یک تصویرگر و البته عاشق پرندگان از شهر پورتلند آمریکا دست به ابتکار جالب توجهی زده است. او از این دوستان کوچک و بال‌دار خود در خانه‌های نقلی که به زیبایی تزئین شده‌اند، استقبال می‌کند. شیوه‌ای هنرمندانه برای انجام کاری که شاید بسیاری از ما بارها به اشکال مختلف انجامش داده‌ایم.

هنرمند خوش فکر «جادا فیچ» (Jada Fitch) خانه‌های کوچک و سرگرم کننده‌ای طراحی کرده که میزبان دوستان بالدار او هستند. او در و دیوار این خانه‌ها را با ذوق و سلیقه تزئین کرده و با استفاده هوشمندانه از وسایل کوچک دکوری، حال و هوای دلنشینی به آنها بخشیده است. جادا این خانه‌های مقوایی را به شیشه‌ی پنجره‌ی خانه‌اش متصل کرده است و هر زمان یکی از این دوستان سر زده از راه رسیده و نگاهی به داخل خانه می‌اندازد، عکسی هم از آنها ثبت و ضبط می‌کند.

البته این خانه‌ها محدودیت‌هایی هم دارند که در نتیجه‌ی آنها، نمی‌توان همیشه پذیرای مهمان بود. از جمله آنکه ضد آب نیستند و البته گاهی مهمانانی ناخوانده و بزرگ همچون سنجاب‌ها وارد آنها شده و اوضاع را به کل از کنترل خارج می‌کنند. به همین خاطر خانم جادا تنها چند ساعت در روز به این شکل به پرندگان غذا داده و به باقی ساعات روز به شیوه‌های دیگری از پرندگان در حیاط پشتی منزل خود پذیرایی می‌کند. بد نیست نگاهی به تصاویری داشته باشیم که از این مهمانی‌های گاه و بیگاه ثبت و ضبط شده‌اند.