قدرت خداوند در خلق زیبایی‌های کوچک و بزرگ این جهان برکسی پوشیده نیست. زیبایی‌هایی که گاهی در قالب جاذبه‌های گردشگری مورد توجه بسیاری قرار می‌گیرند و تماشای‌شان حتی در قاب تصویر نیز ارزشمند و قابل توجه است.

در منطقه‌ی «ناواجو» (Navajo) در ایالت آریزونای کشور آمریکا، یک جهان خاص و منحصربفرد پنهان شده است. اما راه رسیدن به این دنیای شگفت انگیز متفاوت است؛ چرا که باید آرام آرام از سطح زمین فاصله گرفته و اندکی به عمق بروید. در این منطقه نردبان‌های آهنی تعبیه شده که به گردشگران اجازه می‌دهد پایین رفته و قدم به درون این فضای باریک اما رویایی و خیره کننده بگذارند.

تأثیر نخستین چشم‌انداز این محوطه در زیبایی شکل و فرم صخره‌های سنگی نهفته است که به نرمی در دل هم پیچ و تاب خورده‌اند. این دره‌ی زیبا محصول تنداب‌هایی است که روزگاری در این منطقه جریان داشته‌اند. این جریان‌های پرجوش و خروش در طول هزاران سال بستر خود را به نرمی خراشیده و آرام آرام در دل آن فرو رفته‌اند؛ به طوری که در نهایت این دره‌ی زیبا موسوم به «دره آنتلوپ» (Antelope Canyon) ایجاد شده است.

وقتی خورشید برفراز دنیای بالا می‌درخشد، انوار درخشان شعاع‌هایش نرم نرمک مسیر خود را به اعماق این دره بازکرده و تصویرگر منظره‌ای زیبا، باشکوه و رویایی می‌شوند که باعث می‌شود حتی این جهان پنهان به مراتب اسرارآمیزتر هم جلوه کند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما