«مرغ مگس خوار» که با نام «مرغ عسل خوار» یا «شهد خوار» هم شناخته می‌شود، یکی از زیباترین مخلوقات خداوند است. اندازه‌ی کوچک در کنار ظاهر باشکوه، این پرنده را به افسانه‌ای زنده شبیه ساخته است. اکنون عکاسی ژاپنی این پرندگان را سوژه‌ی عکاسی خود کرده و مجموعه تصاویری زیبا از آنها به ثبت رسانده است که در ادامه به تماشای‌شان خواهیم نشست.

مرغ مگس‌ خوار، پرنده‌ای خوش آب و رنگ است که گویی نقاش طبیعت در خلقتش تمامی هنرش را به کار برده و از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است. پر و بال این پرنده در زنده و زیباترین رنگ‌های این جهان به درخشش باشکوه افتاده‌اند؛ گویی از طلا و دیگر سنگ‌های قیمتی و درخشان برای هر چه زیباتر کردن آنها کمک گرفته شده است. پس شاید این مسئله علاقه‌ی عکاسان را برای ثبت تصاویری زیبا و چشم‌نواز از این مخلوق زیبای خداوند را توجیه کند.

عکاس ژاپنی ساکن شهر توکیو «کونیتو ایمایی» (Kunito Imai) برای مدت‌های مدید رویایی را در سر می‌پروراند؛ او دوست داشت از مرغان مگس‌خوار عکاسی کند. اما از شانس نامساعد، این پرندگان بومی آمریکا هستند و در هیچ نقطه‌ی دیگر جهان حضور ندارند. اما رسیدن به یک آرزوی مهم، ارزش صرف وقت و مسافرت کردن را داشت و به همین دلیل عکاس ما نیز بار سفر بسته و در سفری به کشور «ترینیداد و توباگو» در دریای کارائیب، بالاخره به آرزوی چندین ساله‌اش دست یافت؛جایی که همگان آن را به عنوان «جزیره‌ی مرغان مگس‌خوار» می‌شناسند.

در ادامه توجه شما را به ماحصل تلاش این عکاس جلب می‌کنیم.

hummingbirds-1
hummingbirds-10
hummingbirds-11
hummingbirds-12
hummingbirds-13
hummingbirds-2
hummingbirds-3
hummingbirds-4
hummingbirds-5
hummingbirds-6
hummingbirds-7
hummingbirds-8
hummingbirds-9