حضور زامبی‌ها یکی از ارکان مهم شکل‌گیری سریال واکینگ دد (TWD) است، اما این زامبی‌های ترسناک با صورت‌های خون آلود و چشم‌های مات چگونه پا به دنیای ما می‌گذارند؟ با ۷۲۴پرس همراه باشید تا با نحوه تولد این مردگان زنده آشنا شویم.

در گذشته زامبی‌ها ظاهری بسیار ساده‌تر داشتند، اما در فیلم و سریال‌های امروزی آنها در واقع محصولات گریم سنگین، خلاقانه و جالب توجهی هستند که بیننده را حقیقتاً به وحشت می‌اندازد. نمونه‌اش سریال مردگان متحرک که حضور زامبی‌ها در آن بسیار چشمگیر است، البته در چند فصل آخر شاید این حضور به اندازه همیشه نبود، اما با این حال همیشه چند تایی زامبی این گوشه و آن گوشه مخفی شدند تا حس ترس بیشتری به فضای کار تزریق کنند.

اما این زامبی‌های تماشایی با بدن‌های زخمی و در حال پوسیدن چگونه به وجود می‌آیند؟ کارگردان و تهیه کننده سریال مردگان متحرک یعنی «گرگ نیکوترو» (Greg Nicotero) بی‌شک بهترین شخص برای توضیح روند تولید این زامبی‌ها است. او که خود استاد گریم و میک آپ است، در ویدیوی زیر در مورد نحوه‌ی تولید این مخلوقات ترسناک توضیحاتی ارائه می‌کند که تماشایش خالی از لطف نیست. ظاهراً ابتدا قالب‌های اولیه با استفاده از خمیرهای پلیمری و گل رس تهیه شده و سپس با لاتکس یا سیلیکون از آنها قالب گرفته می‌شود. سپس گریمورها این قالب‌ها را روی صورت سیاهی لشکرها کار گذاشته و به جزئیات دیگری مثل رد خون، رنگ چشم و... می‌پردازند. نتیجه نهایی کار مجموعه‌ای جالب توجه از انواع زامبی در اشکال گوناگون است که هر کدام به نوبه‌ی خود ترسناک هستند. نیکوترو اشاره می‌کند که آنها در هر فصل یک مجموعه خاص از این مخلوقات را طراحی کرده و نحوه کشتار آنها را نیز تا حد امکان تغییر می‌دهند.

برای درک بهتر این توضیحات بهتر است به تماشای این ویدیو بنشینیم.