• بیماری

  تشخیص و درمان بیماری انسان بوسیله حسگر پوشیدنی

  محققان با استفاده از یک حسگر پوشیدنی جدید که عرق انسان را جمع آوری کرده و ترکیبات مولکولی آن، مانند یون‌های کلرید و گلوکز را اندازه گیری می‌کند، موفق به تشخیص بیماری‌های انسان شدند.

 • آگاهی جنسی به کودکان

  ظرافت‌های آگاهی دادن به کودکان در مورد امور جنسی

  مسئله‌ی آموزش حریم خصوصی کودکان و آگاهی دادن به آن‌ها در این زمینه، نیازمند دانستن شگردها و تکنیک‌های خاصی است تا ضمن متوجه ساختن کودک، او را نترسانیم و نسبت به اندام خودش، بدبین نکنیم.

 • گذرنامه

  رفع ممنوع الخروجی زوجه در شرایط اضطرار امکان پذیر است؟

  رفع ممنوع الخروجی با توجه به مقررات قسمت اول بند 3 ماده 18 قانون گذرنامه و نظریه شماره 1728/7-18/3/73 اداره حقوقی قوه قضاییه با احراز اضطرار  توسط دادستان امکان پذیر است.

 • کودکان

  استفاده روزانه ۷۵ درصد از کودکان از لوازم الکترونیک/ تحریک بیش ازحد مغز عارضه بارز کمبود خواب

  ۷۵ درصد از کودکان به صورت روزانه از لوازم الکترونیک با صفحه نمایش‌های لمسی استفاده می‌کنند.

 • رهایی از جوش های سرسیاه و سرسفید

  با این ۹ راهکار خانگی از شر جوش‌های سر سیاه و سرسفید راحت شوید

  پوست روشن و زیبا یکی از لازمه‌های زیبایی ظاهری یک فرد است. یک راهکار مطمئن برای داشتن یک پوست سالم و ایده آل، مراقبت روزانه از آن است. در این مطلب به معرفی راهکارهای خانگی ساده‌ای پرداخته‌ایم که به شما کمک می‌کند تا جوش‌های سرسیاه و سرسفید را از بینی و صورت خود پاکسازی کرده و جذابیت بیشتری به پوست خود بدهید.

 • بیکاری

  پیداکردن شغل کابوس جوانان ایرانی/ وجود سه میلیون بیکار در ایران

  نزدیک به ۳ میلیون بیکار در کشور وجود دارد و این در حالیست که در بازار کساد کار، وزیر جنجالی و ۲۱ مدیر وزارتخانه‌اش در شرکت‌های خصوصی عضویت غیرقانونی دارند.

 • اشتباهات تربیتی والدین

  ۱۰ اشتباه تربیتی مرسوم در بین والدین

  خیلی از پدر و ماد‌ر‌های امروزی این گله را دارند که در گذشته پدر و مادرشان اصول تربیتی درستی برای رفتار با آن‌ها نداشته‌اند و خیلی از خطاهای تربیتی در مورد آنان انجام شده ‌است؛ اما آیا این بهانه توجیه خوبی است برای این‌که ما همان اشتباهات را دوباره انجام دهیم؟

 • انواع افسردگی

  انواع افسردگی‌ ها را بشناسید

  افسردگی از جمله اختلالات روحی است که می‌تواند عملکرد فرد را به شدت ضعیف کند و کیفیت زندگی او را تا حد قابل توجهی کاهش دهد. این بیماری روحی مانند بیماری‌های جسمی انواع مختلف دارد که در این مقاله به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • گل بازی کودکان

  گِل بازی، ضرورتی که باید آن را احیا کنیم

  گل ‏بازی یكی از نیازهای بنیادی و اساسی هر كودك است. والدین به دلیل كثیف شدن لباس‌‏ها یا امکان بیماری و سرایت آلودگی، از گل‌ بازی کودکان‌شان جلوگیری می‌کنند؛ ولی این یک اشتباه بزرگ در مسیر رشد و یادگیری کودک است.

 • رهایی از موخوره

  ۹ درمان خانگی سریع برای رهایی از موخوره

  چگونه به سرعت از شر موخوره‌ها رها شویم؟ زمانی که موهای شما دچار موخوره می‌شود، مهم است جواب این سوال را بدانید. خیلی مشکل است آن طور که انتظار دارید موهایتان حالت بگیرد، اما اگر مراقبت‌های لازم را بلد نباشید، سر موهایتان به دو شاخه تبدیل می‌شود و اصطلاحا موخوره می‌گیرد.

 • ناباروری

  کیست سینه و سرطان درکمین فروشندگان تخمک

  مصرف داروهای باروری باعث تغییر خلق و خوی فرد می‌شود و انواع بیماری‌ها همچون کیست سینه و سرطان نیز در کمین فرد قرار دارد.

 • فیلم هایی که هر زنی باید تماشا کند

  ۱۷ فیلمی که هر زنی باید تماشا کند

  دیدن بعضی از فیلم‌ها ذهن شما را به طور طولانی مدت مشغول می‌کند. در حالی که بعضی از آن‌ها را یک بار می‌بینید و بدون هیچ درگیری ذهنی فراموش می‌کنید. در این میان فیلم‌هایی وجود دارد که تماشای آن‌ها به مخاطبان زن بیشتر توصیه می‌شود چرا که همانند زنان ساختاری چندوجهی و غیر قابل پیش بینی دارند.

 • مشکل شهرداری تهران با زن های جامعه چیست؟

  چند سالی است که شهرداری تهران به منظور بهبود فرهنگ و ترویج آگاهی جامعه بنرهای تبلیغاتی مختلفی در سطح شهر برپا می‌کند که بعضی از آن‌ها مورد اعتراض واقع شده است.

 • خصوصیات ژنتیکی

  ۱۰ ویژگی عجیب که از پدر و مادر به ارث می‌‌برید

  ممکن است چشمان قهوه‌ای رنگ شما به مادرتان رفته باشد و قد بلندی‌تان هم از سمت پدر باشد. تمام فیزیک بدن ما از ژن‌های پدر و مادر کپی برداری شده است. اما آیا موارد دیگری هم هستند که مربوط به ژن‌های پیشینیان ما باشند؟

 • کوتاه کردن مو

  با دیدن این نشانه‌ها موهای خود را کوتاه کنید

   چنانچه عاشق موهای بلند خود هستید امیدوار هستیم که هیچ گاه به مصیبت کوتاه کردن آن‌ها دچار نشوید! به هر حال، گاهی برای سلامت و تقویت موهای خود لازم است که دل به دریا بزنید و موهای خود را کوتاه کنید.

 • سندروم خاک برسری

  سندرم خاک برسری یا وابستگی ناسالم

  زن یا مردی که بارها شاهد آزار و اذیت‌های همسرش است و همسرش مرتب او را تحقیر کرده و به او توهین می‌کند، باز اصرار دارد که با همسرش زندگی کند؛ زیرا حس می‌کند بدون او نابود می‌شود.

 • شخصیت شناسی از مدل ابروها

  شخصیت شناسی از مدل ابروها

  اگر چشم‌ها دریچه‌هایی به روح ما باشد، پس ابروها قاب‌های این دریچه‌ها هستند. بنابراین آن‌ها هم می‌توانند موارد زیادی از نوع شخصیت شما را بازگو کنند.

 • فالگیر

  شبکه های مجازی مقصد جدید فالگیرها/ توسل به خرافات برای گریز از آینده

  هنوز عده ای زودباور و ساده اندیش در جامعه هستند که به خاطر ترس و گریز از آینده به سمت و سوی خرافات می‌روند و با متوسل شدن به فالگیر، رمال، طلسم می‌خواهند مشکلات خود را حل کنند یا از آینده‌ با خبر شوند تا کمتر احساس نگرانی و اضطراب داشته باشند.

 • زیبایی بدون آرایش

  ۱۰ ترفند ساده برای بی‌نیازی از آرایش

  ظاهر طبیعی همیشه طرفدار داشته است. امروزه، خیلی از دختران زمان زیادی را صرف آرایش کردن می‌کنند تا در نهایت به چهره‌ای تبدیل شوند که با خود واقعی‌شان فاصله دارد. در صورتی که با انجام بعضی از کارهای ساده می‌توان بدون نیاز به آرایش، چهره‌ی مطلوبی را برای خود رقم زد.

 • علت مجرد بودن دختران

  چرا دختران ما مجرد می‌مانند؟

  در کنار عوامل زیادی که به ازدواج دیرهنگام دختران ختم می‌شود، تاثیر خانواده در این ازدواج‌ها چندان به چشم نمی‌آید؛ در صورتی‌ که تغییر سبک زندگی و روابط خانوادگی و نوع خانواده‌ای که ما درآن زندگی می‌کنیم در نوع ازدواج ما تاثیر بسزایی دارد.

 • مقابله با افکار منفی

  با این ۱۰ راهکار افکار سمی را از خود دور کنید

  حمل افکار منفی علاوه بر اینکه آرامش و طراوت و شادمانی را از زندگی ما سلب می‌کند، باعث فرسایش تن و بروز انواع بیماری‌های روان‌تنی در ما می‌شود. کمابیش در مضرات این افکار شنیده و دانسته‌ایم؛ اما چگونه این افکار را از خود دور کنیم؟

 • عدم رغبت به ازدواج

  چرا جوانان امروزی تمایلی به ازدواج ندارند؟

  بیشتر از این‌که تمایل به ازدواج وجود نداشته باشد امکانات و حمایت‌های لازم برای ازدواج کردن وجود ندارد؛ اما بخشی از ازدواج‌هایی که انجام نمی پذیرد دلیلش بی رغبتی و بی انگیزگی جوانان برای ازدواج است نه نداشتن امکانات ازدواج که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • هنرمند

  کریمی و علیدوستی در فهرست زیباترین زنان جهان

  امسال برای اولین بار نام دو بازیگر ۴۵ ساله و ۳۳ ساله جذاب، زیبا و سرشناس ایرانی در لیست بازیگران زیبای زن جهان قرار گرفت.

 • تفاوت های زنان و مردان

  ۱۳ کاری که مردان و زنان به شکل متفاوت انجام می‌دهند

  درباره‌ی تفاوت‌های فکری مردها وزن‌ها زیاد صحبت شده است. در این مطلب به بیان تفاوت‌هایی می‌پردازیم که در عملکرد هر دوی آن‌ها وجود دارد و شاید در زندگی روزمره کم‌تر به آن‌ها توجه کرده‌ایم.

 • آموزش: قاتل خلاقیت

  سیستم آموزشی: قاتلی که خلاقیت‌های ما را می‌کشد

  زمانی با کمبود دانش در جوامع مواجه بودیم و افراد کمی در موسسات آکادمیک آموزش لازم را دیده بودند. اما امروزه تحصیل کرده‌های زیادی داریم، اما جای خالی خلاقیت در میان این قشر به شدت به چشم می‌خورد.

 • حل تکالیف نوروزی

  حل تکالیف نوروزی انگیزه مجرمان سایبری!

  پلیش فتا درباره شگرد جدید مجرمان سایبری با اخاذی از نوجوانان و کودکان تحت عنوان «تکالیف نوروزی شما را حل می‌کنیم»  یا «در حل مشق‌های نوروزی در کنار شما هستیم» هشدار داد.

 • تامین اجتماعی

  شرایط پرداخت کمک هزینه ازدواج به بیمه شدگان تامین اجتماعی

  پرداخت کمک هزینه ازدواج به بیمه شدگان یکی از تعهدات کوتاه مدت قانونی تامین اجتماعی است که در ماده ۸۵ به آن اشاره شده است.

 • تصادف

  ایمن‌ترین مکان برای کودک صندلی عقب خودرو است/ کودکان را قربانی سهل انگاری نکنیم

  احتمالی تصادف در سفرهای درون شهری و مسافرت وجود دارد و کودکان در مقابل سوانح رانندگی بسیار آسیب پذیرند؛ بنابراین برای ایمنی فرزند خود بر اجرای قواعد ایمنی تاکید کرده و با سهل انگاری آنان را قربانی نکنید.

 • مسئولیت پذیری کودکان

  فرزندان خود را مسئولیت‌ پذیر پرورش دهیم

  وظیفه شناسی و مسئولیت‌پذیری از ویژگی‌های اکتسابی ما در طول زندگی است که بخش زیادی از آن در کودکی  نهادینه می‌شود و این دو ویژگی نقش فعالی در پیشرفت‌ها و موفقیت‌های ما دارد.

 • عربستان

  تشویق به تعدد زوجات در عربستان/ سه زن بگیر، یکی هدیه ببر!؟

  این روزها آنقدر خبرهای عجیبی به گوشمان می رسد که دیگر از شنیدن هیچکدام از آنها تعجبی نمی کنیم، «سه زن بگیر ، یکی هدیه ببر» در عربستان هم یکی از همان خبرهاست.

۷۲۴

پایگاه اطلاع رسانی تخصصی ۷۲۴

پوشش تازه ترین اخبار و مقالات حوزه‌های مختلف ایران و جهان در ۲۴ ساعت شبانه روز و هفت روز هفته

آمار

ما 9833 مهمان و 3 عضو آنلاین داریم

کاربران
25
مطالب
4927
بالا