ماکروفوتوگرافی یا عکاسی بزرگنمایی بیشتر اوقات به سراغ نمایش جزئیاتی می‌رود که از نظر، مخفی مانده و مورد توجه قرار نمی‌گیرند. در این میان، عکاسان فعال در این بخش هر کدام به سراغ بزرگنمایی چیزی رفتند و بینندگان را شگفت‌زده کردند. عکاسی از اندونزی نیز سعی کرده از این راه، توجه مردم را به نکاتی جدید جلب کند.

شاید بهتر باشد که داستان پشت پرده‌ی این مجموعه تصاویر تماشایی را از زبان خود عکاس بشنویم.

او در مورد این مجموعه و ایده‌های ذهنی خود چنین می‌گوید:

"سلام، اسم من «تری ستیو ویدودو» (Tri Setyo Widodo) است. من یک عکاس ساکن کشور اندونزی هستم و بیش از هر بخش دیگر این حرفه، از عکاسی ماکرو و عکاسی از مناظر طبیعی لذت می‌برم. در واقع باید اشاره کنم که هنر عکاسی بهترین راه برای تمرین صبر و بردباری را در اختیار من قرار داده است. من به تدریج و در خلال فعالیت در این حوزه یاد گرفتم که چیزهای ناپیدا را نیز مشاهده کنم؛ جزئیاتی کوچک و سرگرم کننده که اغلب از چشم دور می‌مانند و باید اعتراف کنم قبلاً خود من هم توجه چندانی به آنها نمی‌کردم." 

"من نمی‌دانم چگونه و چه قدرتی پشت سر خلقت جهان ما و دنیای پیرامونش است، اما می‌دانم که خالق حتی کوچک‌ترین جزئیات را نیز از قلم نینداخته و به همه چیز توجه داشته است. قبل از آن که شروع به عکاسی کرده و این سفر پرماجرا را آغاز کنم، فقط دوست داشتم زندگی مورچه‌ها را تحت نظر بگیرم. درک این نکته که آنها چطور زندگی کرده و غذای خود را به دست می‌آورند، برایم سرگرم‌کننده بود. و شاید به همین خاطر است که دوست دارم تصویرگر شگفتی دنیای حشرات باشم. شاید از این طریق بتوان دیگران را نیز تشویق کرد که نگاهی به زندگی پنهان و سراسر شگفتی بیندازند که درست زیر پای آنها در جریان است و شاید این مسئله حتی افرادی را که از حشرات دل خوشی ندارند را نیز سر ذوق بیاورد تا از این به بعد با نفرت کمتری به این مخلوقات زیبای خداوند بنگرند."

در ادامه از شما دعوت می‌کنم نگاهی به این مجموعه تصاویر دیدنی داشته باشید.

 

macrophotography-1
macrophotography-10
macrophotography-11
macrophotography-12
macrophotography-2
macrophotography-3
macrophotography-4
macrophotography-5
macrophotography-6
macrophotography-7
macrophotography-8
macrophotography-9