در طراحی امروزی ادارات و اماکن با توجه به کمبود فضا، همه چیز متراکم‌تر است. در این شرایط صندلی‌های راحتی که مواد عایق صدا و طراحی ویژه دارند، بهترین گزینه برای رهایی از صدای زیاد محیط اطراف است که در ادامه با نمونه‌هایی از آن آشنا می‌شویم.

سه کمپانی John Lew و Quiet Mark و Silentium که به ترتیب در عرصه‌ی دکوراسیون آپارتمان، مطالعه و آگاهی‌رسانی در مورد آلودگی صوتی و تکنولوژی‌های مرتبط با کاهش یا حذف نویز فعالیت دارند، با هم همکاری کرده‌اند تا صندلی جالبی به اسم Quiet Chair را طراحی کنند. این صندلی همان‌طور که از نامش پیداست، صندلی ساکتی است؛ اما تفاوت‌هایی با صندلی‌های دیگر در این سبک دارد.

Quiet Chair اولین صندلی است که به فناوری حذف نویز فعال تجهیز شده است. در حذف نویز منفعل یا پسیو، از مواد عایق استفاده می‌شود تا صدا عبور نکند؛ اما در نوع اکتیو یا فعال، برای از بین بردن انرژی صوتی مزاحم، عناصر فعالی هم وجود دارد و به عنوان مثال با مصرف انرژی الکتریکی، صدا خنثی می‌شود.

نمونه‌ی ساخته شده که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، در بیرمنگام انگلیس و در یک فروشگاه برای آزمایش قرار داده شده بود.

صندلی راحتی عایق صدا و نویز

نسخه‌ی دوم توسط Agata Nowak طراحی شده و علاوه بر امواج صدا، امواج وای-فای و حتی امواج رادیویی تلفن‌ها را هم خنثی می‌کند.

صندلی راحتی عایق صدا و نویز

متأسفانه فعلاً این صندلی راحت و ساکت به تولید انبوه و فروش گسترده نرسیده است.