گاهی اوقات برای نشان دادن هنرمند پنهان در اعماق وجودمان، نیاز داریم قدمی بزرگ و چه بسی سرنوشت‌ساز برداریم. واقعیت این است که بسیاری از مردم، به دلیل شرایط خانوادگی یا اجتماعی، از علایق خود صرفنظر کرده و به سراغ حرفه‌ای می‌روند که شاید چندان با روحیات آنها همخوانی نداشته باشد. اما اگر خودمان را از این قید و بندهای دست و پاگیر رها کنیم، شاید شاهد همان چیزی باشیم که این هنرمند خوش ذوق به آن دست یافته است.

این هنرمند خوش فکر که تحت نام هنری "Phoceramics" فعالیت می‌کند، شروع به ساخت این مجسمه‌های سرامیکی جالب توجه و بانمک از حیوانات کرده است. او در ادامه اشاره می‌کند که از زمان شروع این کار، آن چنان مجذوب خلق این آثار هنری شده که دیگر توان کنترل میل و اشتیاق خود برای ارائه‌ی محصولات هنری جدید را ندارد. این مجسمه‌های سرامیکی، همه دستاورد ارزشمند ممارست و پشتکار او بوده و به اشکال مختلف قابل استفاده هستند. به عنوان مثال می‌توان از آنها به عنوان فنجان قهوه، کاسه‌ی کوچک، ظروف نگهداری و حتی گلدان استفاده کرد.

او در ادامه اشاره می‌کند که واکنش مردم بعد از دیدن اولین نمونه کارهایش، انگیزه‌ی خوبی به او داد تا این کار را ادامه دهد. این دلگرمی، به نوعی الهام‌بخش او شد؛ چرا که واکنش سراسر از تحسین و غافلگیری بینندگان انرژی مضاعف به او بخشید.

البته علی رغم سادگی ظاهری، روند ساخت این مجمسه‌ها چندان هم کوتاه نیست و تنها انجام کارهای مقدماتی یک شبانه روز به طول می‌انجامد. البته رسیدن به محصول نهایی و فاقد هر گونه کمی و کاستی، دست کم به دو هفته زمان نیاز دارد. این هنرمند اما می‌گوید وقتی در مقام خالق این آثار هنری به نتیجه‌ی کار خود نگاه می‌کند، خستگی کار از تنش بیرون می‌رود؛ چرا که اکنون تکّه‌ای از دنیای جادویی جاری در ذهن او، راهش را به دنیای واقعی پیدا کرده و این هنرمند رویاهایش را با دیگران نیز به اشتراک گذاشته است.

در ادامه از شما دعوت می‌کنیم نگاهی به مخلوقات ساکن جنگل جادویی و لبریز از سحر و افسون این هنرمند داشته باشید.

1
10
2
3
4
5
6
7
8
9