نقاشی یکی از نخستین جنبه‌های عالم هنر بود که بشر موفق به تجربه‌اش شد. نقاشی‌های داخل غارها اگرچه بسیار ساده و ابتدای کشیده شده‌اند، اما بیانی باشکوه از زندگی مردمان آن دوران هستند. اما این روزها دنیای نقاشی نیز دگرگون شده و شاهد جلوه‌گری نقاشی‌هایی سه بعدی هستیم که هوش و حواس ما را به بازی می‌گیرند.

«نیکولا کولجیک» (Nikola Čuljić) هنرمند جوان و خوش ذوق ۳۱ ساله از کشور صربستان است که وادی هنر را به شکلی خودآموخته تجربه کرده و به ویژه در عرصه طراحی بسیار فعال است.

او نیز همچون بسیاری دیگر از هنرمندان امروزی به سراغ تجربه‌ی نقاشی سه بعدی رفت و در طول دو سال گذشته، بیشتر وقت خود را معطوف تمرین کشیدن به این سبک و سیاق جدید کرد. نقاشی سه بعدی جادویی را پیش چشم بیننده به نمایش می‌گذارد که در همان وهله‌ی نخست ذهن او را به بازی گرفته و او را در مورد واقعی یا نقاشی بودن اثر در شک و ابهام قرار می‌دهد. نیکولا نیز در پی القای چنین حسی، مجموعه‌ای جالب و در خور توجه را در این زمینه گردآوری کرده که همگی با مداد کشیده شده‌اند. 

بد نیست نگاهی به این مجموعه تصاویر داشته باشیم تا هنر و خلاقیت نیکولای جوان را بهتر درک کنیم. راستی نظر شما در مورد نقاشی سه بعدی چیست؟ آیا تاکنون شما نیز این سبک از نقاشی را تجربه کرده‌اید؟

 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما