نیکون (Nikon) در قالب برگزاری مسابقه عکاسی موسوم به «جهان کوچک» (Small World)، از عکاسان خوش ذوق در اقصی نقاط جهان دعوت به عمل آورده تا تصویرگر دنیای مینیاتوری پیرامون ما باشند. با مرور تصاویر برگزیده امسال این مسابقه همراه شما هستیم.

در طول ۴۲ سال گذشته، نیکون به برگزاری مسابقات مطرح عکاسی مشغول بوده است. امسال نیز در حدود دو هزار شرکت‌کننده از هفتاد کشور جهان آثار خود را به این مسابقه ارسال کرده و با یکدیگر به رقابت پرداختند. امسال نیز این رقابت ویترین باشکوهی از تصاویری خیره‌کننده بود که جزئیات شگفت‌انگیزی از جهان اطراف را به نمایش گذاشته بودند؛ جزئیاتی که اغلب از چشمان انسان دور مانده و فرصتی برای حیرت زده کردن ما نمی‌یابند.

امسال عنوان برتر به تصویری جالب توجه از جنین چهار روزه‌ی گورخر ماهی رسید. اما نمایش هیجان‌انگیز همچنان ادامه داشت؛ آن هم با گلچینی جالب توجه از دنیای گیاه، حشرات و حتی سلول‌های عصبی پوست انسان. تمامی این تصاویر در قالبت «میکروفوتوگرافی» به ثبت رسیده‌اند که نگاهی ژرف‌تر به دنیای ناپیدای اطراف ما دارد.

 

برای مشاهده جزئیات بیشتر و البته دیگر تصاویر برگزیده این رویداد مهم دنیای عکاسی، بد نیست سری هم به سایت نیکون بزنید. در ادامه از شما دعوت می‌کنم به تماشای منتخبی از برگزیدگان این رقابت بنشینید.

 

شما این دنیای کوچک را چگونه دیدید؟