• اژدهایان نمدی

  هنرمند روس و ساخت اژدهایان نمدی

  به نظر شما ممکن است نقطه‌ی اشتراک سریال بازی تاج و تخت، انیمیشن محبوب چگونه اژدهایت را تعلیم بده و هنرمندی روس به نام آلنا بوبروای (Alena Bobrova) چه چیزی باشد؟ بله اگر حدس شما هم حضور اژدهایان است، باید به هوش و دقت شما آفرین گفت.

 • حیوانات کاغذی ساخته شده با هنر اوریگامی

  حیوانات اریگامی در قفسی شیشه ای

  هنر اریگامی از جمله هنرهای مجذوب کننده و البته دلپذیر کشور آفتاب تابان ژاپن است که امروزه در سطح جهانی نیز با استقبال قابل توجهی مواجه شده است. این هنر که به عنوان هنر تا کردن کاغذ هم شناخته می‌شود، راهی تازه برای بیان دنیای ذهنی هنرمندان فراهم آورده است.

 • معروف ترین شاهکار داوینچی

  معروف ترین شاهکار داوینچی به کشور لهستان فروخته شد

  معروف‌ترین‌ شاهکارهای هنری «لئونادرو داوینچی»، نقاشی «بانویی با قاقم» در یک حراجی و به قیمت 100 میلیون یورو به کشور لهستان فروخته شد.

 • بریتانی کاکس و ساخت جعبه‌ی رویا

  دنیای هنرمندانه سایه‌ های کاغذی

  گاهی اوقات یک کار کوچک می‌تواند دنیای کسی را تغییر دهد. هنرمندی خلاق به نام «بریتانی کاکس» (Brittany Cox) نیز به این مسئله اندیشید و در نتیجه با ساخت محصولاتی هنری و منحصربفرد، ایده‌ی ذهنی خود را به دیگران عرضه کرد؛ ایده‌ای که در ادامه به بررسی‌ آن خواهیم پرداخت.

 • تزئین مجسمه‌های سنگی شهر بروکسل با تاج و ریشی از جنس گل

  تاجی از گل بر سر مجسمه‌ های شهر بروکسل

  گاهی یک منظره‌ی یکنواخت و همیشگی را می‌توان تنها با کمی تغییر و اضافه کردن اندکی رنگ و لعاب، دگرگون کرده و جانی دوباره بخشید. این همان کاری است که هنرمندی بلژیکی دست به انجام آن زده است. این هنرمند به سراغ مجسمه‌های قدیمی شهر بروکسل رفته و با هنر گل آرایی و تزئین، به آنها ظاهری جدید بخشیده است.

 • ساخت آدم برفی

  خلاقیت در ساخت آدم برفی های بامزه

  بالاخره فصل زمستان از راه رسید؛ فصلی که شاید به جز سرمای هوا، با بارش‌های گاه و بیگاه برف شناخته شود. ساختن آدم برفی اگر چه نه به صورت کامل، اما شاید به عنوان فعالیتی هنری در نظر گرفته شود. البته این روزها وجه هنری این آفرینش برفی بیش از پیش نمایان شده است؛ آفرینشی که با کمی شوخ طبعی، حتی به مراتب جذاب‌تر هم شده است.

 • مد و لباس

  فراخوان جشنواره مد و لباس فجر

  دبیرخانه ششمین جشنواره مد و لباس فجر از فراخوان این جشنواره در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره مد و لباس فجر خبر داد.

 • ساخت صورتک‌های نمدی بامزه توسط هنرمندی آمریکایی

  دستاورد تلاشی صد روزه

   گاهی آثار هنری هنرمندان به اندازه‌ای ساده به نظر می‌رسند که از خود می‌پرسیم چرا ما قادر به انجامش نیستیم؟ یک هنرمند نیازی به هیچ وسیله یا ابزار خاصی ندارد؛ در واقع بسیاری از ما بدون آنکه بدانیم هنرمندی درون خود داریم، اما شاید هنوز راهی مناسب را برای بیان استعدادهای نهفته‌ی خود پیدا نکردیم. هر کدام از ما ذهن خلاقی داریم که شاید هنوز آن گونه که باید پروشش ندادیم. پروژه‌های صد روزه از جمله‌ روش‌هایی است که به ما در شکوفا کردن استعدادهای‌مان کمک می‌کند.

 • بزرگمهر حسین پور

  برگزاری نمایشگاهی با عنوان پدرسگ ها!

  بزرگمهر حسین‌پور، نقاش و کاریکاتوریست همزمان با تولد ۴۰ سالگی‌اش، طی نمایشگاهی با عنوان «پدرسگ‌ها» برخی از آثارش را برای نخستین‌بار نمایش می‌دهد.

 • ساخت مجسمه های سرامیکی از حیوانات

  حیوانات سرامیکی شگفت انگیز

  گاهی اوقات برای نشان دادن هنرمند پنهان در اعماق وجودمان، نیاز داریم قدمی بزرگ و چه بسی سرنوشت‌ساز برداریم. واقعیت این است که بسیاری از مردم، به دلیل شرایط خانوادگی یا اجتماعی، از علایق خود صرفنظر کرده و به سراغ حرفه‌ای می‌روند که شاید چندان با روحیات آنها همخوانی نداشته باشد. اما اگر خودمان را از این قید و بندهای دست و پاگیر رها کنیم، شاید شاهد همان چیزی باشیم که این هنرمند خوش ذوق به آن دست یافته است.

 • نقاش هنرمند ژاپنی با موضوع تولد دوباره-

  شگفتی تولد دوباره

  هنر تنهای نمایشی از ظرافت و زیبایی نیست؛ گاهی یک هنرمند به سراغ بیان مفاهیمی به مراتب عمیق‌تر می‌رود. مفاهیمی که شاید ملّتی در برهه‌ای از زمان ناگزیر به تحملش بوده یا با تحمل سختی‌ها و پشتکاری ستودنی به نمایشش گذاشته‌اند. در همین راستا هنرمندی ژاپنی دست به قلم شده و تلاش مردمان کشورش را برای شروعی دوباره، به زیبایی هر چه تمام به تصویر کشیده است.

 • انتقاد شدید مردم ژاپن از مسئولان یک پیست اسکیت

  اثری هنری که باعث شرمساری سازندگانش شد

  هر هنرمندی با خلق هر اثر هنری به دنبال انتقال یک معنا و مفهوم است. اما گاهی چیزی که با یک ایده‌ی ظاهراً خلاقانه پا به عرصه‌ی وجود می‌گذارد، نتیجه‌ی عکس داده و به جای جلب توجه عموم، مایه‌ی شرمندگی خالقانش می‌شود. طرحی که به تازگی در کشور ژاپن پیاده شد، مصداق بارز این وضعیت است.

 • مجسمه های خمیری

  ساخت مجسمه‌ های حیوانات با استفاده از خمیر پلیمری

  خمیرهای بازی یکی از سرگرمی‌های بسیاری از کودکان و چه بسی افراد بزرگسال است. این که شما بتوانید از یک تکه خمیر چیزی خلق کنید، در جای خود جالب توجه و مجذوب کننده است. چه یک کوزه‌ی سفالی و چه مجسمه‌ی دست ساز یک کودک، در نهایت اینجا پای یک ذهن خلاق و هنرمند در میان است. هنرمندی که امروز به سراغش خواهیم رفت، خالق مجسمه‌هایی زیبا از مخلوقاتی دوست‌داشتنی و بانمک است.

 • نقاشی کودکان الهام بخش هنرمندان حرفه‌ای

  هنرمندان مطرح و الهام گرفتن از نقاشی‌ های کودکانه

  کودکان ارواحی آزاد هستند. هیچ قید و بندی آنها و دنیای خیالاتشان را به زنجیر نکشیده است و مرغ تخیل آنها آزادانه به این سو و آن سو پر می‌گشاید. نقاشی کودکان نمونه‌ای بارز از این آزادی است. جهان آنها محدود به مرزبندی‌های دنیای بزرگسالان نبوده و همین امر آنان را به هنرمندانی بالقوه مبدل کرده است.

 • تبلیغاتی قدرتمند در جهت مبارزه با استعمال دخانیات

  تبلیغاتی قدرتمند در مذمت استعمال دخانیات

  هر ساله میلیون‌ها انسان به دلیل عوارض ناشی از مصرف دخانیات جان خود را از دست می‌دهند. انواع سرطان، مشکلات قلبی و عروقی، ناباروری و مشکلات دهان و دندان در میان قشر سیگاری به کرات دیده شده و شاید به همین دلیل است که طراحان خوش فکر دست به کار شده و با مجموعه‌ای از تبلیغات خلاقانه سعی در آگاه سازی افراد سیگاری دارند.

 • گیاهان کریستالی

  گیاهان کریستالی، مجسمه‌ای زیبا که آرام تغییر می‌کنند

  طبیعت زیبایی خیره‌کننده‌ای دارد که معمولاً زوال‌ناپذیر هم نیست. هنرمند خوش‌ذوق ما که به گیاهان و مجسمه‌ها و دکورهای زیبای گیاهی علاقه‌مند است، از کریستال و مواد ارگانیک در کنار هم استفاده کرده تا اجسامی خیال‌انگیز و زیبا و البته بادوام طراحی کند. در ادامه به کارهای این هنرمند می‌پردازیم.

 • ساخت مجسمه حیوانات از قطعات فلزی بی‌مصرف

  جادوی خلاقانه هنر در کالبدی فلزی

  زمانی بوم نقاشی یا قطعه‌ای سنگ مرمر، تمام آن چیزی بود که هنرمند برای خلق اثر خود به آن احتیاج داشت. ولی دوران مدرن آغازگر فصلی جدید در قلمرو هنر بود. اکنون هنرمندان خود را در هیچ مرز و قالبی محدود نمی‌کنند و آثاری که در ادامه به تماشای‌شان خواهیم نشست، محصول چنین نگاهی هستند.

 • حیوانات خمیری بامزه

  خلاقیت هنرمند روس در جان بخشیدن به حیوانات خمیری

  بسیاری از کودکان با استفاده از خمیرهای اسباب بازی، دنیای ذهنی خود را به بزرگسالان معرفی می‌کنند. اما هنرمندی که امروز به معرفی آثارش خواهیم پرداخت، این تجربه را در بزرگسالی ادامه داده و خالق حیوانات خمیری جالب توجهی شده که بیننده را به تحسین وامی‌دارند.

 • هنرمند ژاپنی و ساخت مجسمه های حیوانات با استفاده از کاغذ روزنامه

  زندگی دوباره روزنامه‌ های باطله

  برای بسیاری از ما، روزنامه تنها راهی برای مطلع شدن از تازه ترین اخبار جهان در زمینه‌های مختلف است؛ اما هنرمند ژاپنی «هیتوتسویاما» راهی متفاوت برای استفاده از روزنامه در پیش گرفته که در نهایت منجر به خلق آثار هنری جالب توجهی از کاغذ شده است.

 • تلفیق نقاشی سه بعدی و هنر خیابانی

  نقاشی سه بعدی به سبک هنرمند اوکراینی

  برای هنر نمی‌توان هیچ حد و مرزی قائل شد. در واقع نباید این گونه تصور کنیم که برای درک هنر حتما باید به تماشای آثار هنری به نمایش گذاشته شده در موزه، گالری یا نمایشگاه رفت؛ چرا که این روزها هنر خیابانی هم کم کم به دنبال کسب جایگاهی برای رشد و بالندگی است.

در همین رابطه بخوانید:

۷۲۴

پایگاه اطلاع رسانی تخصصی ۷۲۴ (آزمایشی)

پوشش تازه ترین اخبار و مقالات حوزه‌های مختلف ایران و جهان در ۲۴ ساعت شبانه روز و هفت روز هفته

آمار

ما 765 مهمان و 3 عضو آنلاین داریم

کاربران
16
مطالب
1929
بالا