برای بسیاری از ما، روزنامه تنها راهی برای مطلع شدن از تازه ترین اخبار جهان در زمینه‌های مختلف است؛ اما هنرمند ژاپنی «هیتوتسویاما» راهی متفاوت برای استفاده از روزنامه در پیش گرفته که در نهایت منجر به خلق آثار هنری جالب توجهی از کاغذ شده است.

هنرمند ژاپنی "Chie Hitotsuyama" معمولا در میان صفحات کاغذی روزنامه به دنبال اخبار و شایعات دنیای سیاست، ورزش و...نیست؛ چرا که این بانوی هنرمند به جای صرف کردن وقت برای مطالعه، زمان خود را به ساخت مجسمه‌های حیوانات اختصاص داده است که از قضا همگی از روزنامه‌های باطله ساخته شده‌اند.

وی این صفحات روزنامه را خیلی سفت و محکم رل کرده  سپس بسته به نیاز آنها را می‌پیچد و البته این کار را با روزنامه‌های مرطوب شده انجام می‌دهد. این کار تماما توسط دست انجام می‌شود و او حتی از رنگ‌ها برای درجه بندی رنگی آثار خود استفاده می‌کند. در میان این حیوانات کاغذی شما شاهد میمون‌های صورت قرمز ژاپنی، مارمولک و حتی یک کرگدن بزرگ هستید.

شاید عامل اصلی جذابیت کار این هنرمند در این نکته خلاصه شده که او آثار هنری‌اش را از چیزی خلق می‌کند که بسیاری از ما به راحتی آن را در سطل زباله می‌اندازیم. و البته این شگرد، راهی نوآورانه برای جان بخشیدن به این کاغذهای باطله است که اکنون بار مثبت بیشتری داشته و حسی خوب را به بازدید کنندگان منتقل می‌کنند.

به تصاویر زیر توجه کنید تا منظور ما را بیشتر درک کنید.

ChieHitotsuyamapaperanimals8
paperanima-1
paperanima-2
paperanima-3
paperanima-4
paperanima-5
paperanima-6
paperanima-7
paperanima-8
paperanima-9