زمستان از راه رسیده است و اگرچه ما هنوز آنگونه که باید و شاید شاهد بارش برف و یخبندان نبودیم، اما در آن سوی کره زمین کشورهایی همچون کانادا و ایالات متحده آمریکا با سرمایی سخت و منجمد کننده روبرو هستند که زندگی شهروندان را تحت تأثیر خود قرار داده است. ورتکس قطبی عامل اصلی این اتفاق است، رویدادی که گروهی از مردم خوش ذوق تبعات آن را به زیبایی به تصویر کشیدند. در مرور این تصاویر با ۷۲۴پرس همراه باشید.

 یکی از بارزترین نمادهای فصل زمستان، سرما، بارش برف و باران و یخبندان و انجماد سطوح و معابر است. اما گاهی پدیده‌های طبیعی باعث بروز وضعیت‌های غیرمنتظره می‌شود. درست مثل پدیده آب و هوایی ورتکس قطبی (Polar Vortex) که امسال باعث بروز سرمای شدیدی در آمریکای شمالی شده است.

مقاله مرتبط: دنیای عکاسی: عکاسی هوایی از مواد مذاب آتشفشانی

ورتکس قطبی به بادهایی اطلاق می‌شود که در اطراف قطب در جریان بوده و هوای سرد را در این ناحیه محصور می‌کنند. اما گاهی این جریان‌های سرد و یخبندان کمی منحرف شده و به بخش‌های جنوبی‌تر منتقل می‌شوند که نتیجه‌اش یخبندان و دمای هوا منفی چهل درجه‌ای است که اکنون آمریکا و کانادا را درگیر خود کرده است.

مقاله مرتبط: دنیای عکاسی: نمایش خیره کننده پل شیطان

هوا به حدی سرد است که در برخی نقاط برای گرم نگاه داشتن ریل‌های راه آهن اقدام به آتش زدن آنها کرده‌اند. بارش شدید برف در امر عبور و مرور مردم مشکلات را ایجاد کرده است؛ به طوری که بسیاری از شهروندان ترجیح داده‌اند وقت خود را داخل خانه‌ها سپری کنند. اما در این بین تعدادی از افراد خوش ذوق و خلاق دست به کار شده و اثرات این یخبندان و سرمای شدید هوا را به تصویر کشیده‌اند که تماشای‌شان خالی از لطف نیست. 

مقاله مرتبط: دنیای عکاسی: تصاویر دیدنی بزرگنمایی شده از حشرات

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما