باوجود تمام مشکلاتی که هالیوود و صنعت فیلمسازی ایالات متحده در سال جاری میلادی با آن مواجه بودند، کم کم زنگ آغاز فصل جوایز معتبر سینمایی به صدا درآمده و با اعلام نامزدهای جوایز گاتهام آغاز شد. باتوجه به آثار جذاب امسال، پیشاپیش بهنظر میرسد امسال کار هیأتهای داوری برای انتخاب بهترین آثار سینمایی و تلویزیونی کمی مشکلتر از گذشته باشد. دراین مرور با ما همراه باشید تا نگاهی به فهرست نامزدهای جوایز گاتهام داشته باشیم.
به گزارش ۷۲۴پرس و به نقل از People، با اعلام نامزدهای جوایز گاتهام سال جاری میلادی، بالاخره فصل جوایز سینمایی و تلویزیونی سال ۲۰۲۳ آغاز شد. معمولا از جوایز گاتهام بهعنوان اولین نمایش جوایز مهم فصل جوایز یاد میشود که صداهای برجسته و آثار پیشگام در عرصه داستانسرایی را مورد تجلیل و ستایش قرار میدهد.
امسال هم شاهد اعطای چندین جایزه مهم خواهیم بود که برندگانش از همین حال مشخص هستند. از جمله بردلی کوپر که نشان فرهنگی گاتهام را دریافت خواهد کرد. بن افلک هم برنده جایزه «Visionary Icon & Creator Tribute» را از آن خود کرده و فیلم «راستین» (Rustin) با بازی کولمن دومینگو (Colman Domingo) هم نماد فرهنگی «Gotham & Creator Tribute for Social Justice» را دریافت خواهد کرد.
این مراسم قرار است روز ساعت هفت بعدازظهر دوشنبه ۲۷ نوامبر سال جاری میلادی در شهر نیویورک به صورت زنده برگزار شود. درادامه به مرور نامزدهای امسال این رقابت سینمایی خواهیم پرداخت. با ۷۲۴پرس همراه باشید.
نامزدهای بخش بهترین فیلم
- گذرگاهها (Passages)
- زندگیهای گذشته (Past Lives)
- واقعیت (Reality)
- هزار و یک (A Thousand and One)
- نمایش (Showing Up)
نامزدهای بخش بهترین فیلم بینالمللی
- همه ما غریبهها (All of Us Strangers)
- آناتومی یک سقوط (Anatomy of a Fall)
- بیچارگان (Poor Things)
- توتم (Tótem)
- منطقه مورد علاقه (The Zone of Interest)
نامزدهای بخش بهترین اثر مستند
- بیست روز در ماریوپل (20 Days in Mariupol)
- خلاف جریان (Against the Tide)
- آپولونیا، آپولونیا (Apolonia, Apolonia)
- چهار دختر (Four Daughters)
- بدن ما (Our Body)
نامزدهای بخش بهترین کارگردان نوظهور
- ریون جکسون (Raven Jackson) برای فیلم «همه جادهها مزه نمک میدهند» (All Dirt Roads Taste of Salt)
- جورجیا اوکلی (Georgia Oakley) برای فیلم «جین آبی» (Blue Jean)
- میشل گارزرا سرورا (Michelle Garza Cervera) برای فیلم «هوسرا» (Huesera)
- سلین سونگ (Celine Song) برای فیلم زندگیهای گذشته
- ای. وی. راکول (A.V. Rockwell) برای فیلم هزار و یک
نامزدهای بخش بهترین فیلمنامه
- اندرو هیگ برای فیلم همه ما غریبهها
- ژوستین تریه و آنتونی هراری برای فیلم آناتومی یک سقوط
- سامی برچ برای فیلم «می دسامبر» (May December)
- کریستیان مونجیو برای فیلم «آر.ام.ان» (R.M.N.)
- جاناتان گلیزر برای فیلم منطقه مورد علاقه
بهترین بازیگر نقش اول
- آنجانو الیس-تیلور (Aunjanue Ellis-Taylor) برای فیلم خاستگاه (Origin)
- لیلی گلداستون (Lily Gladstone) برای کشور ناشناخته (The Unknown Country)
- گرتا لی (Greta Lee) برای فیلم زندگیهای گذشته
- فرانتس روگوفسکی (Franz Rogowski) برای فیلم گذرگاهها
- باپتیدا ساجو (Babetida Sadjo) برای فیلم «پدر ما شیطان» (Our Father, The Devil)
- اندرو اسکات (Andrew Scott) برای فیلم همه ما غریبهها
- کیلی اسپینی (Cailee Spaeny) برای فیلم پرسیلا (Priscilla)
- تیانا تیلور (Teyana Taylor) برای فیلم هزار و یک
- میشل ویلیامز (Michelle Williams) برای فیلم نمایش
- جفری رایت (Jeffrey Wright) برای فیلم داستان آمریکایی (American Fiction)
بهترین بازیگر نقش مکمل
- ژولیت بینوش (Juliette Binoche) برای بازی در فیلم طعم چیزها (The Taste of Things)
- پنهلوپه کروز (Penélope Cruz) برای بازی در فیلم فراری (Ferrari)
- جیمی فاکس (Jamie Foxx) برای بازی در فیلم آنها تایرون را شبیه سازی کردند (They Cloned Tyrone)
- کلر فوی (Claire Foy) برای فیلم همه ما غریبهها
- رایان گاسلینگ (Ryan Gosling) برای فیلم باربی (Barbie)
- گلن هاوتون (Glenn Howerton) برای فیلم بلکبری (BlackBerry)
- ساندرا هالر (Sandra Hüller) برای فیلم منطقه مورد علاقه
- ریچل مکآدامز (Rachel McAdams) برای فیلم خدایا آنجایی؟ منم مارگارت (Are You There God? It’s Me, Margaret)
- چارلز ملتن (Charles Melton) برای فیلم می دسامبر
- داواین جوی رندلف (Da'Vine Joy Randolph) برای فیلم جاماندگان (The Holdovers)
نامزدهای بخش بهترین سریال برجسته کمتر از چهل دقیقه
- مشاجره (Beef) محصول نتفلیکس
- دبیرستان (High School) محصول آمازون
- من یک ویرگو هستم (I’m A Virgo) محصول پرایم ویدیو
- سگهای بارانی (Rain Dogs) محصول شبکه HBO
- هجوم (Swarm) محصول استودیو آمازون
نامزدهای بخش بهترین سریال برجسته بیشتر از چهل دقیقه
- مصاحبه با خونآشام (Interview with the Vampire) محصول AMC
- شباهت کامل (Dead Ringers) محصول پرایم ویدیو
- انگلیسی (The English) محصول پرایم ویدیو
- آخرین نفر از ما (The Last of Us) محصول HBO
- یک نور کوچک (A Small Light) از نشنال جئوگرافیک
- بازاریابان تلفنی (Telemarketers) محصول HBO
نامزدهای بخش بهترین بازیگر از یک سریال جدید
- جیکاب اندرسون (Jacob Anderson) از سریال مصاحبه با خونآشام
- دامنیک فیشبک (Dominique Fishback) از سریال هجوم
- جرل جروم (Jharrel Jerome) از سریال من یک ویرگو هستم
- ناتاشا لیون (Natasha Lyonne) از سریال پوکر فیس
- بل پاولی (Bel Powley) از سریال یک نور کوچک
- بلا رمزی (Bella Ramsey) از سریال آخرین بازمانده از ما
- چاسک اسپنسر (Chaske Spencer) از سریال شباهت کامل
- الی وانگ (Ali Wong) از سریال مشاجره
- استیون ین (Steven Yeun) از سریال مشاجره
باید منتظر بود و دید درنهایت کدام یک از اسامی فوق موفق میشوند گوی سبقت را از دیگران ربوده و عناوین برتر را از آن خود کنند. نظر شما در مورد آثار معرفی شده در این فهرست چیست؟ کدام فیلم یا سریال ذکر شده در این فهرست مورد توجه شما قرار گرفته است؟ ما در 724press هممچنان مشتاق شنیدن نظرات شما عزیزان هستیم. فراموش نکنید آنها را با ما و دیگر دوستانتان هم درمیان بگذارید. سپاس
انیمه
#سریال خاندان اژدها
#آشپزی
#خراسان جنوبی