در گوشه و کنار جهان هنرمندان خلاق بسیاری زندگی می‌کنند که هر یک با دستان هنرمندشان، خالق آثاری چشمنواز و تماشایی هستند. دنیای هنر گستره وسیعی است و هر کدام از این چهره‌های مبتکر راهی برای جذابیت هرچه بیشتر آن پیدا کرده‌اند. نمونه‌اش هنرمند با ذوقی که در ادامه به مرور آثارش خواهیم پرداخت. هنرمندی که با سوزن و نخ‌های رنگی، دنیای به غایت زیبا و سحرانگیز خلق کرده است. 

آیا تا به حال از جادوی نخ‌های رنگی که به شکلی هنرمندانه در کنار هم قرار گرفته‌اند، لذت برده‌اید؟ گلدوزی‌های هنرمند روس دقیقا چنین ویژگی دارند. تابلوهایی کوچک ساخته شده از نخ‌های رنگارنگ که درخشش یک ذهن خلاق را به روشنی به تصویر کشیده‌اند.

ورا شیمونیا (Vera Shimunia)، بانوی هنرمند روسی برای نخستین بار با خلق چشم‌اندازهای طبیعی،خیال انگیز و البته مینیاتوری به شهرت رسید. از آن زمان تاکنون صفحه‌ی او در اینستاگرام شاهد موفقیت روز افزون این هنرمند بوده است؛ به طوری که اکنون او بیش از دویست هزار نفر دنبال کننده دارد. کسانی که مشتاقانه هنر، استعداد و قدرت تخیل شگفت انگیز او را دنبال می‌کنند.

مقاله مرتبط: جولیا و نقاشی‌های مینیاتوری خیره کننده

این هنرمند خلاق و با مستعد کاملا خود آموخته پا به دنیای هنر گذاشته است و به گفته خودش تنها از تعدادی هنرمند الهام گرفته که با تمام وجود به آثارشان عشق می‌ورزیده است. او تعریف می‌کند که وقتی اولین تکه گلدوزی خود را به پایان رساند، از سوی کسی که به او علاقمند بود مورد تشویق قرار گرفت. این مسئله مشوق اصلی او برای ادامه این راه بود؛ چراکه این دلگرمی به اندازه‌ای لذت بخش بود که او را برای دنبال کردن این مسیر مصمم‌تر کرد.

البته ورود به دنیای هنر کار ساده و آسانی نیست و مسلما دانه استعداد و خلاقیت شما هم خیلی زود به بار نخواهد نشست. برای ورا در حدود شش ماه طول کشید تا بالاخره موفق شد نگاه و دنیای ذهنی خود را با عموم به اشتراک بگذارد. او برای این کار به شبکه اجتماعی و پرطرفدار اینستاگرام متوسل شد و رفته رفته با تشویق و حمایت مردمی مواجه شد که حتی از او می‌پرسیدند که آیا می‌توانند تکه‌ای از آثار او را خریداری کنند؟ و او فکر کرد چرا که نه؟

مقاله مرتبط: ساخت عروسک با هنر کچه دوزی

در سایه‌ی حضور دلفریبی از رنگ‌هایی همچون آبی شاد و پویا، صورتی خیال‌انگیز و بنفش تیره، هر تکه از گلدوزی‌های او شما را به دنیای می‌برد که توسط ذهن خوش قریحه ورا پا گرفته است. جایی که می‌توان بر امواج موسیقی و سبزی طبیعت زندگی کرد. البته چنین چشم اندازی محصول پشتکار فراوانی است؛ به ویژه با توجه به جزئیات پیچیده‌ای که در هر کدام از این گلدوزی‌های تماشایی به خوبی قابل مشاهده است. این مسئله باعث شده که گاهی کار روی یک تکه از آنها نزدیک به یک ماه طول بکشد. ورا می‌گوید که برای شروع کار ابتدا به منظره‌ای که قصد گلدوزی کردن آن را دارد فکر می‌کند، در ادامه مواد مورد نیاز را فراهم کرده و شروع به کار می‌کند. در این میان گاهی گلدوزی‌اش هیچ شباهتی به تصویری که در ذهن داشته، پیدا نمی‌کند. دراین مرحله او ترجیح می‌دهد نخ‌ها را بشکافد و کار را از نو شروع کند.

اگر به صفحه‌ی او در اینستاگرام سر بزنید، شاهد مسیر پیشرفت او در طول زمان خواهید بود، مسیری که اکنون با آثار بصری چشم‌نواز رو به سمت پیشرفت و شکوفایی هرچه بیشتر است. در ادامه از شما دعوت می‌کنیم به تماشای گوشه‌ای از کارهای این هنرمند خلاق بنشینید.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما