دیگر چیزی تا شروع مراسم اسکار سال جاری میلادی باقی نمانده است و از هم اکنون بسیاری از نامزدهای این رقابت و البته مردم عادی از سراسر جهان، در انتظار اعلام نتایج این مراسم معروف دنیای فیلم و سینما هستند. به همین خاطر بی‌مناسبت ندیدیم تا یک بار دیگر با معرفی فهرست کامل نامزدهای اسکار ۲۰۱۷ همراه شما عزیزان باشیم.

مطالب مرتبط با کرونا در ۷۲۴پرس

باز هم فصل جوایز دنیای فیلم و سینما از راه رسید و قرار است فردا شاهد برگزاری یکی از مهم‌ترین مراسم‌ دنیای پر زرق و برق هالیوود و البته سینمای جهان باشیم. در این واپسین ساعات بد نیست باز هم مروری کوتاه بر بهترین‌های این دنیا داشته باشیم و البته با توجه به فهرست کنونی، شاهد رقابتی سخت و تنگاتنگ بین چندین فیلم خواهیم بود.

فهرستی کامل از تمامی نامزدها در همه بخش‌های این رقابت. البته این فهرست تا حد زیادی به فهرست نامزدهای مراسم گلدن گلوب شباهت دارد و باید دید که آیا در اسکار هم شاهد درخشش فیلم «سرزمین هپروت» (لالالند) خواهیم بود یا خیر؟

در بخش بهترین فیلم:

  • سرزمین هپروت (La La Land)
  • شیر  (Lion)
  • مهتاب  (Moonlight)
  • حصارها  (Fences)
  • ورود  (Arrival)
  • منچستر کنار دریا  (Manchester by the Sea)
  • هکساو ریج  (Hacksaw Ridge)
  • اگر سنگ ببارد (Hell or High Water)
  • چهره‌های پنهان  (Hidden Figures)

…………………………………………………………..........................................................

بهترین هنرپیشه مرد نقش اصلی:

  • کیسی افلک (Casy Affleck) برای فیلم منچستر کنار دریا
  • اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) برای فیلم ستیغ اره‌ای
  • رایان گاسلینگ (Ryan Gosling) برای فیلم سرزمین هپروت
  • ویگو مورتنسن (Vigo Mortensen) برای فیلم کاپیتان شگفت انگیز
  • دنزل واشنگتن (Denzel Washington) برای فیلم حصارها

............................................................................................................

بهترین هنرپیشه زن نقش اصلی:

  • ایزابل هوپر (Isabelle Huppert) برای فیلم «او»  (Elle)
  • روت نگا (Ruth Negga) برای فیلم «دوست داشتن»
  • ناتالی پورتمن (Natalie Purtman) برای فیلم جکی
  • اما استون (Emma Stone) برای لالالند
  • مریل استریپ برای فیلم «فلورنس فاستر جنکینز»  (Florence Foster Jenkins)

……..............................................…………………………………………………..

بهترین هنرپیشه مرد نقش مکمل:

  • ماهرشالا علی (Mahershala Ali)  برای فیلم مهتاب
  • جف بریجز (Jeff Bridges) برای فیلم اگر سنگ ببارد
  • لوکاس هجز (Lucas Hedges) برای فیلم منچستر کنار دریا
  • دیو پاتل (Dev Patel) برای شیر
  • مایکل شانون (Michael Shannon) برای جانوران شبانه (Nocturnal Animal)

…………....................................................…………………………………………….

بهترین هنرپیشه زن نقش مکمل:

  • ویولا دیویس (Viola Davis)- حصارها
  • نائومی هریس (Naomie Harris) - مهتاب
  • نیکول کیدمن- مهتاب
  • اکتاویا اسپنسر (Octavia Spencer)- چهره‌های پنهان
  • میشل ویلیامز (Michelle Williams) - منچستر کنار دریا

………………...............................................……………………………………

بهترین انیمیشن بلند سال:

  • کوبو و دو رشته سیم  (Kubo and the Two Strings)
  • موآنا  (Moana)
  • زندگی من
  • لاک‌پشت قرمز
  • زوتوپیا (Zootopia)

.......................................................................................................

بهترین فیلمبرداری:

  • ورود
  • لالالند
  • شیر
  • مهتاب
  • سکوت

.........................................................................................................

طراحی لباس:

  • متحد (Allied)
  • جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها (Fantastic Beasts and Where Find Them)
  • فلورنس فاستر جنکینز
  • جکی
  • سرزمین هپروت (لالالند)

...........................................................................................................

بهترین کارگردانی:

  • ورود
  • ستیغ اره‌ای
  • لالالند
  • منچستر کنار دریا
  • مهتاب

................................................................................................................

بهترین فیلم مستند بلند:

  • آتش در دریا  (Fire at Sea)
  • من کاکا سیاه تو نیستم (I Am Not Your Negro)
  • زندگی انیمیشنی  (Life Animated)
  • او. جی: ساخت آمریکا 
  • سیزدهمین  (13th)

……...................................................................……………………………………….

بهترین مستند کوتاه:

  • افراطی (Extremis)
  • ۴.۱ مایل
  • ویالون جو  (Joe s Violin)
  • واتانی: وطن من  (Watani: My Homeland)
  • کلاه سفیدها  (The White Helmets)

...............................................................................................................

بهترین ادیت فیلم:

  • ورود
  • ستیغ اره‌ای (تپه هکسا)
  • اگر سنگ ببارد
  • لالالند
  • مهتاب

................................................................................................................

بهترین فیلم خارجی زبان:

  • سرزمین من (Land of Mine)_ دانمارک
  • مردی به نام اوو (A Man Called Ove)  – سوئد
  • فروشنده (The Salesman) - ایران
  • تانا (Tanna) - استرالیا
  • تونی اردمان (Tony Erdmann) - آلمان

………….....................................................................…………………………………..

بهترین گریم و آرایش مو:

  • مردی به نام اوو
  • استار ترک  (Star Trek Beyond)
  • جوخه انتحار (Suicide Squad)

……………………………...................................................................……………….

بهترین موسیقی فیلم:

  • جکی
  • لالالند
  • مهتاب
  • شیر
  • مسافران (Passengers)

....................................................................................................................

موسیقی (ترانه اصلی):

  • «The Fools Who Dream» از فیلم لالالند
  • «Cant Stop The Feeling» از فیلم ترول‌ها  (Trolls)
  • شهر ستارگان (City of Stars)  از فیلم لالالند
  •  صندلی خالی (The Empty Chair)  از فیلم «جیم: داستان جیمز فلوی»
  • «How Far I will go» از انیمیشن موآنا

……………………......................................................……………………………………….

طراحی تولید:

  • ورود
  • موجودات شگفت انگیز و زیستگاه آنها
  • هایل سزار (Hail, Caesar)
  • لالالند
  • مسافران

.......................................................................................................................

فیلم انیمیشن کوتاه:

  • وایشای نابینا  (Blind Vaysha)
  • مروارید  (Pearl)
  • پیپر  (Piper)
  • شربت گلابی و سیگارها (Pear Cider and Cigarettes)
  • زمان قرض گرفته شده (Borrowed Time)

……………................................................................……………………………………………

بهترین صداگذاری

  • ورود
  • افق آب‌های عمیق  (Deep Water Horizon)
  • ستیغ اره‌ای
  • لالالند
  • سالی (Sully)

………..................................................................…………………………………………….

بهترین میکس صدا:

  • ورود
  • ستیغ اره‌ای
  • لالالند
  • ۱۳ ساعت: سربازان مخفی بنغازی (13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
  • روگ وان: داستانی از جنگ ستارگان (Rouge One: A Star Wars Story)

………………………………..................................................................………………….

بهترین جلوه‌های ویژه:

  • افق آب‌های عمیق
  • دکتر استرنج
  • کتاب جنگل
  • کوبو و دو رشته سیم
  • روگ وان: داستان یک جنگ ستاره‌ای

...................................................................................................................

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

  • ورود
  • حصارها
  • چهره‌های پنهان
  • شیر
  • مهتاب

..................................................................................................................

بهترین فیلمنامه اصلی:

  • اگر سنگ ببارد
  • لالالند
  • خرچنگ  (The Lobster)
  • منچستر کنار دریا
  • زنان قرن بیستم  (20th Century Women)

با نگاه کلی به این فهرست، این نکته کاملاً مشخص است که فیلم لالالند باز هم در بسیاری از رشته‌ها نامزد دریافت جایزه اسکار شده و از این رو می‌توان چشم انتظار موفقیت‌های بیشتر این فیلم و عوامل آن بود.

هشتاد و نهمین مراسم جوایز اسکار روز یکشبنه ۲۶ فوریه در شهر لس انجلس برگزار خواهد شد. امیدواریم کارگردان خوب کشورمان آقای اصغر فرهادی- اگرچه در مراسم اسکار امسال غایب است-، با دریافت این جایزه معتبر جهانی برگی دیگر به افتخارات سینمای ایران اضافه کند.