• خانه ساخته ای شده درون گنبدی خورشیدی در شمال نروژ-9

  زندگی در خانه‌ای متفاوت در مدار قطب شمال

  خانه، جایی که همه‌ی ما به دنبال امنیت و آرامش به آنجا پناه می‌بریم، جایی که در کنار عزیزان‌مان لحظات تلخ و شیرین زندگی را قسمت می‌کنیم. اما گاهی یک خانواده به دنبال زندگی در خانه‌ای متفاوت، ناگزیر از تجربه‌ی لحظاتی شگفت‌انگیز می‌شوند. این همان کاری است که یک خانواده‌ی نروژی مبادرت به انجامش کردند که در ادامه به سراغ آنها و خانه شگفت‌انگیزشان می‌رویم.

 • نمایش اثر سرگیجه آور و هیپنوتیزم کننده پیتر کوگلر اتریشی در شهر بروکسل

  بررسی یک اثر هنری سرگیجه آور

  گاهی اوقات هنرمندان برای بیان دنیای ذهنی خود و تعریف آن در قالب آثار هنری و نمایشش برای بازدیدکنندگان، راه و رسمی عجیب در پیش می‌گیرند. هنرمندی که امروز با بررسی آخرین اثر هنری‌اش همراه شما هستیم، بازدید کنندگان را به دنیایی سرگیجه آور دعوت کرده است.

 • سنگ نما

  ساخت سنگ نمایی با چسبندگی بالا

  کارشناس ارشد ژئوتکنیک و طراح «سنگ مصنوعی سبک و چسبنده» با بیان اینکه سنگ بناهای ساختمانی بسیار سنگین و از چسبندگی برخوردار نبودند، گفت: «این عامل سبب شد تا سنگ نماهایی با وزن کم با چسبندگی بالایی طراحی و ساخته شود».

 • ساخت نسخه‌ای از خانه پیش ساخته و ارزان قیمت در سوئد

  دنیای معماری: معرفی یک خانه‌ پیش ساخته ارزان قیمت

  هزینه‌های لازم برای خرید یک ملک، همواره از دغدغه‌های زندگی ما انسان‌ها بوده و هست. همه دوست دارند در منزل مسکونی و شخصی خود سکونت داشته باشند، اما هزینه‌های سنگین، اغلب باعث به تأخیر افتادن این آرزو می‌شود. سکونت در خانه‌های پیش ساخته یکی از راه‌های خوب برای دستیابی به این هدف است. البته از نظر عده‌ای این قبیل منازل به دلیل قیمت کمتر، از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند؛ اما ظاهراً قرار است این دیدگاه تا حدودی تغییر پیدا کند.

 • 10 سازه مدرن مذهبی

  ۱۰ سازه مدرن مذهبی

  وقتی صحبت از دین و مذهب و سازه‌های مربوط به آن همچون کلیساها و مساجد به میان می‌آید، ممکن است هیچ‌گاه سازه‌های مدرن حتی به ذهنمان نیز خطور نکنند! اما چون دین و آیین ریشه در گذشته‌های دور دارد، بدین معنا نیست که هیچ‌وقت نتوان بناهای مدرن را برای آن متصور شد! در سال‌های اخیر تعداد مساجد، کلیساها و معابد که به صورت مدرن طراحی و ساخته شده‌اند، بسیار بیشتر از گذشته شده و با پیشرفت علم و تکنولوژی، پا به پای دنیای امروزی پیش آمده‌اند. در ادامه با ۱۰ بنای معروف مذهبی بیشتر آشنا خواهیم شد.

 • ایده هایی برای بزرگ نشان دادن اتاق خواب-

  ایده‌هایی برای بزرگ نشان دادن اتاق‌های کوچک

  زندگی مدرن شهری در کنار امکاناتی که به همراه دارد، محدودیت‌هایی را هم به زندگی انسان تحمیل کرده است. مهاجرت بی‌رویه به شهرهای بزرگ و شلوغ و ازدحام ساکنان، ناخودآگاه سبب شده انسان‌ها در فضاهای کوچک و در هم فشرده‌تری زندگی کنند. اما با تلفیق ذوق و سلیقه و البته بهره بردن از خلاقیت در طراحی داخلی، می‌توان تأثیرات این مسئله را تا حدودی کمرنگ‌تر کرد.

 • عکاسی از سازه های معماری

  جلوه‌ خیره کننده معماری در دنیای عکاسی

  این روزها دنیای معماری مدرن، لبریز از شگفتی‌های خاطره‌انگیز شده است. اما برای بسیاری که فرصت بازدید از این بناهای تماشایی را ندارند، شاید تماشای تصاویر بهترین راهکار باشد. عکاسی حرفه‌ای در قالب مجموعه تصاویری در خور توجه، شماری از این بناهای دیدنی را در قاب تصویر جاودانه کرده است که در ادامه با بررسی آثار او همراه شما هستیم.

 • اشتباهات خنده دار در دنیای معماری

  خنده‌دارترین اشتباهات دنیای معماری

  فعالیت در نقش یک معمار از جذابیتی خاص برخوردار است. البته نباید فراموش کنیم که این شغل در جای خود از اهمیت بالایی نیز برخوردار است؛ چرا که به نوعی با سلامت مردم در ارتباط است. اینجا جایی برای اشتباه نیست؛ هر چند گاه گداری شاهد اشتباهات خنده‌دار و عجیبی هستیم که در اکثر موارد ما را شگفت‌زده و حیران می‌کنند.

 • سازه‌ی الماسی به شکل بادبان با فناوری سبز

  اثر جدید زاها حدید: سازه‌ی الماسی به شکل بادبان با فناوری سبز

  معماری جدید زاها حدید، سازه‌ای به شکل بادبان بر فراز ساختمان آتش‌نشانی در ساحل بلژیک است. در ادامه به طراحی سبز، زیبا و مبتنی بر تاریخچه‌ی شهر که توسط هنرمند و معمار مشهور صورت گرفته، نگاهی خواهیم داشت. با ما باشید.

 • کتابخانه‌ای با طراحی کتابی

  کتابخانه‌ای با طراحی کتابی: کتابخانه‌ی عمومی در آنتریوی کانادا

  معماران ZAS Architects + Interiors طراحی کتابخانه‌ی عمومی Vaughan را به شکلی انجام داده‌اند که گویی کتاب‌های غول‌آسا در بخشی از شهر، جا خوش کرده‌اند. در ادامه طراحی جالب این کتابخانه را تماشا می‌کنیم.

 • رنگین کردن اتاق کودکان

  طرح‌های زیبا و غریب برای رنگین کردن اتاق کودکان

  کودکان معمولاً رنگ‌های متنوع و شاید تند را بیش از بزرگسالان می‌پسندند؛ درست همان‌طور که در رفتار و کردار خود، صداقت تند و تیزی دارند که از طبیعت معصومشان نشأت می‌گیرد. رنگ‌ها و طرح‌های عجیب و متنوع با خلاقیت و ذهن پویای کودک سازگاری بیشتری دارد و به همین علت است که اسباب‌بازی‌ها و کتاب‌های ویژه‌ی کودکان، رنگ‌آمیزی متفاوتی با آنچه بزرگسالان می‌پسندند، دارد. در ادامه به ۲۸ طرح و رنگ برای دکوراسیون جذاب اتاق کودک می‌پردازیم.

 • کلبه‌ی چوبی سفید در سوئد

  کلبه‌ی چوبی سفید در سوئد؛ آرام، ساده و امروزی

  کیفیت و سلیقه در معماری، یکی از صفات کشور سوئد است و همواره حاصل کار معماران و هنرمندان این کشور، بیننده را مجذوب می‌کند. در ادامه به تصاویری از کلبه‌ی کوچک و چوبی که در سال ۱۹۷۵ ساخته شده و اخیراً بازسازی شده است، می‌پردازیم.

 • دکوراسیون هال خانه و محل کار

  ایده‌ها و طرح‌هایی برای دکوراسیون هال خانه و محل کار

  مدخل ورودی منازل در طراحی دکوراسیون و چیدمان داخلی، چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرد؛ اما در عین حال مهم‌ترین بخشی است که به خصوص برای مهمانان و افراد جدید، جذاب یا برعکس، خسته‌کننده و ساده به نظر می‌رسد. در ادامه به طرح‌های جالب بخش هال منازل می‌پردازیم.

 • خانه‌ای شیشه‌ای با پلکان مارپیچ چوبی

  خانه‌ای شیشه‌ای با پلکان مارپیچ چوبی

  خانه‌ی سه‌طبقه‌ای با پلکان عجیبی که طرح چوب دارد و ظاهر یک مارپیچ! این ایده را معماران بلزبرگ پیاده‌سازی کرده‌اند. در ادامه با مارپیچ چوبی و اندرونی زیبای ساختمانی که این گروه طراحی کرده‌اند، آشنا می‌شویم.

 • دکوراسیون داخلی به سبک توسکانی

  طرح‌های دکوراسیون داخلی به سبک توسکانی

  معماری داخلی توسکانی، هماهنگی خاصی با آب و هوای ملایم مدیترانه‌ای دارد. استفاده از رنگ‌های روشن و گرم و همین‌طور مبلمان زیبا و راحت در کنار گل و گیاه، ویژگی اساسی این سبک است. در ادامه به طرح و ایده‌هایی از دکوراسیون داخلی توسکانی می‌پردازیم.

 • نگاهی به طراحی داخلی هتل هفت ستاره برج العرب

  دنیای معماری: آشنایی با بنای هتل هفت ستاره برج العرب

  دنیای معماری مرهون ذوق و سلیقه‌ی معماران و طراحان خوش فکری است که هر روز مرزهای این دنیا را گسترش دادند. در سال‌های اخیر مجموعه‌ای از سازه‌های جالب توجه در گوشه و کنار جهان ساخته شده‌ که هم از نظر نما و هم طراحی داخلی شناخته شده و معروفند؛ هتل هفت ستاره برج العرب یکی از آنهاست.

 • مرکز فرهنگی مسلمانان در چین

  مرکز فرهنگی مسلمانان با طراحی اسلامی و مدرن در کشور چین

  مؤسسه‌ی SCUT در عرصه‌ی معماری به تحقیق و طراحی می‌پردازد. این مؤسسه، مرکز فرهنگی مسلمانان در استان هبی چین را با تحقیق روی معماری اسلامی و البته رنگ و طعم امروزی طراحی کرده که در ادامه آن را به تماشا می‌نشینیم.

 • تزئین اتاق نشیمن با رنگ و بوی پاییز

  پاییز در منزل

  مدتی است که فصل زیبا و هزار نقش و نگار پاییز از راه رسیده است؛ فصلی که بی‌شک از نگاه بسیاری به عنوان یکی از زیباترین فصول سال شناخته می‌شود. شاید زمان آن رسیده که ما نیز کمی عطر و بوی پاییز را به فضای داخلی منازل خود اضافه کنیم. با مرور طرح‌هایی در همین رابطه همراه شما خواهیم بود.

 • برج‌های دوقلو در کشور چین

  زاها حدید و معماری جالب برج‌های دوقلو در کشور چین

  زاها حدید سازه‌ای با برج‌های دوقلو برای امور فرهنگی، کنفرانس‌ها و ارکست‌ها طراحی کرده که طبق معمول، معماری ویژه‌ای دارد. در ادامه با این مرکز فرهنگی جوانان در کشور چین آشنا می‌شویم.

 • پل سرخ گره‌ی شانس

  پل سرخ گره‌ی شانس، پاپیونی بزرگ روی رودخانه ای در کشور چین

  شرکت معماری NEXT پروژه‌ی جدید خود که یک پل قرمز به نام گره‌ی شانس است را در شهر چانگشای (changsha) چین، به پایان رسانده؛ پلی بزرگ که در ساحل رودخانه‌ی شاه اژدها واقع است و چندین معبر با طراحی عجیب دارد.

در همین رابطه بخوانید:

۷۲۴

پایگاه اطلاع رسانی تخصصی ۷۲۴ (آزمایشی)

پوشش تازه ترین اخبار و مقالات حوزه‌های مختلف ایران و جهان در ۲۴ ساعت شبانه روز و هفت روز هفته

آمار

ما 770 مهمان و 3 عضو آنلاین داریم

کاربران
16
مطالب
1929
بالا