کودکان معمولاً رنگ‌های متنوع و شاید تند را بیش از بزرگسالان می‌پسندند؛ درست همان‌طور که در رفتار و کردار خود، صداقت تند و تیزی دارند که از طبیعت معصومشان نشأت می‌گیرد. رنگ‌ها و طرح‌های عجیب و متنوع با خلاقیت و ذهن پویای کودک سازگاری بیشتری دارد و به همین علت است که اسباب‌بازی‌ها و کتاب‌های ویژه‌ی کودکان، رنگ‌آمیزی متفاوتی با آنچه بزرگسالان می‌پسندند، دارد. در ادامه به ۲۸ طرح و رنگ برای دکوراسیون جذاب اتاق کودک می‌پردازیم.

اولین نمونه برای نمایش کتب رنگارنگ و حفظ نظم و آراستگی کاملاً مناسب است:

کاغذ دیواری با طرح الماسی‌شکل و البته قابلیت تعویض طرح، برای دخترها مناسب‌تر است:

این دکوراسیون سفید، سیاه و قهوه‌ای، در عین سادگی پر از اشیائی است که برای کودکان جذاب است:

طراحی با رنگ هیجان‌انگیز زرد و اشیائی با رنگ بنفش و صورتی، چیزی است که کودکان مونث دوست دارند:

این نمونه هم طرح راه‌راه و دندان‌اره‌ای را با تقارنی زیبا و منظم ترکیب کرده است:

رنگ سبزآبی از جمله رنگ‌های محبوب بزرگسالان نیست؛ اما شادابی رنگ سبز و آرامش رنگ آبی را یکجا جمع کرده است. حتی در حاشیه‌ی پرده هم از این رنگ استفاده شده تا آرامشی دوچندان در این اتاق رویایی فراهم شود.

آبی تند، سیاه و سفید و دیواری با صفحات کاملاً سفید، تضادی غریب است که شاید فقط کودکان را راضی کند:

بچه‌ها دوست دارند روی هر دیواری، چه تخته وایت‌بورد باشد و چه دیوار منزل، نقاشی کنند. شاید بهتر باشد پیشاپیش خودمان نقاضی کودکانه‌ای در نقاط خالی ترسیم کنیم!

باز هم طرحی مشبک و مثلثی برای کف‌پوش و باز هم تکرار مثلث‌ها روی دیوار و روی چهارپایه‌ها، این سبک طراحی بیشتر موردپسند مردم اسکاندیناوی بوده و اکنون در جای‌جای دنیا طرفدار پیدا کرده است:

در این اتاق طراحی امروزی با اسباب‌بازی‌های مثلثی (روباه مکّار) و کف‌پوش مثلثی و قفسه‌ی مثلثی، هارمونی جالبی دارد:

طراحی با سبک ساحلی! رنگ قهوه‌ای، سفید و نور ملایم آباژور، یادآور ساحل و آرامش آن است.

این اتاق زیبا، طراحی جمع‌وجوری دارد و از فضا به گونه‌ای استفاده شده که سه کودک در آن سرگرم شوند. قفسه‌ها و حتی چراغ مطالعه برای هر سه پیش‌بینی شده است.

در این اتاق ترکیبی از رنگ‌های گرم و سرد و البته کمی تند و تیز در کنار هم جمع شده است.

این اتاق علاوه بر طرح الماسی‌شکل کاغذ دیواره، جاذبهی مهم دیگری هم دارد؛ یک چادر جالب برای کودکانی که در دنیای کودکی خویش، اتاقی از نوع چادر بنا می‌کنند.