انیمه جذاب شیطان کش دارای طیفی متنوع از شمشیرزنان و مبارزان متبحر و باتجربه است که در هر فرصت ممکن شیاطین را از بین می‌برند. از هاشیراهای قدرتمند تا شخصیت اصلی این مجموعه یعنی تانجیرو کامادو همواره می‌توان شاهد تلاش‌های خستگی‌ناپذیر این قهرمانان در راه رسیدن به هدف اصلی‌شان بود که همان نابودی کامل شیاطین است. دراین بین شاید برخی از مخاطبان این انیمه از میراث و سرگذشت قوی‌ترین قهرمان این مجموعه یعنی یوریچی تسوگیکونی بی‌اطلاع باشند. درادامه این مطلب با ما همراه باشید تا نگاهی به این شخصیت و پیشینه او داشته باشیم.

به گزارش 724پرس و به نقل از Sportskeeda،  یکی از شخصیت‌های جذاب انیمه دوست‌داشتنی و شناخته ‌شده شیطان‌کش، «یوریچی تسوگیکونی» (Yoriichi Tsukiguni) است که اگرچه زمان چندانی به معرفی این شخصیت در انیمه اختصاص داده نشده، بااین‌حال یکی از محبوب‌ترین‌ها است. 

تانجیرو و یوریچی-724press.com

یوریچی یک شمشیرزن افسانه‌ای است که تقریبا موزان کیبوتسوجی را به زانو درآورده بود، شاهکاری که تقریبا در طول داستان این مانگا و انیمه اقتباس شده از آن بی‌نظیر بود. این نشان دهنده استعداد یوریچی درمقام یک شمشیرزن است؛ استعدادی که به‌خودی خود یک نعمت درنظر گرفته می‌شود. دراین بین شاید مخاطبان انیمه کیمتسو نو یائیبا شاهد این مبارزه نبوده باشند، اما برخی از شخصیت‌های داستان موفق به تماشای مبارزه یوریچی با برخی از شیاطین معرفی شده بودند که یکی از آنها تامایو است. تامایو شیطان هم دوره‌ای با یوریچی بوده و شانس روبرو شدن با این شمشیرزن افسانه‌ای را پیدا کرده است.

با همین توضیحات کوتاه مشخص است که شخصیت یوریچی تسوگیکونی یکی از برجسته‌ترین مبارزان انیمه شیطان کش است، اما ارتش شیطان کش معرفی شده در این انیمه همچنان صحنه هنرنمایی شماری از با استعدادترین شکارچیان شیطان است و همین مسئله باعث شده است که شماری از مخاطبان موضوعی بحث‌برانگیز را پیش بکشند: اینکه آیا ممکن است تعدادی از این شمشیرزنان خبره از نوادگان یوریچی باشند؟ شاید برجسته‌ترین احتمال شخصیت کانجیرو تامادو باشد که هم از نظر ظاهری و هم مشخصات مبارزه و سبک تنفس به این شخصیت شباهت زیادی دارد. بااین‌حال بهتر است بدانید یوریچی هیچ نسل مستقیمی ندارد، هرچند که نسل خونی خاندان تسوگیکونی همچنان تداوم داشته است.

یوریچی تسوگیکونی انیمه شیطان کش-724press.com

زمانی که یوریچی مردی جوان بود، با زنی به نام یوتا آشنا شد. یوتا به‌اندازه‌ای به شمشیرزن افسانه‌ای نزدیک شد که درنهایت شانس زندگی کردن با او را پیدا کرد. پس از ازدواج، زوج جوان به فکر داشتن فرزند افتادند و خیلی زود در انتظار تولد اولین فرزند خود بودند. اما متأسفانه زمانی که یوریچی به دنبال آوردن ماما بود، یوتا و فرزند متولد نشده‌اش به ‌ دست یک شیطان کشته شدند. این امر باعث اندوه فراوان مرد جوان شد، تاجایی که  زندگی آرام خود را کنار گذاشته و عهد کرد همه شیاطین را نابود کند. خشم و اندوه او باعث تقویت عزم و اراده‌اش شد؛ تاجایی که نزدیک بود پادشاه شیاطین یعنی موزان را به‌تنهایی و بدون کمک گرفتن از کس دیگری شکست دهد. بااین‌حال موزان از توانایی خود برای تقسیم بدنش به هزاران قطعه استفاده کرده و اینگونه از ضرب شمشیر انتقامجوی یوریچی  فرار کرد.

مطلب مرتبط:  آشنایی با هاشیرا در انیمه شیطان کش

اما یوریچی برادری به نام «میچیکاتسو» (Michikatsu) داشت که تنها هدف او هم تبدیل شدن به قوی‌ترین شمشیرزن بود؛ هرچند مهارت‌ها او هرگز با یوریچی برابری نکرده و همین مسئله اسباب دلخوری و خصومت او را فراهم کرده بود. شدت خشم او نسبت به برادرش باعث شد با موزان همراه شده و تبدیل به یک شیطان شود. او با تغییر نامش به «کوکوشیبو» (Kokushibo)، بالاترین رتبه شیاطین رده بالا را از آن خود کرد. بااین‌حال میچیکاتسو هم قبل از تبدیل شدن به یک شیطان ازدواج کرده و فرزندی داشت که ادامه‌دهنده نسل خونی خاندان تسوکیگونی بود؛ فرزندی که اتفاقا یکی از اعضای ارتش شیطان کش و یکی از بااستعدادترین شمشیرزنان این گروه است.  به گزارش ۷۲۴پرس، درخلال فصل سوم انیمه شیطان کش با برادران توکیتو یعنی مویچیرو و یویچیرو آشنا شدیم، اما شاید اطلاع نداشتید که این دو نفر جزو نوادگان مستقیم میچیکاتسو تسوگیکونی بودند. مویچیرو به‌عنوان هاشیرا مه حضوری درخشان در قوس داستانی دهکده شمشیرسازان داشته و قدرت و مهارت‌های شمشیرزنی خود را در مواجه با شیاطینی رده بالا و قدرتمند به رخ کشید. هرچند باوجود حضور هاشیرا مه و تداوم خاندان تسوگیکونی، همچنان یوریچی هیچ نسل مستقیمی ندارد.

یوریچی تسوگیکونی و کوکوشیبو-724press.com

درحالی‌که این روزها شاهد انتشار فصل چهارم انیمه شیطان کش هستیم که به قوس داستانی آموزش هاشیرا اختصاص دارد، بی‌مناسبت نبود اگر کمی به کندوکاو در گذشته یکی از شخصیت‌های افسانه‌ای این انیمه می‌پرداختیم. امیدوارم از این مرور و  همراهی با 724press لذت برده باشید. فراموش نکنید نظرات خود را در مورد این انیمه و دیگر آثار سینمایی و تلویزیونی مورد علاقه‌تان  با ما و دیگر دوستان‌تان هم درمیان بگذارید. قدردان این همراهی شما عزیزان هستیم.