• همکاری یک نقاش و یک عکاس و خلق آثار هنری نامتعارف

  سفر به نقاط زیبای جهان و نقاشی‌ های عجیب یک هنرمند

  وقتی هنرمندی را می‌بینیم که در مقابل چشم‌اندازی زیبا ایستاده و در حال نقاشی کردن است، ناخودآگاه تصور می‌کنیم که او با الهام از منظره‌ی پیش رو در حال خلق منظره‌ای دلپذیر و تماشایی است. تصوری که دست کم در مورد تیم هنری عجیب ما صدق نمی‌کند.

 • طراحی خلاقانه با استفاده از قهوه

  هنری با عطر و طعم قهوه

  نمایش یک لبخند یا ریزش قطرات اشک، نمایشی از شادمانی یا اندوه، در نهایت یک هنرمند زمانی احساس بهتری خواهد داشت که سعی می‌کند با هر حرکت قلم موی خود احساسی ناب و تماشایی را به تصویر بکشد. هنرمندی که این بار به سراغش رفته‌ایم، با چنین هدفی از ماده‌ای متفاوت برای کار خود بهره گرفته است.

 • غلامحسین امیرخانی

  استاد خوشنویسی ایران از فرانسه شوالیه گرفت

  «غلامحسین امیرخانی»، استاد خوشنویسی ایران ، از دولت فرانسه مدال شوالیه ادب و هنر را دریافت کرد.

 • حکاکی روی صابون توسط هنرمندی ایتالیایی

  هنر صابونی

  برای یک هنرمند خلاق، هیچ محدودیتی متصور نیست. در واقع یک ذهن خلاق راهی برای نمایش تعریفی جدید از هنر پیدا کرده و سعی می‌کند از قالب‌های از پیش تعیین شده و متداول فاصله گرفته و آثار هنری را در شکل  و شمایلی جدید به مخاطب معرفی کند. هنرمند امروز ما نیز از چنین خصوصیتی برخوردار بوده و هنر صابونی خود را در معرض دید بینندگان قرار داده است.

 • نقاشی حیوانات مختلف روی سنگ توسط یک هنرمند خوش ذوق

  جادوی دمیده شده به کالبد سنگ های بی جان

  شاید شما هم در مورد ذوق و نازک طبعی هنرمندان چیزهایی شنیده باشید. در واقع یک هنرمند به واسطه‌ی روح حساس و احساسات لطیف اغلب دنیا را به شکلی متفاوت می‌بیند و به نحوی این احساسات را نیز در آثار خود به نمایش می‌گذارد. نمونه‌اش هنرمندی خوش قریحه است که به سنگ‌های بی‌جان، حیات بخشیده است.

 • مخلوقات جادویی ذهن یک هنرمند

  مخلوقات جادویی ذهن یک هنرمند

  بسیاری از ما در دنیای ذهن خود، خالق بسیاری از لحظات خاص و چه بسی مخلوقاتی متفاوت هستیم؛ اما خب همه‌ی ما به دنبال به واقعیت بدل کردن این تصاویر ذهنی نیستیم. در این میان افرادی خوش فکر هم هستند که ساکنان دنیای تصورات خود را به جهان واقعی دعوت کرده و آنها را با دیگران نیز به اشتراک می‌گذارند.

 • مد و لباس

  رونمایی از پوستر جشنواره مد و لباس/ فراخوان طراحی پوستر ششمین جشنواره مد و لباس فجر

  حمید قبادی، دبیر کارگروه مد و لباس در مراسم رونمایی از  پوستر ششمین جشنواره مد و لباس فجر، گفت: «امسال برای نخستین بار طراحی پوستر جشنواره به بخش مسابقه اضافه و برای آن فراخوان داده شده است».

 • حیواناتی ساخته شده از سیم توسط هنرمند بلغار

  حیوانات مفتولی نمادی از طبیعت در معرض خطر

  بی‌شک یکی از مهم‌ترین دستاوردهای بشر در مسیر رشد و پیشرفت، ایجاد مشکلات متعدد زیست محیطی بوده که حتی ادامه‌ی حیات خودش را نیز در معرض خطر داده است. در این میان هنرمندان هم به سبک و سیاق خود دل‌نگرانی‌های خود را در این مورد و در قالب آثار هنری ارائه داده‌اند که این بار با مرور آثار یکی از آنها همراه شما هستیم.

 • هنرمند روس و ساخت اسباب بازی‌ و حیوانات پشمی سرگرم کننده

  بانوی هنرمند روس و ساخت عروسک‌ های نمدی و بانمک

  این روزها استفاده از نمد و پشم ظاهراً بسیار متداول و مرسوم شده و نظر هم هنرمندان و هم هنردوستان را معطوف خود کرده است و در این میان هنرمندی از کشور سردسیر روسیه نیز سعی کرده با ساخت عروسک و اسباب بازی‌های نمدی دلفریب، حسی از گرما را به خریداران آثارش هدیه دهد.

 • خلق مجسمه های زیبای چوبی با استفاده از اره برقی

  از نابودی تا خلق آثار هنری زیبا

  وسایل بسیاری در اطراف ما وجود دارند که اغلب به جای خلق زندگی، برای نابودی و تخریب از آنها استفاده می‌شود. اما گاهی کمی خلاقیت و ذوق لازم است تا از عامل مرگ و ویرانی، در جهت ساخت زیبایی و خلق آثاری دلفریب و تماشایی استفاده شود و یک هنرمند خوش فکر دقیقاً به چنین کاری دست زده است.

 • حجت امانی

  انتصاب نابجای یکی از مدیران فرهنگستان هنر/ آثار ضد حجاب حجت امانی + تصاویر

  منصوب شدن «حجت امانی» به عنوان سرپرست مؤسسه فرهنگی ـ هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، از دید برخی کارشناسان، انتصابی ناشایست و نابجاست؛ چراکه این مدیر در آثارش تمایلاتی ضد حجاب دارد.

 • یوشیکو کوزاوا و ساخت گلدان‌های سرامیکی زیبا شبیه حیوانات

  خلاقیت در ساخت گلدان‌هایی به شکل حیوانات مختلف

  اگرچه یک هنرمند همواره از سرچشمه‌ی ذوق و سلیقه بهره برده و به واسطه‌ی نگاه خاص به دنیای پیرامون، هنر را به سبک و سیاق خود تعریف می‌کند، اما  نمی‌توان منکر نقش عنصر خلاقیت در طراوت هر چه بیشتر این آثار شد. در این مورد هنرمند خوش فکر ساکن هنگ کنگ که با مرور آثارش همراه شما هستیم، مثال خوبی است.

 • ناگاتو ایواساکی هنرمند ژاپنی و ساخت مجسمه‌های چوبی ترسناک

  مجمسه‌ هایی از جنس چوب و ترس

  یک هنرمند خوش فکر در کنار ساخت هر اثر هنری می‌تواند احساسی خاص را نیز چاشنی کارش کند؛ احساساتی که بعداً به صورت ناخودآگاه به بیننده منتقل می‌شوند. مجمسه‌های چوبی هنرمندی ژاپنی دقیقاً از چنین خصوصیتی برخوردارند.

 • هنرهای تجسمی

  آغاز به کار بخش بین‌الملل و مفاخر جشنواره هنرهای تجسمی فجر

  با حضور مجید ملانوروزی بخش بین‌الملل و مفاخر جشنواره هنرهای تجسمی فجر گشایش یافت.

 • مجسمه‌های متحرک آنتونی هاو

  مجسمه‌ های متحرک آنتونی هاو

  مجسمه‌سازی از دیرباز یکی از بخش‌های مهم و مورد توجه قلمرو هنر بوده و هست. روزگاری مجسمه سازان نامی ایتالیایی همچون «میکل آنژ» از دل سنگ‌ مرمر، مخلوقاتی زیبا و شگفت انگیز را به این جهان دعوت می‌کردند و امروزه افرادی همچون مجسمه‌ساز چیره دست آمریکایی «آنتونی هاو»، راه آنها را به شکل خلاقانه‌تر دنبال می‌کنند.

 • هنرمند مالزیایی و ساخت گل‌های عجیب اما جالب توجه

  گل های خیالی به ظرافت یک شعر

  گل‌ها از جمله جلوه‌های زیبای طبیعت هستند که هنر نقاش طبیعت را به زیبایی بازتاب می‌دهند. در طول قرن‌ها هنرمندان به اشکال مختلف عشق و توجه خود به این مخلوقات ظریف و زیبا را نشان دادند و اکنون نوبت به هنرمندی رسیده است که با الهام از آنها، نسلی جدید از گل‌های شگفت و انگیز و جادویی را به بینندگان ارائه دهد.

 • موزه هنر

  موزه هنرهای معاصر جوابگوی نیازهای امروز نیست/ سرمایه گذاران بخش خصوصی به کمک هنر بیایند

  کامبیز درمبخش یکی از اعضای شورای هنری نهمین جشنواره تجسمی فجر با بیان اینکه موزه هنرهای معاصر با الزمات چند دهه قبل احداث شده است، گفت: «موزه هنرهای معاصر جوابگوی نیازهای امروزی نبوده و باید دولت‌ها و سازمان‌ها، مکانی در خور هنرهای تجسمی در نظر گیرند و سرمایه گذاران بخش خصوصی، هنر را دریابند».

 • ساخت خوراکی‌هایی خوش رنگ و لعاب با استفاده از خمیر پلیمری

  خوراکی های لذیذی که قابل خوردن نیستند!

  خوراکی‌های خوش آب و رنگ معمولاً هر کسی را وسوسه می‌کنند تا طعم دلپذیرشان را بچشد. اما گاهی علی‌رغم این ظاهر وسوسه آمیز امکان خوردن آنها وجود ندارد؛ چرا که در واقع آنها آثار هنری بانمکی هستند که برای منظور دیگری طراحی و ارائه شده‌اند. هنرمندی آمریکایی عاشق تهیه‌ی این نوع خوراکی‌هاست.

 • ساخت عروسک برای روحیه بخشیدن به دیگران

  ساخت عروسک برای روحیه بخشیدن به دیگران

  عروسک، بازیچه‌ی محبوب بسیاری از کودکان و چه بسی بزرگسالان در اقصی نقاط جهان است. در کنار کارخانجات تولید کننده‌ی عروسک و اسباب بازی، در قلمروی هنر هم با افراد خلاقی مواجه می‌شویم که با صرف وقت و چاشنی سلیقه، ایده‌های ذهنی خود را در قالب محصولاتی جالب همچون عروسک در معرض دید بازدید کنندگان قرار می‌دهند.

 • روحانی

  دولت روحانی بیش از ۶۷۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی را تجربه کرد

  بر اساس گزارش بانک مرکزی حجم نقدینگی کشور از ابتدای دوران مادها تا ابتدای دولت روحانی ۴۹۱ هزارو ۸۰۰میلیارد تومان بوده که از میزان نقدینگی ایجاد شده در دولت روحانی کمتر است.

 • اسکات رادک و ساخت مجسمه‌های عجیب و ترسناک

  مجسمه های زیبا اما ترسناک هنرمندی آمریکایی

  هنرمندی آمریکایی به نام «اسکات رادک» (Scott Radke) از کلیولند اهایو (Cleveland) ذوق و استعداد خود را به کار گرفته و مخلوقاتی جادویی را به عالم واقعیت دعوت کرده است و حتی از آنها در محیط زیست نیز عکسبرداری کرده است. مجسمه‌های زیبای این هنرمند در عین ترسناک بودن، مهربان و دوست داشتنی به نظر می‌رسند.

 • استفاده از لاستیک‌های قدیمی و بازیافت آن به صورت مجسمه‌های زیبا

  روایتی نوین از هنر بازیافت

  متأسفانه حجم زباله‌های تولید شده توسط انسان هر سال نسبت به سال قبل رشد بیشتری نشان می‌دهد و این امر خبری ناخوشایند برای طبیعت و محیط زیست است. خوشبختانه راه‌هایی برای بازیافت این ضایعات وجود دارند که تا حدی روند آلودگی محیط زیست را کند کرده‌اند. اما گاهی افرادی هم هستند که از هنر، برای بازیافت این زباله‌ها کمک گرفته و شاهکارهایی جالب توجه در این زمینه ارائه داده‌اند.

 • خلق آثار هنری جالب توجه از میوه و سبزیجات

  هنرمند ایتالیایی و حکاکی‌های دیدنی روی میوه و سبزیجات

  میوه و سبزیجات خوش آب و رنگ اغلب زینت بخش سفره و میزهای ماست؛ اما گاهی با لطف چاشنی ذوق و سلیقه می‌توان این موهبت‌های خداوندی را به شکل آثار هنری زیبا و چشم‌نوازی درآورد که هم نمایش هنر افراد است و هم ساده‌ترین چیزها را هم به خوراکی‌های وسوسه کننده و اشتها آور مبدل می‌کند.

 • ساخت جواهرات دست ساز به شکل گل و پری

  طراحی رویایی جواهرات توسط هنرمند روس

  طراحی جواهرات به خودی خود، کاری سرگرم کننده و شگفت‌انگیز است. اما وقتی دنیای سرشار از رویا و جادو را نیز به آن اضافه کنید، نتیجه چیزی به مراتب چشمگیر و جالب توجه‌تر می‌شود. دست کم این آن چیزی است که بانوی هنرمند روسی که به جادو و معجزه اعتقاد دارد، در آثار خود به نمایش گذارده است.

 • استفاده مجدد از سی دی‌های قدیمی

  ایده های نو: استفاده خلاقانه از سی دی های قدیمی

  یک سی‌دی شکسته یا دارای خش قطعاً مطلوب هیچ کسی نیست؛ مگر آنکه این سی‌دی خوش شانس متعلق به هنرمند با سلیقه‌ای به نام «شان اوری » (Sean Avery) باشد. در واقع آثار این هنرمند دیگر بار به ما یادآوری می‌کنند که حتی بی استفاده‌ترین چیزها را هم با صرف وقت و اندکی ذوق و سلیقه، می‌توان مبدل به آثار هنری چشم‌نواز و دوست داشتنی کرد.

 • اژدهایان نمدی

  هنرمند روس و ساخت اژدهایان نمدی

  به نظر شما ممکن است نقطه‌ی اشتراک سریال بازی تاج و تخت، انیمیشن محبوب چگونه اژدهایت را تعلیم بده و هنرمندی روس به نام آلنا بوبروای (Alena Bobrova) چه چیزی باشد؟ بله اگر حدس شما هم حضور اژدهایان است، باید به هوش و دقت شما آفرین گفت.

 • حیوانات کاغذی ساخته شده با هنر اوریگامی

  حیوانات اریگامی در قفسی شیشه ای

  هنر اریگامی از جمله هنرهای مجذوب کننده و البته دلپذیر کشور آفتاب تابان ژاپن است که امروزه در سطح جهانی نیز با استقبال قابل توجهی مواجه شده است. این هنر که به عنوان هنر تا کردن کاغذ هم شناخته می‌شود، راهی تازه برای بیان دنیای ذهنی هنرمندان فراهم آورده است.

 • معروف ترین شاهکار داوینچی

  معروف ترین شاهکار داوینچی به کشور لهستان فروخته شد

  معروف‌ترین‌ شاهکارهای هنری «لئونادرو داوینچی»، نقاشی «بانویی با قاقم» در یک حراجی و به قیمت 100 میلیون یورو به کشور لهستان فروخته شد.

 • بریتانی کاکس و ساخت جعبه‌ی رویا

  دنیای هنرمندانه سایه‌ های کاغذی

  گاهی اوقات یک کار کوچک می‌تواند دنیای کسی را تغییر دهد. هنرمندی خلاق به نام «بریتانی کاکس» (Brittany Cox) نیز به این مسئله اندیشید و در نتیجه با ساخت محصولاتی هنری و منحصربفرد، ایده‌ی ذهنی خود را به دیگران عرضه کرد؛ ایده‌ای که در ادامه به بررسی‌ آن خواهیم پرداخت.

 • تزئین مجسمه‌های سنگی شهر بروکسل با تاج و ریشی از جنس گل

  تاجی از گل بر سر مجسمه‌ های شهر بروکسل

  گاهی یک منظره‌ی یکنواخت و همیشگی را می‌توان تنها با کمی تغییر و اضافه کردن اندکی رنگ و لعاب، دگرگون کرده و جانی دوباره بخشید. این همان کاری است که هنرمندی بلژیکی دست به انجام آن زده است. این هنرمند به سراغ مجسمه‌های قدیمی شهر بروکسل رفته و با هنر گل آرایی و تزئین، به آنها ظاهری جدید بخشیده است.

۷۲۴

پایگاه اطلاع رسانی تخصصی ۷۲۴

پوشش تازه ترین اخبار و مقالات حوزه‌های مختلف ایران و جهان در ۲۴ ساعت شبانه روز و هفت روز هفته

آمار

ما 5072 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کاربران
23
مطالب
4291
بالا