شاید کمتر کسی نام بازی معروف ویدیویی «اساسین کرید» (Assassin's Creed) را نشنیده باشد. بازی در سبک اکشن و ماجراجویی که توسط کمپانی «یوبی‌سافت» منتشر شده است. دنیای پر زرق و برق سینما هم ظاهراً میل ندارد به سادگی از کنار هیچ عنوان محبوب و پر مخاطبی عبور کند. به همین خاطر کمپانی فاکس قرن بیستم دست به کار شده و فیلمی با اقتباس از این بازی محبوب ساخته که قرار است ماه دسامبر سال جاری به نمایش عمومی دربیاید.

کمتر از یک ماه دیگر تا نمایش فیلم اساسین کرید باقی مانده است؛ فیلمی که از روی بازی محبوب اساسین کرید ساخته شده است. بازی که از قضا شاهد ساخت دنباله‌های قدرتمندی برای آن بودیم. نام این بازی در اصل به معنای «کیش یک آدمکش» است و در واقع به سراغ گذشته‌ی پر رمز راز نیاکان یک مرد می‌رود. در نسخه‌ی سینمایی ما شاهد بازی مایکل فاسبندر (Michael Fassbender) و ماریون کوتیار (Marion Kotillard) خواهیم بود.

فاسبندر (مردان ایکس، استیو جابز) در این فیلم ایفاگر نقش «کالوم لینچ» (Callum Lynch) است، مردی که توسط سازمانی ربوده شده است که قصد دارد با استفاده از دستگاهی به نام «آنیموس» خاطرات ژنتیکی او را استخراج کرده و از گذشته نیاکان او که زمانی در نقش قاتلانی تعلیم یافته و ماهر مشغول به فعالیت بودند، آگاه شود. ماریون کوتیار نیز در این فیلم در نقش دکتر «سوفیا ریکین» (Sophia Rikkin) ظاهر شده است.

نخستین تریلر این فیلم به تازگی به نمایش درآمد و این دو را در موقعیتی نه چندان مهیج به بیننده معرفی کرد. شاید انتظار ما چیز دیگری بود، اما به هر حال باید دید که آیا تیم بازاریابی فاکس قرن بیستم فکر می‌کنند که با چنین نمایش ناامیدکننده‌ای مردم را به تماشای فیلم ترغیب خواهند کرد؟

البته کمپانی فاکس قرن بیستم از تمامی امکانات خود بهره برده تا دست کم از نظر تکنولوژیکی فیلمی قدرتمند را به نمایش بگذارد؛ جایی که حداقل دستگاه آنیموس از ظاهر خوشایندتری برخوردار است.

در نهایت باید دید آن دسته از علاقمندان دنیای سینما که آشنایی چندانی با این بازی و حال و هوایش ندارند نیز مشتاق حضور در سالن‌های سینما و تماشای این فیلم خواهند بود یا خیر؟ پرسشی که مدت زمان چندانی تا رسیدن به پاسخ آن باقی نمانده است.

اساسین کرید توسط «جاستین کورتزل» (Justin Kurzel) کارگردانی شده است و در ۲۱ دسامبر سال جاری میلادی روانه پرده نقره‌ای سینماها خواهد شد. 

در ادامه از شما دعوت می‌کنیم به تماشای تریلر منتشرشده از این فیلم بنشینید: