هنرهای تجسمی - 724 پرس

 • خلاقیت یک مدرسه در تشویق کودکان به فعالیتهای هنری

  خلاقیت یک مدرسه در تشویق کودکان به انجام فعالیت های هنری

  مدرسه تنها جایی برای تمرین مسائل درسی و آموختن لغات تازه نیست.در واقع بعد از کانون خانواده، مدرسه دومین مکانی است که به نحوی با آینده‌ی کودک، پرورش استعدادها و البته آموزش مسائل اجتماعی به کودکان رابطه‌ای تنگاتنگ دارد. اینبار به سراغ خلاقیت جالب توجه یک مدرسه‌ی ابتدایی خواهیم رفت.

 • جشنواره فیلم سبز

  تمدیدمهلت ارسال آثار به جشنواره بین المللی فیلم سبز

  مهلت ارسال آثار به ششمین دوره جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران تا ۱۵ خردادماه ۹۶ تمدید شد.

 • ظرافت و خلاقیت در ساخت مجسمه مومی

  ظرافت و خلاقیت در ساخت مجسمه مومی

  مجسمه سازی هنر جالب توجهی است به ویژه از منظر جان بخشیدن به تکه سنگ، چوب یا هر ماده بی‌جان دیگر، گویی که روح هنر به کالبدی مرده دمیده شده باشد. به نظر می‌رسد این هنر دارای پیچیدگی‌های بسیاری بوده و بسیار وقت‌گیر است. اما شاید اثر مومی یک هنرمند، نظرتان را در این زمینه عوض کند.

 • نقاشی پیکاسو

  نقاشی پیکاسو با قیمت ۴۵ میلیون دلار فروخته شد

  یکی از مشهورترین آثار پیکاسو در جریان یک حراجی در نیویرک با قیمت ۴۵ میلیون دلار به فروش رفت.

 • هنرمند ایتالیایی با سخت مجسمه غول پیکر از دو دست انسان در شهر ونیز، در مورد بحران گرم شدن زمین به مردم هشدار داد

  و باز هم هنر در خدمت محیط زیست

  پدیده‌ی گرم شدن زمین همچون بمب ساعتی است که با گذشت هر ثانیه، نیاز به خنثی کردن آن حیاتی‌تر می‌شود. در جهت افزایش آگاهی عمومی و اطلاع رسانی در این رابطه، هنرمند ایتالیایی «لورنزو کوئین» (Lorenzo Quinn) مجمسه‌ای جالب توجه و به یادماندنی ساخته است که در دوسالانه‌ی هنر ونیز در سال جاری میلادی در معرض دید عموم قرار داده شد.

 • خلاقیت در ساخت مجسمه شیر از تنه درخت

  خلاقیت در ساخت شیری ساخته شده از تنه درخت

  مجسمه سازی از جمله حوزه‌های محبوب و پرطرفدار دنیای هنر است. ساخت پیکره و تندیس‌ها از دیرباز مورد توجه هنرمندان و سنگ‌تراشان قرار داشته است؛ اما هنرمندان چینی خلاق دست به کار شده و مجسمه‌ی عظیم شیری را از تنه یک درخت تراشیده و با افتخار در میدان شهر نصب کرده‌اند.

 • هنر سوزن دوزی و خلق پرندگانی زیبا و شگفت انگیز

  دنیای هنر: سوزن دوزی های تماشایی

  صنایع دستی بخشی ارزشمند از فرهنگ یک ملت و البته دنیای هنر است. در این میان هنر گلدوزی، سوزن دوزی و قلاب دوزی‌های هنرمندانه جایگاهی خاص دارند و قرن‌هاست که بانوان خلاق در حال تجربه‌ی شیوه‌های جدید و ارائه‌ی آثار جالب توجه در این حوزه هستند.

 • گالری تهران

  برنامه گالری های تهران در روزهای پایانی اردیبهشت ۹۶

  گالری‌ها، مراکز هنری و فرهنگسراهای تهران با برگزاری نمایشگاه‌هایی از هنرهای تجسمی، در روزهای پایانی اردیبهشت‌ماه میزبان علاقه‌مندان به هنر هستند.

 • هنرمند فیلیپنی و ساخت حیوانات کاغذی

  آگاهی رسانی با استفاده از حیوانات کاغذی

   این روزها هنرمندان به جای نقاشی روی کاغذ، به برش زدن آن روی آورده‌اند که ماحصل آن ارائه‌ی آثاری است شگفت انگیز که در ادامه به مرور شماری از آنها خواهیم پرداخت.

 • نقاشی ساحلی با الهام از طراحی و الگوهای عربی

  نقاشی ساحلی با الهام از الگوهای عربی

  از دیرباز سواحل دریا جایی مناسب برای ارائه و خلق آثار هنری بوده است؛ البته شن و ماسه هم بستری مطلوب برای خلق آثار هنری هستند که زیبایی هنر تلفیق شده با عناصر طبیعی را به خوبی به نمایش می‌گذارند.

 • تصاویر ذهنی یک بودایی

  خلاقیت در تصویرسازی دنیای ذهنی یک بودایی

  همه‌ی ما برای خود دنیایی تخیلی و رنگارنگ داریم که تنها در میان امواج ذهنی و رویاهای خود قادر به درک و مشاهده‌ی آن هستیم. اما یک بودایی جوان دست به کاری جالب زده و دنیای ذهنی خود را به تصویر درآورده است.

 • هنر بازیافت و ساخت مجسمه های غول پیکر از ضایعات چوبی

  حضور غول های چوبی در جنگل های کپنهاک

  هنرمندی دانمارکی راهی جدید برای استفاده‌ی مجدد از مواد بازیافتی پیدا کرده است که رنگ و لعابی دیگر به جنگل‌های شهر کپنهاگ بخشیده‌اند. مخلوقات دست ساز این هنرمند، اکنون جادو را به این منطقه آورده و مورد توجه نیز قرار گرفته‌اند.

 • خلاقیت در نقاشی روی سنگ و چوب

  نقاشی خلاقانه ماهی و اژدها روی سنگ و چوب

  هنرمندی از کشور روسیه به نام «تاتیانا» دست به کار شده و آثار هنری خود را روی بومی متفاوت در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده است. مجموعه‌ای جالب از نقاشی‌های به ویژه ماهی و اژدها که از زیبایی جالب توجهی برخوردارند.

 • مجسمه هایی که قوانین فیزیک را شکستند

  ۱۴ مجسمه‌ ای که قوانین فیزیک را شکستند

  در سراسر جهان و حتی در اینترنت، به لطف فناوری مدرن می‌توانید مجسمه‌های خیره کننده‌ای را کشف کنید. سازندگان این آثار به سادگی تمام قوانین علمی جهان را به وسیله‌ی هنر نابود کرده‌اند! در ادامه به معرفی شاهکارهایی می‌پردازیم که نمونه‌هایی از غلبه‌ی عالم هنر بر علم هستند!

 • از طراحی مفهومی تا ساخت عروسک های زیبا و خواستنی

  از طراحی مفهومی تا ساخت عروسک های زیبا و خواستنی

  یک هنرمند خوش فکر بعد از برگزاری یک نظرسنجی برای ساخت زیباترین عروسک‌های فانتزی، اکنون نتایج تلاش چندین ماهه‌ی خود را با بازدیدکنندگان آثارش به اشتراک گذاشته است. عروسک‌هایی زیبا که تماشای‌شان خالی از لطف نیست.

 • هنرهای دستی توأم با عطر جادو خلق شده توسط بانوی هنرمند روس

  سرزمین جادویی خلق شده توسط هنرمند روس

  «شیشه‌ی مخفی» (Secret Jar) یک کارگاه آموزشی مرموز است که توسط بانوی هنرمند روسی به نام «آنا» (Anna) برپا شد و نتیجه‌ی آن مجموعه‌ای جالب توجه از آثار هنری است که گویی زاییده‌ی دنیای جادویی هستند و حتی عطر این دنیا را در خود پنهان کرده‌اند.

 • ایزابل استاوب و تصاویری متفاوت از پرنسس های دیزنی

  رنگ و لعاب متفاوت پرنسس های دنیای دیزنی

  اگر شما هم وقت زیادی را در حال گشت و گذار در دنیای تمام نشدنی اینستاگرام می‌گذرانید، پس ممکن است با هنرمند تجسمی دورکار «ایزابل استاوب» (Isabelle Staub) آشنا شده باشید. بانویی خلاقی که رنگ و طراوتی دیگر به پرنسس‌های کلاسیک و محبوب دنیای دیزنی بخشیده است.

 • ارت فر

  برگزاری نخستین ارت فر تهران در آذر ماه امسال

  نخستین آرت فر تهران توسط بخش خصوصی در آذر ماه سال جاری با حمایت دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.

 • خلاقیت در طراحی روی گرد و غبار وسائل نقلیه آلوده

  هنر خیابانی گرد و خاکی

  برای یک انسان خوش فکر و با استعداد حتی گرد و خاک روی یک ماشین هم نویدبخش خلق یک اثر تازه و تماشایی است. باور نمی‌کنید؟ با ما در مرور این مطلب همراه باشید تا نگاهی به شماری از این نقاشی‌های دیدنی داشته باشیم.

 • مخلوقات ساکن جنگلی به نام تریلیوم

  مخلوقات ساکن جنگلی به نام تریلیوم

  هنرمندی به نام «جکی هاردر» (Jackie Harder) در ذهن خود دنیایی تخیلی ساخته و سپس به مدد ذوق و سلیقه و البته خلاقیت، مخلوقات ساکن این دنیا را به جهان ما دعوت کرده است. مخلوقاتی که هم دوست داشتنی و هم اندکی ترسناک هستند.

 • آثار زیبای هنرمند و جواهر ساز اوکراینی آلینا سانینا

  زیبایی متفاوت جواهرات دست ساز

  ساخت جواهرات قلمروی جذابی است که این روزها شاهد دگرگون شدنش هستیم. امروزه هنرمندان فعال در این عرصه به روش‌هایی جدید روی آورده و محصولاتی جذاب ارائه می‌کنند که چشمان زیباپسند انسان را به نحوی شایسته سیراب می‌کند.

 • نقاشی کردن خلاقانه با استفاده از سایه اشیا

  هنر سایه ای

  هنرمندی خوش فکر به نام «فلاویو سالسانو» (Flavio Salsano) و ساکن شهر آمستردام که در زمینه‌ی هنرهای تجسمی فعالیت می‌کند دست به ابتکار جالبی زده و سعی کرده به روشی متفاوت خالق تصاویری زیبا و بامزه شود.

 • ساخت حیوانات سرامیکی در ابعاد مینیاتوری

  حیوانات مینیاتوری

  هنرمندی خوش فکر پس از تجربه‌ای هشت ساله در حوزه ساخت مجسمه و حکاکی کردن، مجموعه‌ای جالب توجه از حیوانات کوچک مینیاتوری ساخته که تماشای‌شان خالی از لطف نیست.

 • موزه نمایش عروسک

  هفتم فروردین ماه موزه نمایش عروسکی در تالار فردوسی افتتاح می‌شود

  سرپرست گروه تئاتر «آران» با بیان اینکه در حال حاضر ۶۰۰ عروسک داریم و طراحی موزه تائتر ایران در دست انجام است، گفت: «موزه نمایش عروسکی پردیس فردوسی هفتم فروردین ماه در تالار فردوسی بنیاد فرهنگی وهنری رودکی افتتاح می‌شود».

 • همکاری یک نقاش و یک عکاس و خلق آثار هنری نامتعارف

  سفر به نقاط زیبای جهان و نقاشی‌ های عجیب یک هنرمند

  وقتی هنرمندی را می‌بینیم که در مقابل چشم‌اندازی زیبا ایستاده و در حال نقاشی کردن است، ناخودآگاه تصور می‌کنیم که او با الهام از منظره‌ی پیش رو در حال خلق منظره‌ای دلپذیر و تماشایی است. تصوری که دست کم در مورد تیم هنری عجیب ما صدق نمی‌کند.

 • طراحی خلاقانه با استفاده از قهوه

  هنری با عطر و طعم قهوه

  نمایش یک لبخند یا ریزش قطرات اشک، نمایشی از شادمانی یا اندوه، در نهایت یک هنرمند زمانی احساس بهتری خواهد داشت که سعی می‌کند با هر حرکت قلم موی خود احساسی ناب و تماشایی را به تصویر بکشد. هنرمندی که این بار به سراغش رفته‌ایم، با چنین هدفی از ماده‌ای متفاوت برای کار خود بهره گرفته است.

 • غلامحسین امیرخانی

  استاد خوشنویسی ایران از فرانسه شوالیه گرفت

  «غلامحسین امیرخانی»، استاد خوشنویسی ایران ، از دولت فرانسه مدال شوالیه ادب و هنر را دریافت کرد.

 • حکاکی روی صابون توسط هنرمندی ایتالیایی

  هنر صابونی

  برای یک هنرمند خلاق، هیچ محدودیتی متصور نیست. در واقع یک ذهن خلاق راهی برای نمایش تعریفی جدید از هنر پیدا کرده و سعی می‌کند از قالب‌های از پیش تعیین شده و متداول فاصله گرفته و آثار هنری را در شکل  و شمایلی جدید به مخاطب معرفی کند. هنرمند امروز ما نیز از چنین خصوصیتی برخوردار بوده و هنر صابونی خود را در معرض دید بینندگان قرار داده است.

 • نقاشی حیوانات مختلف روی سنگ توسط یک هنرمند خوش ذوق

  جادوی دمیده شده به کالبد سنگ های بی جان

  شاید شما هم در مورد ذوق و نازک طبعی هنرمندان چیزهایی شنیده باشید. در واقع یک هنرمند به واسطه‌ی روح حساس و احساسات لطیف اغلب دنیا را به شکلی متفاوت می‌بیند و به نحوی این احساسات را نیز در آثار خود به نمایش می‌گذارد. نمونه‌اش هنرمندی خوش قریحه است که به سنگ‌های بی‌جان، حیات بخشیده است.

 • مخلوقات جادویی ذهن یک هنرمند

  مخلوقات جادویی ذهن یک هنرمند

  بسیاری از ما در دنیای ذهن خود، خالق بسیاری از لحظات خاص و چه بسی مخلوقاتی متفاوت هستیم؛ اما خب همه‌ی ما به دنبال به واقعیت بدل کردن این تصاویر ذهنی نیستیم. در این میان افرادی خوش فکر هم هستند که ساکنان دنیای تصورات خود را به جهان واقعی دعوت کرده و آنها را با دیگران نیز به اشتراک می‌گذارند.

بالا