به نظر می‌رسد امسال، سال رنگ سبز است. سبز باطراوت و پر جلوه که همراه همیشگی ما در محیط پیرامون و طبیعت خوش و آب رنگ بوده و هست، قرار است در سال ۲۰۱۷ به شکلی گسترده‌تر مورد استفاده قرار گیرد. بعد از مرور دنیای جواهرات سبز رنگ، شاید بد نباشد نگاهی به طراحی داخلی منازل داشته باشیم و ببینیم استفاده از رنگ سبز، چه خصوصیاتی را به محیط زندگی و کار ما اضافه می‌کند.

رنگ سبز نتیجه‌ی تلفیق دو رنگ زرد و آبی است؛ به همین خاطر شاید بتوان گفت که این رنگ بین طیف رنگی سرد و گرم قرار گرفته است. معمولاً سبز را به عنوان رنگی دلپذیر در نظر می‌گیرند که به نوعی با مادر زمین در ارتباط است و به همین خاطر سبز را باید رنگ راحتی دانست؛ از قضی هم اکنون نیز بسیار پرکاربرد است.

سبز رنگ بهار و نماد امید، جوانی، باروری و حاصلخیزی است. اگر تصمیم دارید این رنگ را مهمان فضای داخلی منزل‌تان کنید، آن وقت خیلی زود متوجه خواهید شد که تا چه میزان قوه‌ی ابتکار و نوآوری‌تان تقویت شده است و در عین حال از احساس نشاط و سرزندگی تازه‌ی خود متعجب خواهید شد؛ گویی دوباره به دوران کودکی‌تان بازگشته‌اید. البته طیف رنگی سبز بسیار گسترده است و از قابلیت ادغام خوبی با دیگر رنگ‌ها برخوردار بوده و در مجموع حق انتخاب زیادی را در اختیار افراد قرار می‌دهد.

از طرف دیگر همان گونه که گفتیم طیف رنگ سبز، متنوع و گسترده است و بسته به جایی که از آن نشأت گرفته، حال و هوایی متغیر و شگفت‌انگیز دارد؛ مثل آن سبز باطراوت بهاری، سبزی دل‌انگیز و سرزنده‌ی نعناع، سبزی که از اعماق جنگل‌های انبوه مهمان شما شده، سبز زیتونی و.... . در مجموع به کمک این ویژگی ارزشمند، شما می‌توانید از این رنگ چه برای کل یک فضا و چه تنها جزئیات مورد نظرتان استفاده کنید؛ بی‌آنکه نگران بروز خطا یا اشتباه باشید.

خوشبختانه رنگ سبز، رنگی ریسکی به شمار نیامده و همراهی آن با دیگر رنگ‌ها جای مانور بسیاری را برای طراحان باقی گذاشته است. با سبز کردن بخشی از محیط داخلی منزل، گویی تکه‌ای از طبیعت را به زندگی خود دعوت کرده‌اید. به همین خاطر شاید بد نباشد گلدان‌های گل و گیاه را نیز مهمان این بخش از منزل کنید تا قدرت طبیعت را بیش از پیش جلوه‌گر کرده و طراوات بیشتری به محیط زندگی خود ببخشید.

در کنار رنگ سبز، می‌توان از رنگ‌های گرمی همچون زرد، نارنجی، کرم و قهوه‌ای نیز بهره برد. حتی گاهی اوقات می‌توان جرئت بیشتری به خرج داده و رنگ‌های سردی همجون آبی، بنفش و... را نیز در قالب جزئیات کوچک به محیط اضافه کرد.

مکمل سبز، رنگ قرمز است؛ بنابراین اگر قصد بزرگنمایی و در معرض دید قرار دادن چیزی را دارید، بد نیست با این دو رنگ بازی کنید و مطمئن باشید از نتیجه‌ی نهایی راضی خواهید بود. و در نهایت اگر مایلید طبیعت نمود بیشتری در محیط کار یا زندگی شما داشته باشد، مبلمان چوبی که ترجیحا چندان ظریف نباشد را انتخاب کنید.

در ادامه توجه شما را به طرح‌هایی جلب می‌کنیم که با استفاده از رنگ سبز اجرا شده‌اند.

green-bedroom-1
green-bedroom-10
green-bedroom-2
green-bedroom-3
green-bedroom-4
green-bedroom-5
green-bedroom-6
green-bedroom-7
green-bedroom-8
green-bedroom-9