخورد و البته که عالم سینما هم از این بلا بی نصیب نماند.

صرف‌نظر از به تعطیلی کشیدن سالن‌های سینما، بسیاری از آثاری که در دست تولید بودند به دلیل شرایط پیش آمده یا به حالت تعلیق درآمده یا پروسه ساخت و تولیدشان با تأخیرهای طولانی مواجه شد. همین امر به ویژه مهمترین جشنواره‌های سینمایی جهانی یعنی گلدن گلوب و مراسم اهدای جوایز آکادمی اسکار را هم تحت‌تأثیر خود قرار داد. امری که درنهایت باعث شد دست اندرکاران برگزاری این دو جشنواره به فکر راهکارهایی برای جلوگیری از توقف اجرای آنها بیفتند و اینگونه بود که مراسم گلدن گلوب امسال با شکل و شمایلی کاملا متفاوت برگزار شد.

مطلب مرتبط: تاریخچه گلدن گلوب

امسال دیگر خبری از فرش قرمزهای جنجالی و عکاسان مشتاقی نبود که برای عکاسی از هنرمندان به این سو و آن سو می‌رفتند. امسال صنعت مد هم فرصتی برای ابراز وجود همچون گذشته را پیدا نکرد چون کرونا آرامش خیال را از همه گرفته است و درنهایت شکل برگزاری مراسم امسال هم متفاوت بود. اگرچه زوج خلاق و دوست داشتنی تینا فی و امی پولر اجرای مراسم امسال را برعهده داشتند ولی به دلیل شرایط پیش آمده آنها این مرتبه در کنار هم حضور نداشته و هرکدام در بخشی از آمریکا میزبان جوایز گلدن گلوب بودند. 

برندگان گلدن گلوب-724press.com

از طرف دیگر جدا از تأثیرات کرونا روی مراسم ، گلدن گلوب امسال صحنه غافلگیری‌های متعددی بود. از نادیده گرفتن آخرین ساخته کریستوفر نولان یعنی فیلم «انگاشته» در بسیاری از رشته‌های اصلی از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردان، به نظر می‌رسد سایه جنبش سیاه پوستان یا بلک مترز هم به خوبی در انتخاب کاندیداها نمایان شده است. همچنین فیلم زن جوان خوش آتیه هم اگرچه در رشته‌های مختلفی نامزد دریافت جایزه بود، اما به باور گروهی این فیلم در نمایش جنبه‌های فمینیسم تاحدی اغراق کرده است.

به هرحال با تمام این تفاسیر دفتر مراسم گلدن گلوب امسال هم بسته شد و بهترین‌ها گوی سبقت را از دیگران ربوده و گوی زرین را با خود به خانه بردند. درادامه و با مرور اسامی آنها با ما همراه باشید.

بهترین سریال درام

سریال تاج-724press.com

برنده: تاج (The Crown)

سایز نامزدها:

  • لاوکرافت کانتری (Lovecraft Country)
  • مندلورین (The Mandalorian)
  • اوزارک (Ozark)
  • رچد (Ratched)

بهترین بازیگر نقش اول مرد در سریال درام

جاش اوکانر-724press.com

برنده: جاش اوکانر (Josh O’Connor) برای سریال تاج

سایز نامزدها:

  • باب ادن‌کرک (Bob Odenkirk) برای سریال بهتره با سال تماس بگیری (Better Call Saul)
  • جیسون بیتمن (Jason Bateman) برای سریال اوزارک
  • متیو ریس (Matthew Rhys) برای سریال پری میسن (Perry Mason)
  • آل پاچینو (Al Pacino) برای سریال شکارچیان (Hunters)

بهترین بازیگر نقش اول زن در سریال درام

اما کورین در نقش شاهزاده دایانا-724press.com

برنده: اما کورین (Emma Corrin) برای سریال تاج

سایر نامزدها:

  • الیویا کولمن (Olivia Colman) برای سریال تاج
  • جودی کومر (Jodie Comer) برای سریال کشتن ایو (Killing Eve)
  • لارا لینی (Laura Linney) برای سریال اوزارک
  • سارا پلسون (Sarah Paulson) برای سریال رچد

بهترین سریال موزیکال یا کمدی

سریال شیتزکریک-724press.com

برنده: شیتز کریک (Schitt’s Creek)

سایز نامزدها:

  • امیلی در پاریس (Emily in Paris)
  • مهمان‌دار (The Flight Attendant)
  • کبیر (The Great)
  • تد لاسو (Ted Lasso)

بهترین بازیگر مرد نقش اول در سریال کمدی

جیسون سودیکیس-724press.com

برنده: جیسون سودیکیس (Jason Sudeikis) برای سریال تد لاسو

سایز نامزدها:

  • دن چیدل (Don Cheadle) برای دوشنبه سیاه (Black Monday)
  • نیکولاس هالت (Nicholas Hoult) برای سریال کبیر
  • یوجین لوی (Eugene Levy) برای شیتز کریک
  • رامی یوسف (Ramy Youssef) برای سریال رامی (Ramy)

بهترین بازیگر زن نقش اول در سریال کمدی

کاترین اوهارا-724press.com

برنده: کاترین اوهارا (Catherine O’Hara) برای سریال شیتز کریک

سایز نامزدها:

  • لیلی کالینز (Lily Collins) برای سریال امیلی در پاریس
  • الی فنینگ (Elle Fanning) برای سریال کبیر
  • کیلی کوکو (Kaley Cuoco) برای سریال مهمان‌دار
  • جین لوی (Jane Levy) برای سریال فهرست شگفت‌انگیز زویی (Zoey’s Extraordinary Playlist)

بهترین فیلم تلویزیونی یا سریال محدود

سریال گامبی وزیر-724press.com

برنده: گامبی وزیر(The Queen’s Gambit)

سایر نامزدها

  • آدم‌های عادی(Normal People)
  • تبر کوچک(Small Axe)
  • فروپاشی(The Undoing)
  • ناراست‌کیش(Unorthodox)

بهترین بازیگر مرد سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

مارک روفالو-724press.com

برنده: مارک روفالو (Mark Ruffalo) برای سریال می‌دانم این مقدار حقیقت دارد (I Know This Much Is True)

سایر نامزدها:

  • برایان کرانستون (Bryan Cranston) برای افتخار (Your Honor)
  • جف دنیلز (eff Daniels) برای قاعده کومی (The Comey Rule)
  • هیو گرانت (Hugh Grant) برای فروپاشی
  • ایتن هاوک (Ethan Hawke) برای لرد برد خوب (The Good Lord Bird) 

بهترین بازیگر زن سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

آنیا تیلور جوی-724press.com

برنده: آنیا تیلور جوی (Anya Taylor-Joy) برای سریال گامبی وزیر

سایز نامزدها:

  • کیت بلانشت (Cate Blanchett) برای خانم آمریکا (Mrs. America)
  • دیزی ادگار جونز (Daisy Edgar-Jones) برای مردم عادی
  • شیرا هاس (Shira Haas) برای ناراست‌کیش
  • نیکول کیدمن (Nicole Kidman) برای فروپاشی

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در سریال تلویزیونی

جان بویگا-724press.com

برنده: جان بویگا (John Boyega) برای تبر کوچک

سایز نامزدها:

  • برندن گلیسون (Brendan Gleeson) برای قاعده کومی
  • دنیل لوی (Daniel Levy) برای شیتز کریک
  • جیم پارسونز (Jim Parsons) برای هالیوود(Hollywood)
  • دونالد ساترلند (Donald Sutherland) برای فروپاشی

بهترین بازیگر نقش مکمل زن در سریال تلویزیونی

جیلیان اندرسون در نقش مارگارت تاچر-724press.com

برنده: جیلیان اندرسون (Gillian Anderson) برای تاج

سایز نامزدها:

  • هلنا بونهام کارتر (Helena Bonham Carter) برای تاج
  • جولیا گارنر (Julia Garner) برای اوزارک
  • آنی مورفی (Annie Murphy) برای شیتز کریک
  • سینتیا نیکسون (Cynthia Nixon) برای رچد

بخش بهترین فیلم درام

نومادلند یا سرزمین آواره ها-724press.com

برنده: سرزمین آواره‌ها (Nomadland)

سایر نامزدها:

  • پدر (The Father)
  • منک (Mank)
  • زن جوان خوش آتیه (Promising Young Woman)
  • دادگاه شیکاگو 7 (The Trial of the Chicago 7)

بهترین بازیگر نقش اول مرد در فیلم درام

چدویک بوزمن-724press.com

برنده: چدویک بوزمن (Chadwick Boseman) برای فیلم بلک باتم ما رینی (Ma Rainey’s Black Bottom)

سایز نامزدها:

  • ریز احمد برای صدای متال (The Sound of Metal)
  • سر آنتونی هاپکینز (Anthony Hopkins) برای فیلم پدر
  • گری اولدمن (Gary Oldman) برای مانک
  • طاهر رحیم (Tahar Rahim) برای موریتانی‌ها (The Mauritanian)

مطلب مرتبط: بیوگرافی و فیلم شناسی چدویک بوزمن، ستاره فیلم پلنگ سیاه

بهترین بازیگر نقش اول زن در فیلم درام

آندرا دی-724press.com

برنده: آندرا دی (Andra Day) برای ایالات متحده علیه بیلی هالیدی (The United States vs. Billie Holiday)

سایز نامزدها:

  • فرانسیس مک‌ دورمند (Frances McDormand) برای فیلم سرزمین آواره‌ها
  • ویولا دیویس (Viola Davis) برای بلک باتم ما رینی
  • ونسا کربی (Vanessa Kirby) برای تکه‌هایی از یک زن (Pieces of a Woman)
  • کری مولیگان (Carey Mulligan) برای زن جوان خوش آتیه

بهترین فیلم کمدی یا موزیکال

فیلم بورات-724press.com

برنده: بورات (Borat Subsequent Moviefilm)

سایز نامزدها:

  • همیلتون (Hamilton)
  • موسیقی (Music)
  • پالم اسپرینگز (Palm Springs)
  • شب جشن فارغ‌التحصیلی (The Prom)

بهترین بازیگر نقش مرد در فیلم کمدی یا موزیکال

ساشا بارون کوهن-724press.com

برنده: ساشا بارون کوهن برای بورات (Borat Subsequent Moviefilm)

سایر نامزدها:‎

  • جیمز کوردن (James Corden) برای جشن پایان سال تحصیلی
  • لین مانوئل میراندا (Lin-Manuel Miranda) برای فیلم همیلتون
  • دو پاتل (Dev Patel) برای تاریخچه شخصی دیوید کاپرفیلد (The Personal History of David Copperfield)
  • اندی سمبرگ (Andy Samberg) برای پالم اسپرینگز

بهترین بازیگر نقش زن در فیلم کمدی یا موزیکال

رزاموند پایک-724press.com

برنده: رزاموند پایک (Rosamund Pike) برای من زیاد اهمیت می‌دهم (I Care a Lot)

سایز نامزدها:

  • کیت هادسون (Kate Hudson) برای موسیقی
  • میشل فایفر (Michelle Pfeiffer) برای خروج فرانسوی (French Exit)
  • آنیا تیلور جوی برای فیلم اِما (Emma)
  • ماریا باکالووا (Maria Bakalova) برای فیلم بورات

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل

دنیل کالیوآ-724press.com

برنده: دنیل کالیوآ (Daniel Kaluuya) برای فیلم یهودا و مسیح سیاه (Judas and the Black Messiah)

سایز نامزدها:

  • ساشا بارون کوهن برای فیلم دادگاه شیکاگو 7
  • جرد لتو (Jared Leto) برای چیزهای کوچک (The Little Things)
  • بیل مری (Bill Murray) برای روی صخره‌ها (On the Rocks)
  • لزلی اودم جونیور (Leslie Odom Jr) برای یک شب در میامی (One Night in Miami)

بهترین بازیگر زن نقش مکمل

جودی فاستر-724press.com

برنده: جودی فاستر (Jodie Foster) برای موریتانیایی‌ها

سایز نامزدها:

  • گلن کلوز (Glenn Close) برای مرثیه هیل بری (Hillbilly Elegy)
  • الیویا کولمن برای فیلم پدر
  • هلنا زنگل (Helena Zengel) برای اخبار دنیا (News of the World)
  • آماندا سایفرد (Amanda Seyfried) برای مانک

بهترین کارگردان:

کلوئه ژائو-724press.com

برنده: کلوئه ژائو (Chloé Zhao) برای سرزمین آواره‌ها

سایز نامزدها:

  • دیوید فینچر (David Fincher) برای فیلم منک
  • رجینا کینگ (Regina King) برای فیلم یک شب در میامی
  • ارون سورکین (Aaron Sorkin) برای فیلم دادگاه شیکاگو ۷
    امرالد فنل (Emerald Fennell) برای زن جوان خوش آتیه

بهترین فیلمنامه

آرون سورکین-724press.com

برنده: آرون سورکین برای دادگاه شیکاگو 7

سایز نامزدها:

  • امرالد فنل برای زن جوان خوش آتیه
  • جک فینچر برای منک
  • فلورین زلر و کریستوفر همپتون برای پدر
  • کلوئی ژائو برای سرزمین آواره‌ها

بهترین موسیقی متن

انیمیشن روح-724press.com

برنده: روح (Soul)

سایز نامزدها:

  • آسمان نیمه شب (The Midnight Sky)
  • انگاشته (Tenet)
  • اخبار دنیا
  • مانک

بهترین ترانه اصلی

سوفیا لورن در زندگی پیش رو-724press.com

برنده: یو سی (IO SÌ (Seen)) از فیلم زندگی پیش رو (The Life Ahead)

سایز نامزدها:

  • جنگیدن برای تو (Fight for You) از فیلم یهودا و مسیح سیاه
  • صدایم را بشنو (Hear My Voice) از فیلم دادگاه شیکاگو 7
  • ترانه (Tigress & Tweed) از فیلم ایالات متحده برعلیه بیلی هالیدی
  • حالا صحبت کن (Speak Now) از فیلم یک شب در میامی (One Night in Miami)

بهترین انیمیشن

کارتون روح-724press.com

برنده: روح

سایز نامزدها:

  • غارنشین‌ها: عصر جدید (The Croods: A New Age)
  • به پیش (Onward)
  • بالای ماه (Over the Moon)
  • وولف واکرز (Wolfwalkers)

بهترین فیلم خارجی

فیلم میناری-724press.com

برنده: میناری (Minari) از آمریکا 

سایز نامزدها:

  • دور دیگر (Another Round) از دانمارک
  • لالیورونا (La Llorona) محصول مشترک گواتمالا و فرانسه
  • زندگی پیش رو از ایتالیا
  • دو تایی (Two of Us) محصول مشترک فرانسه و آمریکا

خب به پایان این مطلب رسیدیم. پیش بینی‌های شما تا چه حد منطبق با واقعیت بود؟ آیا کاندیدای مورد نظر شما سرانجام گوی زرین را از آن خود کرد؟ جای کدام فیلم و دست‌اندرکارانش در این فهرست خالی بود؟ فراموش نکنید نظرات و دیدگاه‌های خود را با ما در ۷۲۴پرس دات کام درمیان بگذارید.