عالم طراحی حال و هوای دلپذیری دارد؛ ساخت یک چیز نو با ایده‌های نو هر ذهن فعال و پویایی را به چالش کشیده و آن را در مسیر رشد و پیشرفت به حرکت وا می‌دارد. در این میان عنصر خلاقیت، این دنیا را به مراتب زیباتر می‌کند. یک ذهن خلاق راه حل‌های بهتری برای مشکلات پیدا کرده و چیزهای جالب‌تری را به وجود می‌آورد.

در سال ۲۰۱۳ طراح کره‌ای «جئونگ سئونگ‌بین» (Jeong Seungbin) که در لابراتوار «دیلی لایف» (Daily Life) مشغول به کار است، ایده‌ای جالب توجه را در عالم گل و گیاه به مرحله‌ی اجرا درآورد. «گلدان بارانی» (Rainy Pot) محصول ذهن خلاق این طراح است که به واسطه سطحی ابرمانند و یک فیلتر، آب را به شکل قطرات کوچک باران بر سر گل و گیاه خانگی شما می‌ریزد.

این محفظه ابری شکل می‌تواند تا حدود ۸۰ میلی‌لیتر آب را در خود ذخیره کند و البته خود گلدان هم به گونه‌ای طراحی شده که آب اضافه از آن خارج شده و در نتیجه از مشکلاتی همچون خراب شدن گیاه به خاطر آبیاری بیش از اندازه در امان است؛ بدین صورت گل‌ها و گیاهان بدون هیچ زحمتی همیشه به میزان مورد نیاز خود آب دریافت می‌کنند.

 

این گلدان هم خیلی زیبا و جالب توجه طراحی شده و هم آب دادن به گل و گیاه را به فعالیتی مفرح تبدیل کرده است. ایده‌هایی از این دست ممکن است به ذهن هر کدام از ما خطور کند، اما مهم آن است که آستین همت بالا زده و ایده‌های ذهنی خود را به مرحله‌ی اجرا دربیاوریم.

امیدوارم از مطالعه‌ی این مطلب لذت برده باشید. خلاقیت‌های خود را با ما نیز در میان بگذارید.