• نجات مغز از سر و صدا

  چرا باید مغز خود را از سر و صدا نجات دهیم؟

  خیلی مواقع پیش می‌آید که با شنیدن صدای اعلان‌های گوشی، زنگ تلفن، صدای یک همکار یا هر عامل دیگری تمرکز ما به هم خورده و کار ما دچار وقفه شود. در محیط غیر کاری هم این مسائل وجود دارد و دائم تکرار می‌شود. در حالی که این موضوع می‌تواند بر روی مغز ما تاثیرات منفی ایجاد کند.

 • خلاقیت

  چگونه خلاقیت مادرزادی خود را برگردانیم؟

  خیلی از انسان‌ها می‌خواهند خلاق‌تر باشند. اما خیلی از آن‌ها بر این باور هستند که خلاقیت یک استعداد خدادادی است و آموختنی نیست. برای درک این حقیقت، دانشمندان آزمایشاتی انجام دادند که نتیجه‌ی آن عجیب و در عین حال دلگرم کننده بود.

 • مواجهه با افراد منفی

  ۱۰ روش هوشمندانه برای مواجهه با افراد منفی

  بعضی از افراد منفی متوجه نیستند که جو پیرامون خود را مسموم می‌کنند و عده‌ای از آن‌ها هم از این موضوع احساس رضایت دارند! در هر صورت، کار آن‌ها پیچیده کردن شرایط و ایجاد استرس است.

 • شغل های مسافرتی

  ۹ شغلی که می‌توانید در زمان سفر داشته باشید

  در هنگام سفر به بعضی کشورهای خارجی، می‌توان در حین سیر و سیاحت با انجام بعضی کارها هزینه‌ی بخشی از سفر را تامین کرد. در این مطلب به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

 • تیپ شخصیتی B

  ۹ واقعیتی که باید در مورد اشخاص تیپ B بدانید

  دقت کرده‌اید که بعضی افراد با هیاهو و سر و صدا کار می‌کنند؟ در نگاه اول تحسین‌برانگیز هستند و اشخاص با هدف و برنامه‌ای به نظر می‌آیند اما افراد دیگری هستند که عملکردشان این طور نیست. با آن‌ها هم آشنا شوید! شاید خودتان هم جزو این دسته باشید.

 • استخدام در صندوق بازنشستگی کشور

  شرایط آزمون استخدامی در صندوق بازنشتگی کشور

  صندوق بازنشستگی کشوری در نظر دارد که در سال آینده، ۱۰۰ نیرو را از طریق آزمون استخدامی جذب کند.

 • بازاریابی زنان

  وضعیت بازاریابی زنان در کشور ما چگونه است؟

  این روزها شرکت‌هایی که محصولی تولید یا وارد می‌کنند برای کسب درآمد به نیرویی نیاز دارند تا آن را بفروشند. در این میان شرکت‌ها تمایل دارند تا نیروی فروش بازاریاب خود را از بین زنان انتخاب کنند.

 • قانون 5 ساعت

  با «قانون ۵ ساعت»، از یک فرد معمولی به فردی موفق تبدیل شوید

  هر روز را پس از روز دیگر به سخت کار کردن مشغول هستید اما هیچ بهبود طولانی مدتی را در خود احساس نمی‌کنید. حس می‌کنید در سطح فعلی خود گیر افتاده‌اید و قادر به هیچ‌گونه پیشرفتی نیستید. دوستان و همکلاسی‌هایتان را می‌بینید که کارشان را پیش می‌برند و ارتقا می‌یابند و شما تعجب می‌کنید که چه فرقی بین من و آن‌ها است!اگر چنین حسی دارید لازم است که «قانون ۵ ساعت» را شروع کنید.

 • افراد موفق

  ۴ عادت افرادی که یک سر و گردن از دیگران موفق‌تر هستند

  اکثر ما در پیرامون خود دوستان یا آشنایانی را داریم که نسبت به ما و دیگران عملکرد درخشان‌تری در بعضی ابعاد زندگی خود داشته‌اند. در این مطلب به بررسی علت موفقیت آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 • تغییرات ناگهانی

  چرا تغییر و تحولات ناگهانی شکست می‌خورند؟

  چند بار در زندگی خود تصمیم گرفته‌اید که متحول شوید و تغییراتی را ایجاد کنید، اما موفق نشده‌اید و این روند ادامه پیدا نکرده است؟ در این مطلب به بیان یکی از دلایل مهم این ناکامی اشاره کرده‌ایم.

 • تفکر منفی

  جلوی افکار منفی ذهن خود را بگیرید/ تاثیر مکالمه درونی منفی بر فرد

  افکار مثبت و منفی و صحبت کردن فرد با خود در چارچوب ذهنی خود همگی بر روی کارآفرینی، زندگی و پیشرفت کاری تاثیرات زیادی دارند و از این رو افراد باید پیوسته مواظب افکار خود در زندگی باشند.

 • پر درآمد ترین مشاغل

  با پردرآمدترین مشاغل سال ۲۰۱۶ آشنا شوید

  در این مطلب به معرفی فهرستی پرداخته‌ایم که ۱۰ شغل نخست دنیا از نظر درآمد را معرفی می‌کند. این مشاغل مربوط به صنایع مختلف بوده و میانگین درآمد سالانه‌ی صاحبان آن‌ها برآورد شده است.

 • رزومه شکست ها

  رزومه شکست‌ های این استاد دانشگاه پرینستون، به شما احساس خوبی خواهد داد

  یک استاد دانشگاه پرینستون در اقدامی جالب رزومه‌ای از شکست‌های خود را فراهم کرده است. نگاه کردن به این رزومه می‌تواند امیدبخش افرادی باشد که در مسیری قدم برمی‌دارند و اوضاع همواره طبق مراد آن‌ها پیش نمی‌رود.

 • درآمد شغلی بالا

  ۱۰ کشور با بالاترین درآمد شغلی

  تا به حال این سوال برای شما ایجاد شده است که نیروی کار کدام کشور بالاترین حقوق و دستمزد را دریافت می‌کنند؟ در ادامه‌ی این مطلب به معرفی کشورهایی می‌پردازیم که کارکنان آن‌ها بالاترین سطح درآمد را نسبت به سایر کشورها دارند.

 • الگوهای رفتاری در مذاکره

  با الگوهای رفتاری مذاکره در افراد آشنا شوید

  موقعیت‌های زیادی در زندگی وجود دارد که ما را به مذاکره وادار می‌کند. مذاکره لزوما نشستن پشت یک میز کنفرانس با لباس رسمی نیست. گاهی اوقات در ساده‌ترین موارد نیاز به مذاکره داریم. در این مطلب به بیان صحبت‌های محمدرضا شعبانعلی، مدرس حوزه‌ی مذاکره پرداخته‌ایم.

 • سخنرانی

  ۱۴ اشتباه در سخنرانی که شما نمی‌خواهید مرتکب آن‌ها شوید + راهکارها

  ترس از صحبت کردن در یک جمع، امروزه یکی از مهم‌ترین ترس‌ها در بین جوامع و خصوصاآمریکایی‌ها است. در ادامه مطلب به طرح مهمترین اشتباهات در سخنرانی و راهکارهایی برای جلوگیری و رفع این ایرادات می‌پردازیم.

 • حس کار نداشتن

  چگونه خود را به مجبور به انجام کارهای غیر دل خواه اما ضروری کنیم؟

  کارهای ناتمام و ضروری مشکلی نیست که فقط گریبانگیر عده‌ی محدودی باشد و متاسفانه اکثر ما با آن سر و کار داریم. در این مطلب به معرفی سه راهکار واقع‌گرایانه می‌پردازیم که پیشنهاد می‌دهند چطور کارهایی که دوست نداریم را به پایان برسانیم.

 • به خاطر سپردن مطالب

  چگونگی ۹۰ درصد مطالب را به خاطر بسپاریم؟

  روزانه با انبوهی از اطلاعات سر و کار داریم که بعضی از آن‌ها را به علت ضرورت یا علاقمندی می‌خواهیم به خاطر بسپاریم. در این مطلب به چگونگی تحقق این موضوع می‌پردازیم.

 • ثروتمند نبودن

  ۱۰ دلیل برای این که ثروتمند نیستیم؟

  همه‌ی ما دوست داریم ثروتمند شویم؛ اما خیلی از ما به این خواسته نمی‌رسیم. در این مطلب به بررسی ۱۰ نکته‌ای که ما را از ثروتمند شدن باز می‌دارد پرداخته‌ایم.

 • تیپ های کاری

  ۱۴ تیپ رفتاری در محیط کار؛ شما کدام یک هستید؟

  در یک محیط کاری، طبیعی است که افراد رفتارهای متفاوتی با یکدیگر نشان دهند. اما بعضی رفتارها به حدی مرسوم هستند که می‌توان آن‌ها را در گروه‌های مختلف دسته‌بندی کرد. در این مطلب به معرفی این رفتارها می‌پردازیم.

 • بازاریابی

  بازاریابی: شغلی که خیلی‌ها دوستش ندارند

  بازاریابی یکی از مشاغل مورد تقاضای کارفرمایان است که استقبال چندانی از آن نمی‌شود. افرادی در این شغل موفق می‌شوند و می‌توانند آن را به عنوان حرفه‌‌ی دایم ادامه دهند و در مقابل افرادی دیگر با آن کنار نمی‌آیند.

 • کارگر

  دولتی ها همچنان بر طبل ناساز می‌کوبند/ سرمایه داران به دنبال از بین رفتن حمایت‌های روی کاغذ

  دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی با بیان اینکه دولتی‌ها و سرمایه داران به دنبال این هستند تا هیچ مستمسک قانونی برای اعتراض وحق طلبی باقی نگذارند، گفت: «آقایان غافل از این هستند که مرجع بالاتر از قانون کار، قانون اساسی است که اگر دولتی‌ها همچنان برطبل ناساز بکوبند تجمعی بزرگ کارگری رخ می‌دهد».

 • مکاتبات کاری

  این ۱۲ نکته را برای بهبود مکاتبات کاری فراموش نکنید

  نوشتن مهارتی است که فقط محدود به عرصه‌ی نویسندگی نمی‌شود بلکه در زمینه‌ی کسب و کار و پیش‌برد بسیاری از اهداف باید از این ابزار استفاده کرد. در این مطلب به معرفی نکاتی جهت بهبود مکاتبات کاری خواهیم پرداخت.

 • فریلنسری

  با رعایت این نکات، فریلنسر موفق تری شوید

  فریلنسری یکی از سبک‌های شغلی جدید است که به علت آزادی‌های عملی که دارد بین افراد زیادی محبوبیت پیدا کرده است. با این حال چالش‌هایی در انتخاب این شیوه‌ی کاری وجود دارد که می‌تواند کارآیی لازم را برای افراد رقم نزند.

 • شرکت های شاد

  شرکت هایی که شادترین فضای کاری را دارند

  یک محیط کاری پویا، بدون استرس و انعطاف‌پذیر آرزوی هر شخصی می‌تواند باشد. جدا از بحث درآمد و مزایای جانبی، افراد تمایل دارند تا در کار خود احساس رشد و معنا کنند. در این میان شرکت‌هایی هستند که توانسته‌اند اید‌ه‌آل‌های افراد را در این خصوص عملی کنند.

 • قانون 80/20

  با به کاری گیری قانون ۸۰/۲۰ دیگر از کمبود وقت شکایت نخواهید کرد

  سبک زندگی امروز جوامع به شکلی پیش می‌رود که روز به روز بر اهمیت موضوع زمان‌بندی یا مدیریت زمان افزوده می‌شود. قانون ۸۰/۲۰ به افراد کمک می‌کند تا توانمندی بالاتری در اولویت‌بندی امور زندگی خود پیدا کنند.

 • موفقیت

  چگونه می توان از بیشتر افراد موفق تر بود؟

  موفقیت را می‌توان یک هدف همگانی تلقی کرد؛ هر چند که  اکثر افراد در مسیر خود برای رسیدن به آن، متفاوت عمل می‌کنند. با وجود تنوع مسیرها، اصول ثابتی برقرر است که با رعایت آن‌ها می‌توان از تلاش‌های خود پاسخ گرفت.

 • بازاریابی شبکه ای

  بازاریابی شبکه‌ای: باز هم همان داستان‌های تکراری

  مدتی است که بازاریابی شبکه ای با ظاهری قانونی در کشور ما شروع به فعالیت کرده است و جوانان زیادی هم با رویای کسب درآمد و رسیدن به ثروت رویایی جذب آن می‌شوند.

 • مذاکره

  این تصورات را درباره مذاکره دور بیاندازیم

  مذاکره مانند هر کار اصولی دیگری، بایدها و نبایدهای خاص خود را دارد که رعایت یا عدم توجه به آن‌ها می‌تواند نتیجه‌ی مطلوب یا ناخوشایندی را برای‌مان رقم بزند.

 • مصاحبه کاری

  ۱۲ موردی که نباید در مصاحبه شغلی بگویید

  جلسه‌ی گفتگو در مصاحبه‌ی شغلی یکی از چالشی‌ترین لحظه‌های زندگی افراد است که باید سعی کنند خود را به بهترین شکل موجود معرفی کنند و تصویر بدی از خود در ذهن مصاحبه‌گر بر جای نگذارند.

در همین رابطه بخوانید:

۷۲۴

پایگاه اطلاع رسانی تخصصی ۷۲۴

پوشش تازه ترین اخبار و مقالات حوزه‌های مختلف ایران و جهان در ۲۴ ساعت شبانه روز و هفت روز هفته

آمار

ما 5211 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کاربران
23
مطالب
4291
بالا