مدتی است که فصل زیبا و هزار نقش و نگار پاییز از راه رسیده است؛ فصلی که بی‌شک از نگاه بسیاری به عنوان یکی از زیباترین فصول سال شناخته می‌شود. شاید زمان آن رسیده که ما نیز کمی عطر و بوی پاییز را به فضای داخلی منازل خود اضافه کنیم. با مرور طرح‌هایی در همین رابطه همراه شما خواهیم بود.

اتاق نشیمن شاید یکی از بهترین بخش‌های خانه برای ایجاد یک تغییر و تحول دل‌انگیز باشد. البته نباید اجازه داد چشم‌انداز دلفریب این قسمت، شما را از ایده پردازی برای سایر بخش‌های خانه محروم کند. طرح‌هایی که ما برای شما عزیزان انتخاب کرده‌ایم، در عین زیبایی، به محیط گرمایی دلپذیر می‌بخشند. شاید حتی دوستان و همسایگان با تماشای این تغییر دکوراسیون جالب، وسوسه شده و شما را الگوی خود قرار دهند؛ پس خود را برای شنیدن تحسین و تمجیدها نیز آماده کنید.

اما چگونه می‌توان به فضای داخلی خانه، رنگی از پاییز بخشید؟ واقعیت این است که فصل پاییز یکی از زیباترین اوقات سال است. اگرچه بهار به خاطر آن سبزی باطراوت حاکم بر طبیعت، رویایی و افسون کننده است، اما باید بپذیریم که رنگ‌ها در فصل خزان با شدت و درخشش بیشتری به خودنمایی می‌پردازند و البته طیف نارنجی، رنگ غالب این فصل است که شاید بارزترین نمودش همان لباس طلایی رنگ و باشکوهی است که درختان پاییزی به تن کرده‌اند.

پس به همین مناسبت، افزودن این رنگ به فضای داخلی، اولین و مهم‌ترین گامی است که می‌توان برای ایجاد یک فضای شاد و رویایی برداشت. از این رنگ برای تزئین محیط استفاده کنید؛ چیزهایی مثل رنگ پرده، کوسن یا حتی فرش و قالیچه انتخاب‌هایی ایده‌آل به نظر می‌رسند. البته استفاده از وسایل دکوری چوبی هم ایده‌ی خوبی است؛ چرا که چوب نه تنها در مقام هیزم گرما بخش خانه‌ی شما خواهد بود، بلکه آراستگی کاملی به فضای اتاق نشین شما می‌بخشد. استفاده از میوه و سبزیجات پاییزی هم راهکار دیگری برای این تغییر است. دقت کرده‌اید که میوه‌های این فصل هم با این تغییر و تحول رنگی همراه هستند؟ و شاید کدو تنبل یکی از بهترین انتخاب‌ها باشد.

به این تصاویر توجه کنید، شاید برای شما نیز الهام بخش بودند.

traditional-living-room-1
traditional-living-room-10
traditional-living-room-11
traditional-living-room-2
traditional-living-room-3
traditional-living-room-4
traditional-living-room-5
traditional-living-room-6
traditional-living-room-7
traditional-living-room-8
traditional-living-room-9

 خب اگر این چشم‌انداز جدید توجه شما را هم به خود جلب کرده است، شاید وقت آن است که آستین‌ها را بالا زده و ایده‌های خود را به مرحله‌ی اجرا درآورید. فراموش نکنید مدت زیادی تا پایان فصل پر سحر و افسون پاییز باقی نمانده است؛ پس زودتر دست به کار شوید.