مدخل ورودی منازل در طراحی دکوراسیون و چیدمان داخلی، چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرد؛ اما در عین حال مهم‌ترین بخشی است که به خصوص برای مهمانان و افراد جدید، جذاب یا برعکس، خسته‌کننده و ساده به نظر می‌رسد. در ادامه به طرح‌های جالب بخش هال منازل می‌پردازیم.

در بازطراحی دکوراسیون، یکی از بخش‌هایی که معمولاً از قلم می‌افتد، بخش ورودی خانه است. یک راهرو، حیات، پلکان یا هر نوع ورودی دیگری، اگر زیبا و متفاوت طراحی شود، کاملاً مورد توجه افراد جدید و مهمانان قرار می‌گیرد. تصورش را بکنید که پلکان ساده است و هیچ لامپ یا تابلویی روی دیوار مجاور آن وجود ندارد. با اضافه شدن چند تابلو، یک یا دو گلدان، چند لامپ ساده یا رنگی، این گذرگاه پرکاربرد و تکراری، متحول می‌شود. معمولاً ساکنین، بخش‌های داخلی را بیش از بخش ورودی می‌بینند و به همین علت است که به طراحی آن توجه نمی‌کنند.

بخش ورودی علاوه بر زیبا بودن، می‌تواند بسیار مفید باشد. به عنوان مثال می‌توان مکانی برای قرار دادن کفش، لباس، ابزارآلات و وسایل تمیزکاری و نگه‌داری از باغ و باغچه را در این قسمت از منزل قرار داد. اگر برای تمام وسایل محل خاصی پیش‌بینی شود، منزل شلخته و نامرتب نخواهد شد.

در ادامه مجموعه‌ای از ایده‌ها و طرح‌های جالب ورودی منازل را از نظر می‌گذارنیم:

1
10
12
13
14
15
16
2
3
4
5
6
7
8
9