«هرشل» از جمله شخصیت‌هایی است که فراموش کردنش کاری بسیار مشکل است. پیرمردی دوست داشتنی که در خلال حضورش در این سریال، محبوب بسیاری از طرفداران واکینگ دد شد. اما متأسفانه باخبر شدیم این بازیگر محبوب دار فانی را وداع گفته است.

بازیگر ۷۶ ساله «اسکات ویلسون» (Scott Wlison) که در سال‌های اخیر با بازی در نقش هرشل گرین در سریال مردگان متحرک به شهرت رسیده بود، بعد از قریب پنجاه سال فعالیت در این عرصه، به دلیل ابتلا به بیماری سرطان جان سپرد.

روز شنبه «آنجلا کانگ» (Angela Kang) که کارگردانی فصل نهم سریال مردگان متحرک را برعهده داشته است، در خلال نمایش کامیک کان نیویورک اعلام کرد که ویلسون مجددا در نقش هرشل در فصل تازه این سریال حضور خواهد داشت؛ البته هیچ توضیحی در این زمینه داده نشد. همچنین این هنرپیشه ماه گذشته در برنامه «واکر استاکر کان» (Walker Stalker Con) در آتلانتا جورجیا نیز حضور داشت.

مقاله مرتبط: ۱۱ مرگ دلخراش سریال مردگان متحرک کدامند؟

مرگ این هنرپیشه روز یکشبنه از طریق حساب توئیتری و رسمی واکینگ دد اعلام شد. ویلسون در نقش کشاورزی روستایی به نام هرشل در این سریال حضور داشت. او در سال ۲۰۱۰ به این پروژه پیوست و تا سال ۲۰۱۴ با گروه همراه بود. شخصیت او نقشی مهم در تقویت و تحکیم دیگر شخصیت محبوب این سریال «ریک گرایمز» با بازی «اندرو لینکلن» داشت. اگر به خاطر داشته باشید ریک با قطع کردن پای هرشل او را از مرگ انجات داد، اما در نهایت این شخصیت در فصل چهارم سریال به دست فرماندار و به طرزی فجیع کشته شد.

شبکه AMC در این زمینه اعلام کرد:

اسکات همیشه در خاطره‌ها به عنوان بازیگری بزرگ، زنده و جاویدان است و ما همه بابت آشنایی با او احساس خوشبختی می‌کنیم. امری که باعث شد او را حتی به مراتب دوست داشتنی‌تر بیابیم. این شخصیت هسته اصلی احساسات و عواطف این سریال بود، شخصیتی که حضورش حتی در ادامه این سریال و تا به امروز ادامه داشته است. مراتب همدردی خود را به همسر، خانواده، دوستان و البته میلیون‌ها هواداری اعلام می‌کنیم که او را دوست داشتند. در بهشت آسوده بخواب اسکات، ما دوستت داریم.

 ویلسون در ۲۹ مارس سال ۹۴۲ در آتلانتا متولد شد. او در سال ۱۹۶۰ از دبیرستان فارغ تحصیل شد، اما خیلی زود کالج را ترک کرده و خود را لس انجلس رساند؛ چرا که رویای او بازیگری بود. ویلسون بعد از ۵ سال موفق شد در دو فیلم شاخص محصول سال ۱۹۶۷ بازی کند: در نقش یک متهم به قتل به نام «هاروی ابرست» (Harvey Oberst) در فیلم برنده جایزه اسکار «در گرمای شب» (In the Heat of the Night) و دیگری در نقش یک قاتل به نام «ریچارد هیکاک» (Richard Hickock) در فیلم «در کمال خونسردی» (In Cold Blood)

در سال ۱۹۷۴ ویلسون در فیلم معروف «گتسبی بزرگ» (The Great Gatsby) نقشی کلیدی برعهده داشت. این بار باز هم او در نقش یک قاتل حضوری درخشان داشت که «جی گتسبی» (Jay Gatsby) با بازی «رابرت ردفورد» (Robert Redford) را در استخر عمارتش به قتل می‌رساند و در ادامه به زندگی خود پایان می‌دهد. در سال ۱۹۸۰ ویلسون به دلیل بازی در نقش کاپیتان «بیلی کاتشاو» (Billy Cutshaw) در تریلر «The Ninth Configuration» نامزد جایزه گلدن گلوب در رشته بهترین بازیگر نقش مکمل شد. در مجموع ویلسون در خلال سال‌های فعالیتش در عرصه بازیگری در بیش از هشتاد فیلم ایفای نقش کرده است، از جمله در شمای از فیلم‌های نامزد جایزه اسکار همچون «راه رفتن مرد مرده» (Dead Man Walking) و «هیولا» (Monster).

مقاله مرتبط: دورنمای فصل نهم سریال مردگان متحرک: از وداع با ریک تا رستگاری نیگان

تیم سازنده و بازیگران سریال واکینگ دد در قالب پیام‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی این ضایعه را به خانواده، دوستان و طرفداران این هنرپیشه تسلیت گفتند. اگرچه یک بار این پیرمرد مهربان و سرد و گرم چشیده را در جریان سریال واکینگ دد از دست دادیم، اما می‌دانستیم که هنوز هم حضورش در دنیای واقعی حس می‌شود. اما سرانجام دست سرنوشت برای همیشه او را از ما گرفت. آسوده بخواب اسکات ویلسون، در یاد ما تو همیشه زنده‌ و جاویدانی.