دکوراسیون به سبک ساده و جمع‌وجور یا اصطلاحاً مینیمالیستی، شیوه‌ای است که در دنیای امروز متداول شده و با توجه به آرامش، سادگی و در عین حال جذابیت‌هایی که رنگ‌های متضاد در این سبک دارد، بسیار مفید کاربردی است. در ادامه منزلی با طراحی مینیمیالیستی و رنگ‌های متضاد را از نظر می‌گذرانیم.

دکوراسیون مینیمالیستی (کوچک، ساده، جمع‌وجور) سبک جدید و امروزی است که تدریجاً متداول شده و علاقه‌مندان آن روز به روز بیشتر می‌شود. ویژگی دیگری که با این سبک ترکیب شده، استفاده از طرح‌های طبیعت مثل چوب در کناراستفاده از رنگ‌های ساده و یکنواخت مثل سفید، کرمی یا زرد است که محیط را روشن و ساده می‌کند؛ چیزی که هدف اصلی سبک مینیمالیستی است یعنی سادگی و آرامش. از کاربردهای سبک مینیمالیستی می‌توان به دفاتر کار، اماکن تفریحی و مکان‌هایی برای استراحت و آرامش اشاره کرد.

نمونه‌ای که Sergey Makhno در کیِف اوکراین طراحی کرده، سبک مینیمالیستی دارد؛ ولیکن در برخی نقاط خانه که معمولاً محل تجمع افراد است، از رنگ‌های متضاد استفاده شده تا حس خلاقیت و تکاپوی افراد را تحریک کند. کاناپه‌ی سبز تیره، کف‌پوشی به رنگ سبز ملایم و دیوارهایی ساده و سفید و در نهایت سقفی خاکستری، همه‌چیز ساده و در عین حال رنگارنگ است. به تصاویری از گوشه و کنار این آپارتمان زیبا توجه فرمایید:

10
11
12
13
14
15
16
2
3
4
5
6
7
8
9