ذهن هنرمندان خوش فکر و خلاق سرشار از ایده‌های جالب توجه است؛ اما این روزها به لطف حضور فناوری‌های مدرنی همچون چاپگرهای سه بعدی، ذوق و سلیقه‌ی آنها معطوف آزمودن قلمروهای جدیدتری شده است. در ادامه با یکی از این هنرمندان همسفر خواهیم شد.

هنرمند خوش ذوق آمریکایی «گرت کین» (Garret Kane) با تلفیق فناوری دیجیتال و المان‌های طبیعی، مجموعه‌ای جالب توجه و زیبا طراحی کرده که بی‌شک نظر بازدید کنندگان را مجذوب خود خواهد کرد. کین اسم این مجموعه را «فصول» گذاشته و در قالب آن نگاهی دیگر به مادر طبیعت و تغییرات محیط پیرامون ما در فصول مختلف سال داشته است.

گرت با استفاده از فناوری دیجیتال و ابزاری به نام "Zbrush" شخصیت‌های مد نظر خود را طراحی کرد. او سپس با استفاده از چاپگر سه بعدی محصول ذهن خلاقش را در استودیو‌ خود در بروکلین به واقعیت مبدل کرد. او در ادامه برای جذابیت بیشتر کار از چوب، صخره، کریستال، برگ، گل و مواد دیگر طبیعی بهره برد تا به این مجموعه جان بخشیده و آنها را زنده و پویاتر کند. و البته باید اعتراف کرد که حضور این قطعات ارگانیک و طبیعی، زیبایی چشم‌نواز طبیعت را پیش چشم بازدید کننده به نمایش گذارده‌اند.

سخن کوتاه کرده و از شما دعوت می‌کنیم نگاهی به «فصول» داشته باشید.

 

garret-kane-1
garret-kane-10
garret-kane-11
garret-kane-12
garret-kane-13
garret-kane-2
garret-kane-3
garret-kane-4
garret-kane-5
garret-kane-6
garret-kane-7
garret-kane-8
garret-kane-9