استفاده از خلاقیت به همراه ظرافت آمیخته با سلیقه و دقت باعث خلق جلوه‌هایی زیبا در عالم هنر می‌شود. عروسک سازی از جمله شاخه‌هایی است که امروزه بیش از گذشته مورد توجه هنرمندان خلاق قرار گرفته است. در این مجال قصد داریم به مجموعه‌ای از عروسک‌های زیبای ساخته شده از پشم بپردازیم که تصور شما از عروسک را تحت تأثیر خود قرار خواهند داد. در این مرور با ۷۲۴پرس همراه باشید.

 ساخت عروسک از دیرباز تاکنون به طرق مختلف مورد توجه قرار داشته است. در سال‌های اخیر اما هنرمندان هنر ساخت عروسک را وارد مرحله‌ای جدید کرده و به خلق آثاری پرداختند که در کنار زیبایی بصری، بسیار واقعی‌تر از قبل جلوه می‌کنند. هنر کچه دوزی و استفاده از الیاف پشمی برای ساخت عروسک مدتی است که بیش از گذشته مورد توجه هنرمندان این حوزه قرار گرفته است. نمونه‌اش کلکسیون زیبای حیوانات پشمی هنرمندی ژاپنی که در ادامه به مرور آثارش خواهیم پرداخت.

مطلب مرتبط: آموزش ساخت عروسک کانگورو با استفاده از نمد و جوراب

 هنرمندی از ژاپن اسباب بازی‌های جالبی از الیاف پشم و نمد می‌سازد که ظاهری بسیار واقعی و باور پذیر دارند؛ به طوری که گاهی ناخودآگاه بیننده مجبور است از نو به عروسک نگاه کند تا فرق بین خیال و واقعیت را بهتر درک کند. «میرو» (Miru)، با خلق این عروسک‌های تماشایی این روزها در فضای رسانه‌ای ژاپن سروصدایی برپا کرده و آثارش بسیار مورد توجه عموم قرار گرفته است. به طوری که حتی به نظر می‌رسد این حجم هنر و خلاقیت واقعاً باید در سطح جهانی نیز در معرض دید عموم قرار گرفته و چشمان زیباپسندان را با ظرافت و زیبایی هنرمندش خیره کند.

مطلب مرتبط: از طراحی مفهومی تا ساخت عروسک های زیبا و خواستنی

در ادامه توجه شما را به این مجموعه زیبا و تماشایی از حیوانات خانگی و به خصوص سگ‌ها و گربه‌ها جلب می‌کنیم که بسیار به حیوانات خانگی واقعی شباهت دارند. 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما