«آیشواریا رای»، بانوی هنرپیشه هندی و عروس یکی از سرشناس‌ترین ستارگان بالیوود آمیتاب بچن بی‌شک زندگی شلوغ و پراسترسی دارد. او چه در مقام یک بازیگر، چه در مقام یک همسر و چه در نقش یک مادر مسئولیت‌های زیادی برعهده دارد، اما با این وجود او همواره از ظاهری دلپذیر و مناسبت برخوردار است. به راستی رمز و راز زیبایی او در چیست؟

شاید مو و پوست ستاره‌ی بالیوود آیشواریا رای (Aishwarya Rai) به صورت ژنتیکی از کیفیت خوبی برخوردار باشد، اما دنبال کردن یک سری دستورات و سبک زندگی سالم، به او در حفظ این زیبایی و طراوت کمک شایانی کرده است. او اشاره می‌کند که تا حد ممکن از غذاهای حاضری، سرخ شده، کنسروی، نوشیدنی‌های الکلی و البته کشیدن سیگار دوری کرده و به جایش استفاده از میوه‌ و سبزیجات را در دستور کار خود قرار داده است که سرشار از مواد معدنی، ویتامین و آنتی اکسیدان‌های ضروری هستند. او ترجیح می‌دهد به جای غذای بیرون، غذای خانگی را امتحان کرده و مقدار زیادی آب بنوشد که باعث طراوت و آبرسانی مناسب پوستش می‌شود.

او از مخلوط آرد نخود، شیر و زردچوبه به عنوان ماسک صورت استفاده می‌کند؛ همچنین خیار تازه دیگر گزینه او برای افزایش طراوت پوست صورت است. در کنار این‌ها آیش از ماست برای مرطوب کردن بیشتر پوست خود بهره می‌برد. او در آرایش صورت خود از سایه‌هایی با تناژ صورتی، هلویی و قهوه‌ای استفاده می‌کند. مارک‌های محبوب او در دنیای لوازم آرایش شامل «مک»، «Revlon» و «میبلین» (Maybelline) هستند.

در پس زیبایی پوست و اندام آیشواریارای، یک رژیم غذایی سالم پنهان شده است. او ترجیح می‌دهد از غذاهای چرب و چاق کننده دوری کند و اغلب سبزیجات پخته را به غذاهای سرخ کرده ترجیح می‌دهد. او همچنین به جای برنج سفید، از برنج قهوه‌ای استفاده می‌کند که سرشار از فیبر است. این مسئله مانع پرخوری شده و به چربی سوزی کمک شایانی می‌کند. او همچنین به جای سه وعده غذایی معمول، وعده‌های غذایی کم حجم را در دفعات بیشتر استفاده می‌کند که جلوی اشتهای کاذب را گرفته و سلامت جسمانی او را به بهترین وجه تأمین می‌کنند.

آیشواریارای اذعان کرده که هیچ وقت به دنبال بدنسازی و ورزش‌های خاص برای لاغر کردن و شکل دادن به بدنش نبوده، اما با این حال او در اکثر مواقع متناسب ظاهر شده است. او می‌گوید حتی به ندرت به سراغ ورزش یوگا رفته است، اما در عوض حتماً صبحش را با یک پیاده‌روی سبک شروع کرده و در ادامه این کار را با یک سری تمرینات ورزشی هوازی ادامه می‌دهد.

در نهایت راز و رمز این ستاره و ملکه زیبایی سابق جهان تنها در دو نکته خلاصه می‌شود، تغذیه سالم و برنامه‌ی ورزشی مرتب

امیدوارم شما عزیزان نیز با پیروی از این دو نکته، همواره از وضعیت جسمانی مطلوب استفاده کرده و سالم زندگی کنید.