پرداخت مالیات

مشاغل مشمول پرداخت مالیات

مالیات یکی از درامد‌های دولت برای تامین مخارج سالیانه است که از صاحبان مشاغل و اشخاص دارای درآمد دریافت می‌شود. برای آشنایی با جزئیات کامل مشمولین مالیات و نحوه محاسبه و پرداخت آن، با ۷۲۴ پرس همراه شوید.

پاپی زاده

کاهش چشمگیر موجودی ذخایر استراتژیک کشور/ نیاز به واردات ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تن برنج

پاپی زاده از کاهش چشمگیر، موجودی ذخایر استراتژیک کشور خبر داد و افزود: «تنها در زمینه برنج نیاز به ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تن برنج وارداتی به عنوان ذخیره استراتژیک داریم».

قوامی

قوامی: شرکت‌هایی در مناقصه وزارت نفت برنده شدند،این کاره نیستند/ شفاف سازی دست های پشت پرده در برگزاری مناقصه

نماینده مردم اسفراین در مجلس بابیان اینکه دیوان محاسبات و سازمان بازرسی باید به مناقصه برگزارشده وزارت نفت ورود کنند، گفت: «باید این موضوع شفاف سازی شود».

چک

وجود ۱۲۷ هزار میلیارد ریال چک برگشتی در ایران/ بی اعتمادی، هدیه چک برگشتی‌ به اقتصاد کشور

پس از وعده رئیس‌کل بانک مرکزی پیرامون اعلام آمارچک های برگشتی پیش از انتخابات، بالاخره این آمار ۲۰ روز بعد از آن منتشر شد.

سانفرانسیسکو

گرانترین شهرهای جهان برای اجاره نشینی

 هزینه‌ای که یک فرد باید برای اجاره خانه‌های آپارتمانی در کشورهای مختلف جهان بپردازد از بازه متنوع و گسترده‌ای برخوردار است؛ در ادامه گران ترین شهرهای جهان برای اجاره نشینی معرفی می‌شود.

پرواز

پروازهای ارزان داخل ایران

اگر قصد سفر با هواپیما را دارید، برخی از شهرهای ایران به صرفه‌ترین مقاصد برای صرفه‌جویی در هزینه‌های شما هستند.

میوه

افزایش ۳۷.۵ درصدی قیمت میوه نسبت به مدت مشابه سال گذشته

بر اساس گزارش بانک مرکزی در هفته پایانی اردیبهشت امسال ، قیمت انواع میوه نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش چشم گیری داشته است.

زرشک

درآمد ۲ میلیون و ۲۴۸ هزار دلاری کشور ازصادرات زرشک/ صادرات زرشک ایرانی به ۳۱ کشور جهان/ آلمان بزرگترین مقصد زرشک تازه صادراتی

در سال گذشته زرشک ایران به ۳۱ کشورجهان صادر شد که ارزش ریالی آن، مبلغی بالغ بر ۷ میلیارد و ۷۶ میلیون و ۳۹۸ هزار و ۵۶۷ تومان بوده است.

گوشت قرمز

افزایش ۶۴ درصدی قیمت گوشت قرمز در دولت یازدهم/ نرخ هر کیلو دام زنده تحت تأثیر رشد سالانه نرخ تورم

گوشت قرمز یکی از کالاهای اصلی سبد غذایی خانواده‌ها به شمار می‌رود که قیمت آن از ۴ سال گذشته تاکنون رشد بسیارچشم گیری داشته و علل اصلی این افزایش قیمت را می‌توان عماملی نظیر نوسانات، سودجویی دلالان، عاملین سطح فروشگاه‌ها و قصابان عنوان کرد.

اقتصاد

ملموس نبودن رشد‌ اقتصاد‌ی ۸.۹ د‌رصد‌ی کشور برای مردم/ تداوم رکود بخش مسکن/ بار اقتصاد کشور روی دوش صنعت نفت

رشد اقتصادی کشور در سال گذشته توسط مرکز پژوهش های مجلس ۸.۹ درصد برآورد شده که این رشد بیشتر به دلیل افزایش درآمدهای نفتی توانست د‌ر مسیر مثبتی قرار بگیرد.

دستگیری

دستگیری اختلاسگر ۳۹ ساله ایرانی در ایروان/کلاه بردار بین المللی ایرانی بازدداشت شد

اختلاسگر معروف ایرانی پس ازمدت‌ها تعقیب ،توسط پلیس اینترپل در پایتخت ارمنستان دستگیر شد.

کاظم جلالی

جلالی: روحانی بدون حتی یک وعده پوپولیستی پیروز شد/ مثبت شدن تراز اقتصادی ایران برای اولین بار

جلالی با اشاره به اینکه تراز اقتصادی کشور طی دو سال گذشته برای اولین بار مثبت شد، افزود: «طبق اعلام رئیس‌جمهور این امر می‌تواند به ۲۵درصد نیز افزایش یابد».

خرما

خرما ۲۰ هزار تومان شد/ انتقاد دبیر انجمن خرما ازحضور دلالان در بازار این محصول

دبیر انجمن خرما از حضور دلالان در بازار این محصول که باعث آسیب رسیدن به ۳ میلیون کشاورز شده انتقاد کرد وافزود: «متاسفانه برای این محصول هیچ نوع تنظیم بازاری وجود ندارد».

مجلس

از ماراتن ۴۲ روزه دولت برای انتخاب کابینه جدید تا ادامه سهم خواهی های مردان اقتصادی

مهران ابراهیمیان در یادداشت خود اظهارات رئیس‌جمهوری درخصوص ترمیم کابینه را به آغاز نوعی ماراتن ۴۲ روزه‌ تشبیه کرد که لابی‌های پشت پرده و سهم خواهی‌ها را تا زمان اعلام مردان اقتصادی ادامه خواهد داد.

پور ابراهیمی

آغازبررسی تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از آغاز بررسی تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها درخصوص نحوه هزینه کرد منابع و مصارف هدفمندسازی یارانه‌ها خبر داد.

اسدالله عسگر اولادی

عسگر اولادی: هنوز از رکود خارج نشده‌ایم/ تعارف روحانی در خصوص رکود ایران

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با اشاره به ۶ میلیون جوان بیکار، گفت: «این خود نشانه‌ای از رکود است؛ ولی رئیس جمهور در این خصوص تعارف دارد».

گمرک

ابلاغیه دفتر واردات به گمرکات سراسر کشور

ابلاغ اصلاحیه دستورالعمل اجرایی ناظر بر ارز، اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام همراه مسافر از سوی دفتر واردات به گمرکات سراسر کشور انجام گردید.

اقتصادی

رفع چالش های اقتصادی کشور با امید و تدبیر

یکی از مهمترین چالش هایی که هم اکنون دولت دوازدهم باید آن را با تدبیر و امید حل و فصل کند، اولویت های اقتصادی کشور است.

بانک مرکزی

برداشت پول از حساب سپرده گذاران کاسپین/ کاسپینی ها فریب خوردند

در حالی که در روزهای قبل از انتخابات و در بحبوحه فعالیت‌های تبلیغاتی نامزدها، اخباری مثبت در خصوص پرداخت مطالبات متضرران پرونده موسسه کاسپینی شنیده می‌شد، هم اکنون مشخص شده که این سپرده گذاران فریب خورده‌اند و حتی سپرده آنها نیز کم تر شده است.

بنزین

با آغاز فعالیت فاز نخست پالایشگاه خلیج فارس، واردات بنزین قطع می‌شود

منصور ریاحی با اشاره به واردات ۱۲ میلیون لیتری بنزین، اعلام کرد: «همزمان با آغاز فعالیت فاز نخست پالایشگاه خلیج فارس، تولید بنزین کشور افزایش و واردات بنزین قطع می‌شود».

بالا