چند روزی از ایام هالووین می‌گذرد؛ زمانی که بنا بر باوری کهن مرزهای دنیای زندگان و مردگان در هم ادغام شده و ارواح به جهان ما راه پیدا می‌کنند. هالووین با ترس در هم آمیخته و شاید به همین خاطر است که عکاس خوش سلیقه‌ی ما این مسئله را مورد توجه قرار داده و خالق تصاویری ترسناک شده که در ادامه به مرور آنها خواهیم پرداخت

«کریستوفر مک کنی» (Christopher McKenney) عکاسی است خوش ذوق که سعی کرده با بهره گیری از جلوه‌های بصری نواحی متروکه و منزوی ایالت «پنسیلوانیای» آمریکا، مجموعه تصاویری تماشایی را ثبت و ضبط کند که با رگه‌های از ترس و اضطراب، رنگ و بویی هالووینی به خود گرفته‌اند. البته شاید باید گفت که این مجموعه به نوعی با تأسی از مکتب سورئالیسم خلق شده؛ اما بی‌شک ترس نیز بخشی خاص از آن را به خود اختصاص داده است.

در این مجموعه بیننده شاهد پیکره‌های بدون صورتی است که به نوعی مرگ و وحشت را بازتاب داده‌اند. در عین حال به خوبی شاهد توجه عکاس به نکات ریز و عناصر کوچک اما ارزشمندی هستیم که باعث شده آثارآقای مک‌کینی به مراتب تماشایی و تأثیرگذارتر باشند. این گونه است که عکاس، جهانی فراسوی درک و دانش ما را به تصویر کشیده است که در عین جذابیت، ترس را نیز به جان‌مان می‌اندازد.

در ادامه از شما دعوت می‌کنم به تماشای گوشه‌ای از آثار او بنشینید.

امیدواریم از مطالعه این مطلب لذت برده باشید.