بالاخره انتظارها به پایان رسید و موعد برگزاری پر زرق و برق‌ و در عین حال پرهیاهوترین مراسم سالانه دنیای فیلم و سینما از راه رسید این مراسم نیز برگزار شد. اسکار بالاخره برگزیدگان خود را شناخت و مشخص شد ستاره بخت و اقبال کدام آثار و خالقانش می‌درخشد و کدام یک ناکام می‌مانند. در مرور منتخبین نود و یکمین مراسم جوایز اسکار با ۷۲۴پرس همراه باشید.

مطالب مرتبط با کرونا در ۷۲۴پرس

فرش قرمز مراسم اسکار پهن شد و ستارگان معروف صنعت فیلمسازی هالیوود و جهان پیش چشم عکاسان خرامان خرامان روی آن قدم گذاشتند. اکنون دیگر همه چیز مهیا است تا سرانجام مجسمه‌های طلایی رنگ اسکار مشخص شود.

مطلب مرتبط: پیش بینی برندگان احتمالی جوایز آکادمی اسکار ۲۰۱۹

بعد از تجربه مراسم گلدن گلوب ۲۰۱۹ و بفتا ۲۰۱۹، نوبت اسکار است تا بالاخره برندگان خود را معرفی کند، آثار شاخصی که توجه داوران را جذب کرده و با پیشی گرفتن از رقبا، جایگاه نخست را از آن خود کرده‌اند.

در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا یک به یک با این برندگان خوش شانس و آثار سینمایی برگزیده آشنا شویم.

بهترین کارگردان:

برنده: آلفونسو کوآرون برای رما

دیگر نامزدها:

  • یورگوس لانتیموس برای سوگلی
  • اسپایک لی برای بلکککلنزمن
  • آدام مک کی برای معاون
  • پاول پاولیکوفسکی برای جنگ سرد

بهترین بازیگر نقش اول زن:

برنده: الیویا کلمن (Olivia Colman) برای سوگلی

دیگر نامزدها:

  • یالیتزا آپارایسیو(Yalitza Aparicio) برای فیلم رما
  • گلن کلوز (Glenn Close) برای فیلم همسر
  • لیدی گاگا (Lady Gaga) برای ستاره‌ای متولد می‌شود
  • ملیسا مک کارتی (Melissa McCarthy) برای هیچ وقت می‌تونی منو ببخشی؟ (Can You Ever Forgive Me)

مقاله مرتبط: بیوگرافی الیویا کلمن، برنده جوایز اسکار، گلدن گلوب و بفتا ۲۰۱۹


بهترین بازیگر نقش اول مرد:

برنده: رامی مالک برای فیلم بوهمین راپسودی

دیگر نامزدها:

  • کریستین بیل (Christian Bale) برای فیلم معاون
  • بردلی کوپر برای فیلم ستارهای متولد می‌شود
  • ویلم دفو (Willem Dafoe) برای فیلم دروازه ابدیت (At Eternity's Gate)
  • ویگو مورتنسن (Viggo Mortensen) برای فیلم کتاب سبز

مطلب مرتبط: کمک لیدی گاگا به رامی مالک طی مراسم اسکار 2019


بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

برنده: رجینا کینگ(Regina King) برای اگر خیابان بیل زبان داشت (If Beale Street Could Talk)

دیگر نامزدها:

  • ایمی آدامز(Amy Adams) برای معاون
  • مارینا دی تاویرا(Marina de Tavira) برای رما
  • اما استون(Emma Stone) برای سوگلی
  • ریچل وایز(Rachel Weisz) برای سوگلی

بهترین بازیگر نقش مرد مکمل:

برنده: ماهرشالا علی برای فیلم کتاب سبز

دیگر نامزدها:

  • آدام درایور (Adam Driver) برای بلکککنزمن
  • سم الیوت (Sam Elliott) برای ستاره‌ای متولد می‌شود
  • ریچارد ای. گرانت (Richard E. Grant) برای هیچ وقت می‌تونی منو ببخشی؟
  • سم راکول (Sam Rockwell) برای معاون

بهترین فیلمنامه ارجینال (اصلی):

برنده: کتاب سبز: نیک واله‌لونگا، برایان هیز کوری (Brian Hayes Currie) و پیتر فارلی

دیگر نامزدها:

  • سوگلی: دبرا دیویس (Deborah Davis) و تونی مک نامارا (Tony McNamara)
  • اولین اصلاح شده (First Reformed): پال اسکرادر (Paul Schrader)
  • رما: آلفونسو کوآرون
  • معاون: آدام مک کی

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

برنده: بلکککلنزمن: چارلی واچتل (Charlie Wachtel)، دیوید رابینوویتز (David Rabinowitz)، کوین ویلموت (Kevin Willmott) و اسپایک لی

دیگر نامزدها:

  • ستاره‌ای متولد می‌شود: اریک باث (Eric Roth)، ویل فترز (Will Fetters) و بردلی کوپر
  • تصنیف باستر اسکراگز (The Ballad of Buster Scruggs): جول و اتان کوئن (Joel & Ethan Coen)
  • اگر خیابان بیل زبان داشت: بری جنکینز (Barry Jenkins)
  • هیچ وقت می‌تونی منو ببخشی؟: نیکول هالوفسنر (Nicole Holofcener) و جف ویتی (Jeff Whitty)

بهترین گریم و آرایش مو:

برنده: معاون

دیگر نامزدها:

  • مرز (Border)
  • ماری، ملکه اسکاتلند (Mary Queen of Scots)

بهترین طراحی لباس:

برنده: پلنگ سیاه

دیگر نامزدها:

  • تصنیف باستر اسکراگز
  • سوگلی
  • بازگشت مری پاپینز
  • ماری، ملکه اسکاتلند

مطلب مرتبط: پلنگ سیاه و ثبت لحظه‌‌ای تاریخی برای طراحان زن سیاه پوست


بهترین فیلمبرداری:

برنده: رما

دیگر نامزدها:

  • سوگلی
  • هرگز نگاه نکن (Never Look Away)
  • ستاره‌ای متولد می‌شود
  • جنگ سرد

بهترین ترانه ارجینال (اصلی):

برنده: ستاره‌ای متولد می‌شود: کم عمق (Shallow)

دیگر نامزدها:

  • پلنگ سیاه: همه ستاره‌ها (All the Stars)
  •  RBG من خواهم جنگید (I'll Fight)
  • بازگشت مری پاپینز: جایی که چیزهای گمشده می‌روند (The Place Where Lost Things Go)
  • تصنیف باستر اسکراگز (When a Cowboy Trades His Spurs for Wings)

بهترین موسیقی متن:

برنده: پلنگ سیاه

دیگر نامزدها:

  • بلکککلنزمن
  • اگر خیابان بیل زبان داشت
  • جزیره سگ‌ها (Isle of Dogs)
  • بازگشت مری پاپینز

بهترین اثر مستند:

برنده: تک خوانی آزاد (Free Solo)

دیگر نامزدها:

  • هیل کانتی امروز صبح، امروز عصر (Hale County This Morning, This Evening)
  • مراقب خطوط باش (Minding the Gap)
  • از پدران و پسران (Of Fathers and Sons) 
  • RBG

بهترین انیمیشن سال:

برنده: مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوت (Spider-Man: Into the Spider-Verse)

دیگر نامزدها:

  • شگفت انگیزها ۲ (Incredibles 2)
  • جزیره سگ‌ها
  • میرای (Mirai)
  • رالف خرابکار (Ralph Breaks the Internet)

بهترین فیلم خارجی:

برنده: رما از مکزیک

سایز نامزدها:

  • کفرناحوم (Capernaum)از لبنان
  • جنگ سرد از لهستان
  • هرگز نگاه نکن از آلمان
  • دزدان فروشگاه (Shoplifters) از ژاپن

بهترین میکس صدا:

برنده: بوهمین راپسودی

سایز نامزدها:

  • پلنگ سیاه
  • نخستین انسان
  • رما
  • ستاره‌ای متولد می‌شود

بهترین تدوین صدا:

برنده: بوهمین راپسودی

سایر نامزدها:

  • پلنگ سیاه
  • نخستین انسان
  • یک مکان ساکت
  • رما

بهترین طراحی تولید (طراحی صحنه):

برنده: پلنگ سیاه

دیگر نامزدها:

  • سوگلی
  • نخستین انسان
  • بازگشت مری پاپینز
  • رما

بهترین جلوه‌های ویژه تصویری:

برنده: نخستین انسان

دیگر نامزدها:

  • انتقام جویان: نبرد بی‌نهایت (Avengers: Infinity War)
  • کریستوفر رابین (Christopher Robin)
  • بازیکن آماده شماره یک (Ready Player One):
  • سولو: داستانی از جنگ ستارگان(Solo: A Star Wars Story) 

بهترین تدوین فیلم:

برنده: بوهمین راپسودی

سایز نامزدها:

  • بلکککلنزمن
  • سوگلی
  • کتاب سبز
  • معاون

بهترین انیمیشن کوتاه:

برنده: بائو (Bao)

سایز نامزدها:

  • رفتار حیوانی (Animal Behaviour)
  • اواخر بعد از ظهر (Late Afternoon)
  • یک گام کوچک (One Small Step)
  • آخر هفته‌ها (Weekends)

بهترین لایو اکشن کوتاه:

برنده: پوست (Skin)

سایز نامزدها:

  • Detainment
  • Fauve
  • مارگریت (Marguerite)
  • مادر (Mother)

بهترین اثر مستند کوتاه:

برنده: End of Sentence

سایز نامزدها:

  • گوسفند سیاه (Black Sheep):
  • آخر بازی (End Game)
  • قایق نجات (Lifeboat)
  • شبی در باغ (A Night at the Garden)

بهترین فیلم:

برنده: کتاب سبز 

دیگر نامزدها:

  • پلنگ سیاه
  • بلکککلنزمن بوهمین راپسودی
  • سوگلی
  • رما
  • ستاره‌ای متولد می‌شود
  • معاون

مقاله مرتبط: بررسی فیلم Green Book با بازی ویگو مورتنسن و ماهرشالا علی

بدین ترتیب دفتر نود و یکمین جشن مراسم سالانه جوایز آکامی اسکار نیز به پایان رسید. نظر شما در مورد آرای هیئت داوران چیست؟ آیا به اصطلاح حق به حق دار رسیده است؟