هزینه‌های لازم برای خرید یک ملک، همواره از دغدغه‌های زندگی ما انسان‌ها بوده و هست. همه دوست دارند در منزل مسکونی و شخصی خود سکونت داشته باشند، اما هزینه‌های سنگین، اغلب باعث به تأخیر افتادن این آرزو می‌شود. سکونت در خانه‌های پیش ساخته یکی از راه‌های خوب برای دستیابی به این هدف است. البته از نظر عده‌ای این قبیل منازل به دلیل قیمت کمتر، از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند؛ اما ظاهراً قرار است این دیدگاه تا حدودی تغییر پیدا کند.

آیا شما هم جزو آن گروه از افرادی هستید که تصور می‌کنند یک خانه‌ی ارزان قیمت لزوماً کسل کننده و فاقد جذابیت‌های الهام‌بخش است؟ اگر پاسخ‌تان مثبت است، شاید وقت آن رسیده که در این طرز تفکر خود تجدید نظر کنید. دست کم این آن چیزی که "Happy Cheap" در پی دستیابی به آن است.

تامی کارلسون (Tomy Carlsson) معمار و طراح این خانه‌ی زیبا و ارزان قیمت است که در حومه‌ی شهر استکهلم پایتخت کشور سوئد واقع شده است. این خانه که در حال حاضر به صورت یک نسخه‌ی اولیه ارائه شده، در واقع یک خانه‌ی پیش ساخته‌ی نه چندان گرانقیمت است که به لطف طراحی قابل توجه و خلاقانه‌ی خود، هم نگاه افراد را معطوف به خود کرده و هم در ساخت آن از کوچک‌ترین فضای ممکن، به عاقلانه‌ترین شکل ممکن استفاده شده است. در کنار این ویژگی‌های در خور اعتنا، این خانه‌ زیبایی مناظر و چشم اندازهای اطراف را نیز به خوبی در معرض دید ساکنان قرار می‌دهد؛ در واقع باید گفت بین این خانه و محیط پیرامونش رابطه‌ی خوبی برقرار شده است.

از دیگر امتیازات مثبت این خانه، سرپا کردن آن است. در واقع خریدار می‌تواند خیلی راحت و سریع این مدل پیش ساخته را در محل مورد نظر خود قرار دهد. در حال حاضر نسخه اولیه‌ی این خانه ۶۵ متر مربع وسعت داشته و در زمینی به مساحت ۱۱۰ متر مربع قرار گرفته است. در یک نمای کلی این نکته به خوبی مشخص است که بین بخش‌های مختلف خانه که همگی در طبقه‌ی نخست واقع شده‌اند، ارتباط خوبی برقرار شده است. در طبقه‌ی دوم منزل هم دو اتاق خواب نسبتاً غیر معمول قرار گرفته و در کنار آنها فضایی نیز برای استراحت در نظر گرفته شده است.

در ادامه توجه شما را به تماشای تصاویری جلب می‌کنیم که حال و هوای حاکم بر این خانه را به خوبی نشان می‌دهند.