بی‌نظمی و آشفتگی محیط، بی‌شک از نظر روانی افراد را تحت فشار قرار می‌دهد. وقتی عجله دارید و چیزی را که به دنبالش هستید نمی‌یابید، چه حس و حالی را تجربه می‌کنید؟ اما با صرف کمی وقت و البته به کار بستن ذوق و سلیقه‌ می‌توان به محیط کار و فضای منزل خود نظم و ترتیب بخشیده و از سردرگمی‌های آینده پیشگیری کرد.

در انباری منزل به دنبال وسیله‌ای می‌گردید و اما آن را در میان شلوغی حاصل از تجمع وسایل مختلف و چه بسی بی مصرف نمی‌یابید؟ در گاراژ دیگر جایی برای انبار کردن وسایل جدید ندارید؟ در محیط کارتان با معضل به هم ریختگی و بی نظمی دست به گریبانید؟ برای تمامی این مسائل راه‌کارهای ساده‌ای وجود دارد که با انجام آنها می‌توان حتی از کوچک‌ترین فضای موجود نیز استفاده‌ی بهینه داشت.

خیلی وقت‌ها صرف وقت برای مرتب کردن محیط بهترین راهکار است. اما اگر مجبورید حجم زیادی از وسایل را در محیطی کوچک جا دهید، حتی تمیز نگهداشتن هم چاره‌ی کار نیست. اینجاست که یک ذهن خلاق به دنبال راه علاج مشکل می‌گردد. استفاده از قفسه، کمد، سبد و... راهی مناسب برای مرتب کردن وسایل اضافی است. گاهی حتی باید گامی به جلو نهاد و به دنبال ایده‌های خلاقانه‌تری رفت. مثلا سقف انباری هم می‌تواند به شما در رفع مشکل کمک کند. و البته روش‌های بسیار دیگری نیز وجود دارند که بسته به نیازتان می‌توانید از آنها استفاده کنید.

تصاویری که در ادامه برای شما گردآروی کردیم شاید الهام بخش‌تان برای یک خانه تکانی اساسی باشند.

ball-storage-garage-hack
ceiling-storage-garage-organization
crate-storage-garage
fold-down-work-bench
fold-down-workbench-garage-organization-1024x566
garage-lockers
garage-mudroom
garage-storage-shelf-diy-683x1024
hanging-bike-rack
lawn-chair-storage-garage-hack
magnetic-strip-garage-hack-1024x562
pallet-storage-garage-hack
paper-towel-garbage-bag-roll-garage-storage
pvc-garage-storage
PVC-pipe-garage-organization
pvc-storage-garage-hack
screw-driver-coat-rack
screw-storage-garage-hack
shoe-organizer-garage-storage
slat-wall-garage-storage
stacked-bike-rack-garage-hack
styrofoam-storage-garage-organizer
tape-dispenser-garage-hack