استفاده خلاقانه از مواد بی استفاده و به اصطلاح بازیافتی، هم گامی مثبت در حفظ محیط زیست است و هم تازگی و طراوت دیگری به وادی هنر می‌بخشد. این همان کاری است که هنرمند خوش ذوقی از ایالت مینه‌سوتای آمریکا به انجام آن مشغول است.

«برایان وسترن» (Brian Western) یک شیشه‌گر و هنرمند خوش ذوق آمریکایی است که از قضا عاشق ساخت چیزهای جالب از مواد بازیافتی به ویژه شیشه‌های نوشیدنی است. به همین خاطر این هنرمند دست به کار شده و با استفاده از شیشه‌های رنگارنگ، برگ‌های زیبایی ساخته است. او از انواع بطری‌های شیشه‌ای نوشیدنی برای ساخت این برگ‌ها استفاده کرده است.

حتی شیشه‌های آنتیک نوشیدنی‌های آلمانی نیز جایی را در میان آثار خلق شده توسط این هنرمند به خود اختصاص داده‌اند. او به جز برگ، به سراغ خلق چیزهای جالبی دیگری نیز رفته و حیوانات، ماهی و حشرات را نیز با همین شیوه بازآفرینی کرده است. محصولات جالبی همچون زنبور عسل، سنجاب، لاک پشت، جوجه و حتی سنجاقک نیز درست با همین شیوه ساخته شده‌اند.

اما ظاهرا خلاقیت او انتهایی ندارد؛ چرا که در ادامه او به سراغ دنیای بدلیجات رنگارنگ آمده و مجموعه‌ای جالب از گوشواره، دستبند و البته گردنبندهای مزین به شیشه‌های رنگی در اشکال مختلف را آماده کرده و آنها را برای فروش در سایت "Etsy" ارائه کرده است.

از شما دعوت می‌کنم به تماشای این برگ‌های رنگارنگ و بامزه بنشینید که از شیشه‌هایی ساخته شده‌اند که ممکن بود به عنوان زباله به راحتی به دور انداخته شوند.

glass-1
glass-10
glass-11
glass-12
glass-13
glass-2
glass-3
glass-4
glass-5
glass-6
glass-7
glass-8
glass-9

 شما چه ایده‌هایی برای استفاده مجدد از مواد بازیافتی در ذهن دارید؟