عکاسی هنری است که علاقمندان بسیاری در گوشه و کنار جهان دارد. مسابقه‌های بزرگ و بین‌المللی در حوزه عکاسی، هرساله ویترینی درخور ستایش از آثار عکاسان حرفه‌ای و آماتوری را تدارک می‌بینند که با هنر خود، تصاویری به یادماندنی را جاودانه کرده‌اند. مسابقه عکاس کلوز آپ سال هم از این جمله رقابت‌ها است. در ادامه با مرور برندگان سال گذشته این رقابت با ۷۲۴پرس همراه باشید.

به گزارش ۷۲۴پرس و به نقل از Boredpanda، به‌تازگی برگزارکنندگان رقابت عکاسی عکس کلوز- آپ سال (Close-up Photographer of the Year) موسوم به «CUPOTY»، برندگان چالش سال ۲۰۲۲ خود را اعلام کرد. هیأت داوران این مسابقه شامل داوران متخصصی همچون «سو بیشاپ» (Sue Bishop)، «دیوید میتلند» (David Maitland) و «راس هودینات» (Ross Hoddinott) و همینطور ویرایشگر و عکاس آماتور «نایجل اترتون» (Nigel Atherton) است که از میان تصاویر ارسال شده به این مسابقه، بهترین عکس‌ها را انتخاب کردند که به ویژه به تجلیل از سبک مینیمالیستی می‌پرداختند.

سایه چند مارمولک روی برگهای پهن سبز رنگ-724PRESS.COM

چالش عکاس سال کلوز- آپ در طول ماه نوامبر و خارج از رقابت سالانه عکاس سال برگزار می‌شود و هرساله موضوع متفاوتی را دست مایه کار خود قرار می‌دهد. تریسی کالدر یکی از بنیان‌گذاران این چالش در گفتگویی اعلام کرد که آن‌ها از عکاسان شرکت‌کننده در رقابت امسال خواسته بودند که سوژه خود را در ساده‌ترین شکل ممکن به تصویر کشیده و به بینندگان معرفی کنند.

مطلب مرتبط:  برندگان جوایز مسابقه عکاسی ملی و منطقه ای سونی

آنها اساسا به دنبال  تصاویری بودند که در عین تمیزی، با کمترین عناصر موجود به بیان داستان خود بپردازد. تریسی کالدر در ادامه اشاره می‌کند که آنها از تصاویر دریافتی بسیار خشنود بودند؛ حتی اینکه هر عکاس چگونه سعی کرده است به ساده‌ترین شکل ممکن پیام مد نظر خود را به مخاطب منتقل کند، آن‌ها را شگفت‌زده کرده است.

درادامه با ما در مرور منتخبی از برگزیدگان چالش عکاسی کلوز- آپ سال گذشته میلادی همراه ۷۲۴پرس باشید.

Close-Up-Photographer-of-the-Year-1
Close-Up-Photographer-of-the-Year-10
Close-Up-Photographer-of-the-Year-11
Close-Up-Photographer-of-the-Year-12
Close-Up-Photographer-of-the-Year-13
Close-Up-Photographer-of-the-Year-14
Close-Up-Photographer-of-the-Year-15
Close-Up-Photographer-of-the-Year-16
Close-Up-Photographer-of-the-Year-17
Close-Up-Photographer-of-the-Year-18
Close-Up-Photographer-of-the-Year-19
Close-Up-Photographer-of-the-Year-2
Close-Up-Photographer-of-the-Year-20
Close-Up-Photographer-of-the-Year-21
Close-Up-Photographer-of-the-Year-22
Close-Up-Photographer-of-the-Year-23
Close-Up-Photographer-of-the-Year-24
Close-Up-Photographer-of-the-Year-3
Close-Up-Photographer-of-the-Year-4
Close-Up-Photographer-of-the-Year-5
Close-Up-Photographer-of-the-Year-6
Close-Up-Photographer-of-the-Year-7
Close-Up-Photographer-of-the-Year-8
Close-Up-Photographer-of-the-Year-9

درپایان امیدوارم تماشای این تصاویر برای شما هم جالب توجه بوده باشد. از همراهی شما با ۷۲۴پرس دات کام سپاس‌گذاریم، همچنین مشتاق شنیدن نظرات و دیدگاه‌های شما عزیزان برای بهبود مطالب خود در حوزه‌های گوناگون هستیم. حتما آن‌ها را با ما درمیان بگذارید.