احساساتی همچون خشم، شادی، غم و علاقه و محبت نه تنها در میان انسان‌ها که حتی در میان حیوانات نیز قابل مشاهده‌اند. البته تماشای عشق و علاقه‌ی جاری در میان حیواناتی از یک گونه و چه بسی گونه‌های متفاوت جلوه و زیبایی دیگری دارد. با مرور تصاویری دیدنی از همین روابط جالب توجه همراه شما هستیم.

پر واضح است که انسان‌ها تنها موجودات عالم هستی نبوده و نیستند که از توانایی ابراز احساسات بهره‌مند شده‌اند. حیوانات نیز هم پای بشر به خوبی حس خود نسبت به یکدیگر را به نمایش می‌گذراند. احتمالا بسیاری از ما در مستندهای حیات وحش شاهد عشق مادر به کودکش، شیطنت بچه‌ها با همسالان خود یا کمک حیوانات به یکدیگر در زمان‌های سخت بوده‌ایم. شاید در مورد «نخستی‌ها» یا Primate (میمون، بوزینه و...) این مسئله وضوح بیشتری به خود گرفته است؛ چرا که از نظر رفتاری شباهتی تام با انسان دارند. اما دیگر گونه‌های جانوری نیز به یکدیگر محبت می‌کنند. آنها از روی غریزه، عشق، مهربانی، صلح و دوستی، احترام و همدردی با یکدیگر را به شکلی عیان به نمایش می‌گذراند؛ حتی شاهد همین رفتارها در حیوانات اهلی هستیم و محبتی که در پاسخ به عشق صاحبان‌شان ابراز می‌کنند.

اما این علاقه را نمی‌توان تنها محدود میان افراد یک گونه کرد؛ چرا که گاهی اوقات شاهد به فرزندی گرفتن گونه‌ای از سوی گونه دیگر بوده و می‌بینم که علیرغم تفاوت‌های رفتاری، زندگی مسالمت آمیزی در پیش می‌گیرند. مادران فرزندان خود را تیمار کرده در آغوش می‌گیرند، دوستان محبت بین خود را به نمایش گذاشته و حتی با اصوات این مهربانی را فریاد می‌زنند.

البته عکاسان خوش ذوق هم در این میان بیکار ننشسته و دوربین به دست به دنبال ثبت این لحظات خاطره‌انگیز هستند. در ادامه توجه شما را به لحظاتی از این دوستی و محبت که بین گونه‌های مختلف جانواری در جریان است جلب می‌کنیم. لحظاتی که قطعا ارزش یک بار مشاهده کردن را دارند. با ما همراه باشید.

animalcouplesinlove1
animalcouplesinlove10
animalcouplesinlove11
animalcouplesinlove12
animalcouplesinlove13
animalcouplesinlove14
animalcouplesinlove15
animalcouplesinlove16
animalcouplesinlove17
animalcouplesinlove18
animalcouplesinlove19
animalcouplesinlove2
animalcouplesinlove20
animalcouplesinlove21
animalcouplesinlove22
animalcouplesinlove23
animalcouplesinlove3
animalcouplesinlove4
animalcouplesinlove5
animalcouplesinlove6
animalcouplesinlove7
animalcouplesinlove8
animalcouplesinlove9

آیا این تصاویر توجه شما را نیز به خود جلب کرد؟ نظر شما در مورد این ویترین باشکوه نمایش احساسات چه بود؟