پاییز هزار رنگ و هزار جادو در آخرین روز خود چه دل‌انگیز و باشکوه جلوه‌گر شده است. وداع با این زیبای پر سحر و افسون بسیار سخت است، اما زمستان سرد و یخ‌زده در انتظار قدرت نمایی است. اگرچه شاید ما هنوز آن گونه که باید و شاید حضورش را درک نکرده‌ایم، اما مردم در بسیاری از کشورهای جهان اندک زمانی است که به استقبالش رفته‌اند. 

زمستان از راه رسیده است، دست کم برای آن دسته که ساکن نیم کره‌ی شمالی زمین هستند. این فصل زیبا همراه خود مجموعه‌ای جالب از تغییرات فصلی را به ارمغان آورده که دنیای ما را ناگهان به سرزمینی سفیدپوش و بلورین تبدیل می‌کنند. برگ‌های رنگارنگ ناپدید شدند و درختان عریان و تنهاتر از همیشه به نظر می‌رسند. چمنزارها زیر پوشش برف پنهان شده‌اند و حوضچه‌های کوچک آب که تا دیروز محل بازی و سر و صدای مرغابی‌های پر جنب و جوش بودند، امروز تبدیل به پیست‌های اسکی شده‌اند که همچون آیینه‌هایی درخشان اما یخ بسته به نظر می‌رسند. در واقع تمامی مناظر و چشم‌اندازهای دیر آشنای تابستانی، تغییراتی قالب توجه را تجربه کرده و به نوعی دگرگون شد‌ه‌اند.

به همین مناسبت ما نیز مجموعه تصاویر دیدنی از زیبایی دیروز و شکوه امروز شماری از معروف‌ترین مکان‌های دنیا را برای شما عزیزان گردآوری کردیم که این تغییر و تحول را به خوبی بازتاب داده‌اند. از نیویورک گرفته تا نروژ و از ایسلند تا ژاپن، صدای پای زمستان به روشنی قابل شنیدن است و آثار لمس دست سردش به خوبی قابل رؤیت.

سخن کوتاه کرده و از شما دعوت می‌کنیم به تماشای این مجموعه‌ی تماشایی بنشینید.